Skocz do zawartości

Dom ze styropianu


baca

Rekomendowane odpowiedzi

A czego oczekujesz od nas? Przypuszczam że nie ma na tym forum osoby, która by się znała w tym temacie.

Ja np pierwszy raz słyszę o styropianowych domach i jeżeli o mnie chodzi to nie postawił bym sobie takiego domu wolę sprawdzone środki a nie experymentowanie, szczególnie że w grę wchodzi sporo pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy służy też jako szalunek do stropów, czy jednak wieńce są normalne. I czy to jest całe z betonu, czy z pustaków też, jak tylko z betonu, to wg. mnie ryzykowne, bo beton ma dużą rozszerzalność i pękać będzie, jak poniemiecka droga koło Czerska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: ciekawe jakbyś sobie na styropianie pokój na piętrze urządził. Według mnie to jednak tylko sybstytut pustaków czy cegieł, ale reszta jako tako musi być z betonu, chyba, że to nie jest zwyczajny styropian, a specjalnie przygotowany, usprawniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy służy też jako szalunek do stropów, czy jednak wieńce są normalne. I czy to jest całe z betonu, czy z pustaków też, jak tylko z betonu, to wg. mnie ryzykowne, bo beton ma dużą rozszerzalność i pękać będzie, jak poniemiecka droga koło Czerska

Dokładnie jest to żelbeton i napewno musi spełnić odpowiednie standardy Bezpieczeństwa.

 

@up: ciekawe jakbyś sobie na styropianie pokój na piętrze urządził. Według mnie to jednak tylko sybstytut pustaków czy cegieł, ale reszta jako tako musi być z betonu, chyba, że to nie jest zwyczajny styropian, a specjalnie przygotowany, usprawniony.

To jest specjalny, samo gasnący styropian o dużej wyrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy tej technologii, dziwne troche, ale fajne. (Przeważnie dziwne jest fajne :P) Jak 20 lat tak budują to znaczy, że stoi, dodatkowo styropian izoluje, więc ciepło będzie w domu. Tylko jak to jest jakiś sprecjalny styropian, sprecjalny żelbeton, to raczej drogie to wpowinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy tej technologii, dziwne troche, ale fajne. (Przeważnie dziwne jest fajne :P ) Jak 20 lat tak budują to znaczy, że stoi, dodatkowo styropian izoluje, więc ciepło będzie w domu. Tylko jak to jest jakiś sprecjalny styropian, sprecjalny żelbeton, to raczej drogie to wpowinno być.

 

To jest bardzo szybki sposób budowania. Bloki rosną w oczach.

Jak mieszkalem kiedys w Gdańsku to przygladalem sie jak budowano bloki na Rózanym Stoku.

Sciane buduje sie ze styropianowych klockow sciane na wysokosc kilku takich klocków potem wlewa sie do srodka, do tych klocków beton.

I tak codziennie wyzej.

Ciepłe, solidne i szybkie budownictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...