Skocz do zawartości

Obrońca Doliny Rospudy


Nirvan

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Obrońca Doliny Rospudy

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis:

Gra zrobiona w ciagu 2 dób na konkursie Poznań Game Jam.

Naszym zadaniem było zrobić grę która w dowolny sposób miała nawiązywać do węża Ouroborosa (zjadający swój ogon).

W tej grze nawiązałem do niego fabułą, oraz wyglądem portalu.

W grze chodzi o to żeby pokonac wszystkich przeciwnikow i dotrzec do portalu i zniszczyc kryształ który utrzymuje go przy zyciu lub wejsc do portalu co sprawi ze zaczynamy gre od poczatku i moze nabic wiecej punktow.

Musimy uratować dolinę Rozpudy przed zgubą w takim razie nasz bohater jest trochę ekologiem :P.

Zająłem 3 miejsce egzekwo i dostałem 1000zł na sprzęt z media markt z czego jestem bardzo dumny :)

Podczas prezentacji wszystkich gier nie mysłałem nawet o tym że coś wygram.

Gra może mieć wiele bugów ponieważ dużo czasu straciłem na grafiki które musiałem robić od podstaw na miejscu (wraz z animacjami itd.)

Gdy została godzina do oddania gry to nie miałem zrobionej jeszcze mozliwości atakowania przez przeciwnika :D

Ogólnie to przeciwnicy mieli wygladać zupelnie inaczej (mam na myśli przeciwnika z mieczem) i gra miała miec 6 poziomó ale niestety czas nie pozwolił.

Dzisiaj też zobaczyłem ile prostych rzeczy które zajęły by mi kilka sekund mogłem zrobić żeby gra wyglądała lepiej, no ale cóż..

 

Gra jest bardzo trudna(prawie jak superpig (niżej) ) ale i bardzo krótka :P

Radzę na samym początku ZMIENIĆ STEROWANIE bo zostało stare bardzo kiepskie :P

Ogólnie walka miala wyglądać znacznie dynamiczniej dzięki zrobionego osobno nóg ale brak czasu :P

Walka na oślep nie jest tu dobrym wyjsciem, musimy patrzen na strzalki pokazujace sie nad przeciwnikiem i wyczaić moment w którym mamy blokować.

 

 

Ogólnie to polecam wszystkim wyjazdy na takie konkursy/imprezy bo to świetna zabawa, mnóstwo fajnych ludzi i świetna atmosfera :).

Może ktoś na gmclanie mieszka blisko poznania i przyjedzie za rok, może będziemy w 1 teamie :).

 

Resztę gier z konkursu mozna zobaczyć tu: http://globalgamejam.org/og/games/16922/list

 

Polecam grę która zajęła 2 miejsce: Super Pig (we flashu :) ) http://sos.gd/superpig/

 

Download: http://globalgamejam.org/2012/defender-rospudas-valley (na dole strony downloads)

Rozmiar pliku:9.3Mb

 

A tu filmik aby obczaić walkę:

 

Autorzy:

Programowanie:
Ja

Fabuła:
Ja i żona mojego brata :D

Grafika:
ja + free model glowy i miecza z turbosquid oraz kilka textur z cgtextures

Muzyka:
MaestroRage

Screeny:

screenshot100cu.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaczaiłem o co chodzi i szczerze mówiąc, ten system wydaje mi się żywcem zerżnięty z pewnej starej bijatyki... Niestety nie pamiętam tytułu. Btw. menu "myszkowe", podczas gdy grę się obsługuje tylko klawiaturą.. ~~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48h :P przypominam :P nie mialem czasu na robienie menu klawiaturowego(poprawie) ;p A walkę sam wymyśliłem bo chciałęm zagrać w coś żeby walka byla realistyczna jak tu wlasnie, a jak sobie przypomnisz tytuł tej gry o ktorej mówisz to będę bardzo wdzięczny bo zagrałbym sobie w takie coś ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...