Skocz do zawartości

SOPA & PIPA


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

Fervi czemu tak się interesujesz tym ACTA jak jesteś przecież jesteś jedynym dobrym linuxiarzem na forum, który jest w pełni legalny, nie ściągasz i nie udostępniasz. Raczej też nie próbujesz szmuglować nic po granicach?

Ponieważ nie jest idiotą lub ignorantem, a inaczej nie można nazwać nikogo, kto popiera ACTA. Zanim poprosisz o uzasadnienie: w WOLNYM kraju nie ma jakiejkolwiek ingerencji w życie obywatela. I nie pi***l, że ACTA temu nie sprzyja, radzę się zapoznać choć trochę z głównymi postanowieniami, gdyż reklamujesz serwis racjonalista.pl i tego móżdżku warto raz na jakiś czas użyć, ot, dla szpanu. A na ten temat było już tyle gadane że aż żal w dupę ściska :) .

 

No offence ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w WOLNYM kraju nie ma jakiejkolwiek ingerencji w życie obywatela. I nie pi***l, że ACTA temu nie sprzyja

zaprzeczyłeś właśnie sam sobie. Chyba, że chciałeś napisać "i nie gadaj, że ACTA w to nie godzi". Żaden z was tego nie przeczytał i pewnie też polegacie na domysłach innych internautów z yt czy fejsa.

 

Czemu mnie próbujesz obrazić tak btw.? Idź się gdzieś wykrzycz, wróć i dopiero wtedy pisz.

 

EDYCJA:

Jeśli chodzi o zmianę prawa polskiego przez ACTA:

http://pl.wikipedia.org/wiki/ACTA#Tabela_korelacji

Polskie prawo jest w niektórych miejscach nawet bardziej restrykcyjne niż to przewiduje ACTA, gdzie jako przykład podam cytat z wyżej podanej podstrony wikipedii:

W niektórych analizach podkreśla się wręcz, że część polskich regulacji dotyczących materii ochrony praw własności intelektualnej jest znacznie bardziej surowa od wymagań stawianych przez ACTA. W szczególności dotyczącej ustalania wysokości odszkodowania za naruszenie praw autorskich [41] oraz w zakresie odpowiedzialności karnej za rozpowszechnianie cudzych utworów (ACTA wymaga stosowania odpowiedzialności karnej tylko w przypadku działalności na skalę handlową)[42].

 

Rzeczywiście mniej podoba mi się rozdział 2, sekcja 3. dokumentu, gdzie pozwala się przeszukać nawet list w poszukiwaniu (np.) płyty z nielegalnym filmem. ALE. Nie dajmy się zwariować. Kto by chciał coś takiego robić i sprawdzać każdą z tysięcy (milionów?) przesyłek wyjeżdżających za granicę. ALEALE. Dana firma może kazać danego pasażera sprawdzić,a umowa na to pozwala. Tu już gorzej.

 

Oraz na zakończenie powtórzę, tym razem cytatem, że:

związania się przepisami ACTA jest istotne z punktu widzenia utrzymania dobrych relacji z inicjatorami umowy, czyli Stanami Zjednoczonymi Ameryki i Japonią.

i nic innego nie robi, może kiedyś Tusk oddałby rękę córki za syna Obamy, a Komorowski dla jakiegoś Ky-Sy Ogoora(nie pamiętam nazwiska premiera Japonii) oddałby syna, a dzisiaj mamy do tego nic nie robiącą ustawę.

 

E2: Ky-Sy Ogoora to Yoshihiko Noda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheMarcQ

 

Za uszami swoje mam :D

 

Anyway - problemem jest to, że takie strony jak GMC w świetle prawa znikną - GMC ma dostęp (czasem) do jakiś gier z nielegalną grafiką i to jego będą ścigali. Poza tym Admini będą musieli uważać co wrzucacie, co robicie.

 

Poza tym ACTA może prowadzić do Monopolów, które za dobre nie są (np. jedynym słusznym napojem Colo-podobnym jest Coca Cola i Pepsi Cola, a innych nie ma), podobnie może być ze wszystkim - Pad'ami, urządzeniami, konsolami. Więc nowe konsole (np. jakieś TheMarcQStation) nie ma prawa powstać itd.

 

A skoro małe firmy nie mogą zagrozić dużym - można podnieść ceny i będziesz wpierdzielał sucharki z wodą, bo na tyle będzie cię stać.

 

Poza tym jestem pewien, że 90% domu mam z chin, pewnie każdy ma (no, może nie tyle, ale :D). Co za tym idzie w pewnym momencie może być nielegalna.

 

No i warto wspomnieć, że musisz kupić nowe gacie, bo te z bazaru są podróbką!

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gacie to markowe gatki z reserved!

 

A poważnie: Prawa autorskie też mogą być wykupione/wypozyczone, dlatego jest pełno "oryginalnych" jeans'ów w sklepach, skorośmy już w temacie majtek.

Poza tym jestem pewien, że 90% domu mam z chin, pewnie każdy ma (no, może nie tyle, ale ). Co za tym idzie w pewnym momencie może być nielegalna.

To stara tradycja, że pisze "made in china" na metce. Po prostu taniej tam wyprodukować. Działa to na zasadzie "wschód produkuje, zachów daje markę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie masz marki? Podróbka!

 

Myślę, że jakbyś wpadł na pomysł zrobienia własnych Jeansów, robisz je, sprzedajesz - to cię wsadzą.

 

Pozatym powinni wsadzić Ra3l'a :D On nawet nie wie co sprzedaje ;)

 

I tu problem! ACTA chroni interesy tylko potężnych firm. Jakbyś oglądał Debatę to jakaś babka (nie ogarniam nazwisk) kłuciła się z gościem z ZAIKS'u, że chciała chronić swoje dzieło, to oni ją na drzewo posłali. I tak będzie - masz kasę? masz fajnie! (i masz ochronę)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprzeczyłeś właśnie sam sobie. Chyba, że chciałeś napisać "i nie gadaj, że ACTA w to nie godzi". Żaden z was tego nie przeczytał i pewnie też polegacie na domysłach innych internautów z yt czy fejsa.

 

Czemu mnie próbujesz obrazić tak btw.? Idź się gdzieś wykrzycz, wróć i dopiero wtedy pisz.

Zniszczyłeś na starcie, haha :D . Jak będę miał czas to odpowiem, jak nie to trudno, Twoja i tylko Twoja strata. Dodam jeszcze tylko, że napisałem "no offence" i mogłeś to spokojnie wklepać w translator. No tak, już drugi akapit nie ma sensu. Pierwszy zignoruję, czytanie ze zrozumieniem to nic trudnego, ale cóż, jeszcze cała nauka przed Tobą.

 

Naprawdę nie chce mi się dla osobnika takiego jak ty marnować zbyt wiele czasu, szczególnie, że jak już wspomniałem, temat zbyt wiele razy oklepany, obalony itd. itd., więc prosty argument: jakiekolwiek gówno podpisane na niejasnych i nieujawnionych od początku warunkach w kraju WOLNYM nie może mieć miejsca. Jest to moja parafraza słów JFK. Amen ;) .

To stara tradycja, że pisze "made in china" na metce. Po prostu taniej tam wyprodukować. Działa to na zasadzie "wschód produkuje, zachów daje markę".

racjonalista.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ferrari: nie będą musieli, chyba że w tych tematach były linki do downloadu nielegalnej kopii.

 

@sernat:dobra, zobaczy się co acta zrobi na przykład w ciągu tego roku. Ustawie sobie przypomnienie za rok na komie i wtedy założy się temat. Narazie wszyscy zbyt operują na emocjach a ja tego nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sernat:dobra, zobaczy się co acta zrobi na przykład w ciągu tego roku. Ustawie sobie przypomnienie za rok na komie i wtedy założy się temat. Narazie wszyscy zbyt operują na emocjach a ja tego nie lubię.

Zgadzam się z Tobą w 100% ;) .

 

Po prostu zaczynają się zbiegać ścieżki ludzi, którzy mają sceptyczne podejście go globalizmu (np. ja) i ludzi, którzy po prostu przeczytali jakie to ACTA jest złe i zaczęli narzekać na rząd. Zdaję sobie sprawę, że takie coś prowadzi do wielu nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ferrari: nie będą musieli, chyba że w tych tematach były linki do downloadu nielegalnej kopii.

Zdjęcia też ;) Kolega opowiadał, że portale z grami dostały wiadomość, że mają w trybie pilnym usunąć wszystkie GamePlay'e ze swoich stron

 

Panowie, to III Wojna Światowa :D

 

Fervi

 

PS. Nie mówiąc o tym, że GM Uploader opuści nas za pomocą magicznego polecenia

rm -r

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawa do wszystkich plików na moim upie

Poza tym zdjęcia i wideo pokazujące grę to darmowa reklama dla marki, ja na miejscu korporacji bym tego nie ruszał,w końcu wielu ludzi mówi tak:

-lol, ctsg podoba się cod 15, muszę go mieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawa do wszystkich plików na moim upie

Poza tym zdjęcia i wideo pokazujące grę to darmowa reklama dla marki, ja na miejscu korporacji bym tego nie ruszał,w końcu wielu ludzi mówi tak:

Dostałeś pozwolenie na publikowanie zdjęc z Server'a / Gry?

 

Reklama, ale tamci nie mieli pozwolenia na publikowanie w żadnej postaci, do tego doprowadza ACTA.

 

Już chcą złamać kolejny twój przywilej -> Odsprzedaży gier

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sernan i Fervi po jednej stronie barykady ;) Teraz jest TheMarQ vs reszta kosmosu zamiast Fervi vs reszta kosmosu. ;)

 

Odkąd Sernat zaczął pojawiać się w moim łózku, jego opinia zmieniła się o 180° :)

 

Dobra

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...