Skocz do zawartości

Lost Legacy. Utracone dziedzictwo


Maenardil

Rekomendowane odpowiedzi

Mufu Team przedstawia

Lost Legacy: Utracone Dziedzictwo

Kodowanie, projekt gry
Maenardil
Grafika, muzyka
Lynar


promo_3.png

promo_2.png

promo_1.png

(Pierwszy screen to NIE kryptoreklama innej gry z tego forum!)

Zdecydowaliśmy się nieco urozmaicić rozgrywkę, gdyż założenia Pacmana wydały nam się trochę nudnawe. Zamiast zjadać kulki, zjadamy wyspy. Pomóż kapitanowi Pacmanowi zdobyć archipelag! Do tego, jak widać na screenach, wzbogaciliśmy grę o elementy shoot'em up i RPG.
Włożyliśmy sporo wysiłku, żeby gra była jak trzeba, ale bez wątpienia pozostały jakieś (drobne?) błędy. Przejście gry zajmuje około trzech godzin, z pewnością można ją przejść 2-3 razy zanim się znudzi. Oprawa multimedialna, sądzę, usprawiedliwa jej wielkość. Archiwum z grą ma bowiem prawie 46 MB.
W imieniu Mufu Team dziękuję wszystkim betatesterom (szczególnie Maciejowi i Marcinowi) i życzę miłego grania.


Edit: Istotnie, było dwa razy "http://". Poprawiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest świetna i bardzo dobra fabuła :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Moja ocena to 99 na 10

Gdyby ta gra rzeczywiście była klonem Pacmana tudzież kolejną minigierką na 5 minut - +/- 40 postów w temacie gwarantowane ==' Tak to topic już odchodzi w zapomnienie.

Ja też tak często mam, ale tu raczej chodzi o to, że gra dużo waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Troszkę niezrozumiałe jak dla mnie jest poruszanie się po mapie - tak naprawdę nie do końca wiadomo co da się tam zrobić (powinno byc lepiej objaśnione co można zrobić na początek). Natomiast pod względem graficznym i muzycznym gra to istne arcydzieło - zdecydowanie jedna z najlepszych polskich gier w Game Maker.

Ogólnie grze daję 9.6/10 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gra może jest nietypowa, ale nie jest skomplikowana. Starałem się wszystko opisać, funkcje i sposób gry (pomoc jest dostępna w grze). Jeśli ktoś czegoś nie rozumie, jak działa, to po to jest ten temat żeby pytać. Tylko wówczas pytanie musi być konkretne.

2. Gra nie jest mała, ale jak powiedział Ranmus "Jak się usunie grafikę i dźwieki, to dopiero zajmie mało miejsca!" Gra ma muzykę w mp3, sporo grafik i filmiki. Następna produkcja będzie miała lepszy współczynnik jakości do rozmiaru.

3. Czekamy na pierwszą osobę, która przejdzie Lost Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedyna gra w GM, w którą grałem dwie godziny bez przerwy. Powiem tak, grafika ładna, można by było poprawić trochę animację i dynamikę na polach bitwy. Całą grę już zrozumiałem i gra się naprawdę fajnie. Przypomniała mi się gra z amigi "Legion" to była polska gra, od której nie mogłem się uwolnić i myślałem nawet nad jej klonem w GM :) Moim zdaniem powinieneś zrobić, że za kasę można kupować żołnierzy, ponieważ ( przynajmniej nie odkryłem więcej ) można tylko kupować łuki i włócznie, których później jest bardzo dużo i kupowanie ich nie ma najmniejszego sensu, wówczas zostajemy z pieniędzmi za które nie ma już czego kupować. Też trochę denerwujące jest poddawanie się na polu bitwy, tzn. mam namyśli tą ikonkę, klikam klikam i nie wiem czy działa czy nie, daj jakiś timer który pokazuje ile zostało do ucieczki czasu. Drugą sprawą, która trochę kuleje jest zaznaczanie ataku na obce jednostki, ponieważ klikam czasami na wrogie siły, a moi ludzie idą w to miejsce zamiast atakować. Muzyka i atmosfera wciągająca, intro na początku bardzo klimatyczne. Jednym słowem najlepsza gra turowa jaką do tej pory widziałem w GM. Ulepszaj ten projekt, a wyjdzie z niego bardzo dobra i wciągająca gra :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem jakiś czas i... gra miejscami bardzo dobra (jak na nasze realia) a gdzie indziej jakaś taka "niedorobiona", inaczej mówiąc bardzo nierówna ( screen nr 3 nie powinien sie tu znaleźć :P ).

Oprawa graficzna dobra ale mogłaby być lepsza, np gui niezłe a statystyki już nie, mapa też ładna a walka taka goła, nie wiadomo czy tam się da sterować czy to symulacja, natomiast świetna jest oprawa audio (mam nadzieje, ze to wasza robota a nie zapozyczona ;]).

Co do grywalności, mam takie pytanie... czy to ma coś wspólnego z pacmanem czy ja czegoś nie zrozumiałem? :P Gra się przyjemnie choć gra jest na początku dość trudna (póżniej nie wiem). Niestety mało rodzajów jednostek i broni, chociaż może ich nie odkryłem, ale tak to już jest u mnie z grami single player , że po prostu mnie nie wciągają (nawet najnowsze produkcje). Dodałbym multi :)

 

Ocena: jest ok ale czegoś brakuje (imo multiplayera)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...