Skocz do zawartości

Tablet


Wojo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu mój kolega kolega zamówił sobie tablet. Dość tanio więc złapał haczyk. Mój inny kolega stwierdził ,że stracił tylko kasę i ja popieram to zdanie.

Niedługo kolega ma dostać ten tablet i chciałbym zobaczyć jego minę. Tu link do aukcji i powiedzcie czy dobrze zrobił kupując ten tablet ? Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są high-endy, czyli tablety markowe, z najwyższej półki, oraz low-endy. Ten zalicza się oczywiście do tych drugich - mamy tu na myśli chińczyki / ew. z lepszych tablety lokalne, np. polskie, które mają zazwyczaj Androida 2.1/2.2/1.6 lub Windowsa 7. I jak dla mnie - czemu nie? Jeśli ktoś zniesie lagi i jakość wykonania, a tablet ma służyć do internetu i prostych zadań, to i low-enda można wybrać. Tylko, że ten wygląda na prawdziwy złom, co sugeruje nawet jego cena. Przeżyć może się da, ale nawet wstyd z czymś takim pokazać czasami :P . Niska rozdzielczość, stary, nieprzystosowany do tabletu Android, słaby ekran, brzydki design i słaba jakość wykonania. To byłoby tyle z minusów. Plusy znajdą się zawsze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jedno może mieć się do drugiego jak piernik do wiatraka ale według moich dotychczasowych spostrzeżeń słuchawki do MP3 drogie, z Media Markt za 20 - 30 zł trzymają się o wiele krócej od słuchawek z Chińczyka za 2 - 3 zł. Gdy te pierwsze są do śmieci po miesiącu działania, te drugie mogę nosić z dwa lata. Może podobna zasada z tabletem będzie w końcu chińskie to niekoniecznie gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na produkty z pod popularnych marek nakładane są tzw. antyfunkcje =) . I tak Intel kiedyś wydał procesor za 50 dolców, który miał w 50% ograniczoną moc i za 100 dolców można było kupić program ją odblokowujący. Producenci potrafią co do dnia oszacować datę "nagłego uszkodzenia się" urządzenia. W Angorze był kiedyś fajny artykuł na ten temat.

 

Ipad, a zwłaszcza dwójka, hardware'owo jest niezniszczalna. Natomiast brak dostępu do plików na SD oraz konieczność jailbreakowania i utraty gwarancji dla uzyskania podstawowych funkcji to jak najbardziej śmieszne wymogi postawione przez Apple, by "żył się lepiej", a raczej "zarabiało się na idiotach więcej". Niestety chińskie tablety nie są udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jedno może mieć się do drugiego jak piernik do wiatraka ale według moich dotychczasowych spostrzeżeń słuchawki do MP3 drogie, z Media Markt za 20 - 30 zł trzymają się o wiele krócej od słuchawek z Chińczyka za 2 - 3 zł. Gdy te pierwsze są do śmieci po miesiącu działania, te drugie mogę nosić z dwa lata. Może podobna zasada z tabletem będzie w końcu chińskie to niekoniecznie gówno.

Jak Ci siadają po miesiącu, to się na gwarancji wymienia na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszorzędną rzeczą, jaką należy zrobić przed zakupem produktu jest upewnienie się czy sprzedawca ma dobrą opinię. Jedyny sposób aby to sprawdzić, to należy spojrzeć na liczbę pozytywnych/negatywnych komentarzy. Jeżeli ktoś ma 400 sprzedanych przedmiotów i z tego 10% komentarzy jest negatywnych - warto zacząć się martwić. Można z tego wywnioskować, że masz szansę 1 do 10, że przesyłka: długo będzie szła/będzie uszkodzona/produkt będzie niezgodny z opisem/będzie wadliwy/w ogóle nie przyjdzie/etc. Jest też szansa, że będzie ok :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie jak czytałem te opinie to negatywne były głównie dotyczące tabletów. Mój kolega robił zakup na hop-siup bez zastanowienia się.
Z góry mu gadalem ze kupowanie tego tableta jest nie opłacalne ale jak to on jest uparty jak osioł i nie da sobie niczego powiedzieć.Jak chce mieć takie tableta to jego sprawa a wy ani ja nic nie zdziałacie chce mieć taki a nie inny jego sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec temat do zamkniecia

Broń Boże nie chcę cię urazić ale w tych sprawach głos ma admin. Ale widzę że nowy jesteś i nie. Nie ja cię zaraportowałem :x

Tak wracając do tego tableta to skoro się nie słucha to masz rację- nic nie zdziałamy. Mądry Polak po szkodzie. Jak mu się rozpieprzy to będzie jego strata i na następny raz kupi coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...