Skocz do zawartości

Silnik gry 3D


BaaTooN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję jakiegoś darmowego, z kodem który będe mógł otworzyć i edytować (dla nauki) silnika gry 3D.

Przeszukiwałem internet przez dwa dni i dowiedziałem się, że najlepiej zacząć nauke programowania gier 3D od obejrzenia kodu np. silnika i zacząć samemu coś w nim edytować :glare:

Dowiedziałem się też, że jest dużo takich silników udostępniających kod, ale ja nie mogę żadnego znaleźć B)

Najlepiej jakby ten silnik był pisany w c++ i można go było łatwo uruchomić ;)

Proszę o polecenie jakieś strony która owe silnik udostępnia (bądź od razu link do pobrania...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogre 3D - znany silnik 3D na licencji open source o dość zaawansowanych możliwościach

Irrlicht - silnik wydany na licencji open source, którego założeniami projektowymi była prostota obsługi oraz szybkość działania

id Tech - silnik stworzony przez id Software - firmę Johna Carmacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znalazłem te silniki, ale nie mogę nigdzie znaleźć linku by je pobrać :mellow:

 

ediepl

Znalazłem w internecie, że jest dużo silników które udostępniają kod źródłowy...

Tylko, żadnego nie mogę znaleźć :boxed:

 

 

 

baca

A udostępnia któryś z tych silników kod źródłowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie wiedziałem, że to są linki :boxed:

 

Dzięki za pomoc, zaraz sprawdze jakiś silnik, jak będę mieć problem to napisze :unsure:

 

 

 

EDIT:

Może to wyda się dla was śmieszne, mam już ten silnik Ogre 3D, mam kilka folderów, ale nie mogę znaleźć kodu źródłowego :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzyć i edytować (dla nauki) silnika gry 3D.

 

Będzie dla Ciebie wyglądać jak makaron. Poplątane, pomieszane i nie wiadomo gdzie co jest.

Jeśli a) chcesz tworzyć tego typu projekty: do książki z d3d/opengl i nauczyć się podstaw: macierze, transformacje, rendering pipeline, tekstury, modele, oświetlenie itd

b ) chcesz pisać gry: to samo co wyżej tylko poprzestać na teorii a potem dorwać się do jakiegoś silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem zobaczyć, ale po ściągnięciu i kliknięciu żeby otworzyć to co pobrałem pojawia się takie okno i tam powinien się przesunąć ten niebieski pasek do końca (nie wiem, zainstalować czy coś) ale pojawia się błąd. Dałem kilka postów wyżej zdjęcie jak to wygląda.

 

 

PS: Umiem juz pisać w miare gry 2D i chciałem nauczyć się czegoś więcej... Nie wiem czego dalej się uczyć, więc postanowiłem spróbować z grami 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, toć to troll..

 

Po prostu nie mogę znaleźć kodu źródłowego... A Ty od razu wyjeżdżasz z trollem...

 

 

baca:

właśnie to pobrałem i chciałem się zapytać w którym folderze jest kod źródłowy...

Możesz mi wierzyć lub nie, ale umiem robić gry 2D.

 

 

PS: Umiem tez inny język programowania - PAWN. Nie wiem czy ktoś z was kojarzy co to jest. Jest to język który służy do programowania gamemodów do SAMP'a (multiplayer do GTA san andreas) i tego języka też uczyłem się ściągając inne mapy (gamemody) i je edytując. A więc chciałem tak samo spróbować z C++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...