Skocz do zawartości

Wywóz DVD za granicę


Shil

Rekomendowane odpowiedzi

Ciocia wyjeżdża do Kanady niedługo i chciałyśmy Jej nagrać kilka płyt DVD ze starymi filmami, typu "Sami Swoi", "Ranczo" itd.

 

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale teraz to mam sporo wątpliwości... Wolno przewozić płyty DVD przez granicę? Jak zobaczą, że nagrywane DVD to sprawdzą to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście takie coś jest nie legalne. Ale może Ci się udać dojechać tam bez sprawdzania twoich bagaży od środka ...

 

Ale dlaczego?

Można sobie zgrać film z internetu czy nagrać z TV, czy skopiować, dla własnego użytku.

Natomiast nie mogę tego kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać publicznie, czy wypożyczać. Tzn. że Ciocia nie mogła dla własnego użytku nagrać sobie filmu i zabrać ze sobą w podróż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie ruszy na odtwarzaczu w Ameryce. Płyty nagrane w Europie można odtworzyć tylko w Europie, nagrane w Azji tylko w Azji, a nagrane w Ameryce tylko w Ameryce.

 

Co???

 

Znajomy ściągał z Kanady sprzęt do DJki... to by płyta DVD nie poszła? Mają inne odtwarzacze? To bez sensu...a na komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie zgrać film z internetu czy nagrać z TV, czy skopiować, dla własnego użytku.

Natomiast nie mogę tego kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać publicznie, czy wypożyczać. Tzn. że Ciocia nie mogła dla własnego użytku nagrać sobie filmu i zabrać ze sobą w podróż?

 

Święte słowa! Wg prawa polskiego jesteśmy piratami praktycznie tylko w 3 przypadkach. Gdy:

  1. Rozpowszechniamy piracką treść
  2. Mamy coś pirackiego na płycie (bo teoretycznie możemy to komuś dać)
  3. Gdy mamy zainstalowany klient Torrent
Mając coś na dysku jesteśmy bezpieczni, ale jak nagramy na płytę, pendrive, dysk przenośny to jesteśmy piratami :(

Tak znów to napisałem!

 

 

Co do tych kodów regionalnych:

To się tyczy tylko płyt DVD, tych prawdziwych, z menu i reklamami. Zwykły Divx pójdzie wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewieź dysk :D

 

Anyway, to, że możecie piracić w Polsce (mniej więcej), nie oznacza, że można w innych krajach, na zachodzie są władze bardziej restrykcyjne, więc uważaj ;] I nie będzie ich obchodzić, że do użytku prywatnego

 

Fervi

 

PS. Czemu mają karać za Torrent'a? (Klient)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorki za DoublePost i odgrzewanie starych kartofli, ale mam tutaj takie coś

 

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=183164#p183164

 

Artykuł pochodzi z gazety prawnej, więc myślę, że nie ma przekłamań - Jest tu napisane co możesz, a co nie

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czemu mają karać za Torrent'a? (Klient)

Nie wiem czy jest tak ciągle, ale kilka lat temu było coś takiego. Jako że mega-profesjonalni policyjni informatycy nie byli w stanie (lub było za drogo dla państwa) określić do jakich celów wykorzystywany był ów Klient Torrent, za jego posiadanie z góry uznawano nas za piratów :chris:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie ruszy na odtwarzaczu w Ameryce. Płyty nagrane w Europie można odtworzyć tylko w Europie, nagrane w Azji tylko w Azji, a nagrane w Ameryce tylko w Ameryce.

W łeb się puknij :D .

 

Jedyną formą zabezpieczenia jaką znam w tym przypadku są blokady narzucane na urządzenia służące za odtwarzacz DVD (iPhone, PSP, Zwykły DVD Player, tablety, itd). Potrzebne są jednak dwa warunki, aby taka blokada zadziałała:

  • posiadamy oryginalną płytę DVD
  • płyta DVD nie została wyprodukowana dla tego samego kraju, co odtwarzacz

Nie wprowadzaj ludzi w błąd ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dokładnie. Napędy mają nałożone blokady regionalne na płyty pochodzące z innych stref, ale tylko na te płyty, które mają określoną strefę. Jeżeli wypalamy własnoręcznie płytę, to z reguły takowa nie ma ściśle określonego regionu. Większość dostępnych napędów (o ile nie wszystkie) odczyta je bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że na lotniskach prześwietlają bagaż, więc wykryją taką ewentualność :D

 

Ale znam inną metodą - wsadzasz sobie Pena (od biedy płytę, ale może być nieciekawie) w zadek :D Potem idziesz wąchać farbę z ołowiem. Metale ciężkie pewnie ten skaner wykryje i być może przepuszczą cię

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak nie podpiszesz płyt i będzie ich kilka, kontrola nie powinna nawet zauważyć. Ja nie raz nie dwa z/do UK przewoziłem gry w bagażu podręcznym i nawet nie spytali co to (fakt, były to oryginały, ale bez otwierania bagażu nie da się tego stwierdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...