Skocz do zawartości

Pewien skrót klawiszowy w Ms Paint


pamparampa

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż pamiętam że w paincie była taka opcja, że się brało jakiś zaznaczony element, trzymało jakiś skrót klawiszowy lub klawisz i jeździło się tym elementem po obrazie i on służył jako pędzel czyli ten element tworzył się cały czas (chyba co jedno odświeżenie ekranu) tylko że nie mogę sobie przypomnieć jak to się robiło i w necie też nie mogę znaleźć więc proszę o uświadomienie mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też napiszę co nieco o MS Paint. W starszych jego wersjach (Win98) była możliwość powiększania i pomniejszania obiektów z pomocą Num+ i Num-. Chodzi o to, że teraz ma sie tylko 5 grubości linii, 3 wielkości spraya itd, a w starszych wersjach można było ustalić własną wielkość, np spray o średnicy 200px. Swoją drogą nie wiem, czemu to usunęli, ja w każdym razie przechowuję na kompie starą wersję painta ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano było. Brakuje mi czasem tego. :)

 

Pewnie nie powiem nic odkrywczego stwierdzeniem, że trzymając Shift można rysować kwadraty, okręgi oraz pionowe, poziome i nachylone pod katem 45 stopni linie? :P

 

ta możliwość jeszcze jest, żeby powiększyć, trzymasz ctrl i + lub -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby powiększyć/pomniejszyć obrazek "razem z zawartością" do określonych rozmiarów np. (300x200) trzeba robić to w procentach.

To też wnerwia. :(

Co? Klikasz kółeczko przy "pixels" w oknie powiększania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta możliwość jeszcze jest, żeby powiększyć, trzymasz ctrl i + lub -

 

A no faktycznie jest :) . Tylko tutaj pojawia się problem, jak trzymać jednocześnie Ctrl, Num- i myszkę :P (da się korzystając z prawego ctrl, ale nie jest to wygodne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...