Skocz do zawartości

Własny highscore


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę zrobić własny highscore. Szukałem i znalazłem to: Dokumentacja i to Przykład, lecz nic mi to nie dało.

A więc chcem zrobić najprostszą listę 10 najlepszych wyników, która będzie zapisywana do pliku ini, a po ponownym uruchomieniu gry odczytywana i wyświetlana w roomie. Oczywiście musi być też dodawanie wyniku, gdy zdobędzie się więcej punktów niż któraś osoba z tabeli.

 

Proszę o pomoc i bardzo z góry dziękuje!

Prosiłbym o przykład, a jak nie to chociaż o jakiś kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekadiusz, przecież w przykładzie wszystko już jest. o 12 ludzie już nie śpią. przejrzyj go dokładnie.

btw. zapisywanie high score'ów do ini nie ma sensu, bo przerobienie tego nie będzie problemem.

chłopie, ogarnij się i sam to napisz... tego nie umiesz to ja się boję spytać o twoje gry... Te highscore to same if, else

jak nie chcesz pomóc, to się nie udzielaj. po twoim "Te highscore to same if, else" podejrzewam, że sam byś tego nie zrobił, choćbyś bardzo chciał.

a, i żadnych próbek i innych dowodów. za dużo czasu zmarnowałem próbując odpalić twoje poprzednie "dzieło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekadiusz -> Zapytam tak, po co się męczyć i robić własny highscore? :P

A co do problemu, nie napisze kodu, ale powiem ci jak to można zrobić :)

Na samym początku gry wczytujesz z pliku ini, do tablicy każdy wynik. Gdy gracz uzyska ileśtam punktów, sprawdzasz w pętli, który wynik jest najbliższy, ale mniejszy od wyniku który gracz właśnie zdobył. Potem, zamieniasz znaleziony wynik, na wynik gracza, a resztę kopiujesz o 1 niżej w tablicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie, ogarnij się i sam to napisz... tego nie umiesz to ja się boję spytać o twoje gry... Te highscore to same if, else

A więc skoro to same if i else to jaki problem żebyś ty mi to napisał?

 

 

@up zgadzam się jaklub. To co jest w GMie mi się po prostu nie podoba.

A ten przykład nie bardzo wiem jak przerobić, aby to było zapisywane i odczytywane z pliku ini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten przykład nie bardzo wiem jak przerobić, aby to było zapisywane i odczytywane z pliku ini.

highscore'y w ini nie mają sensu, bo każdy może sobie je przerobić. lepiej zostawić je w rejestrze lub robić jakiś zaszyfrowany plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Odczytywanie i zapisywanie do pliku umiesz? Jak nie to odpuśc.

Później sobie wczytuj po linijce do 10-elementowej tablicy, no i ot cała filozofia. Przy zapisywaniu sprawdzasz do whilem, lub forem, czy aktualny wynik jest większy niż ostatni element tablicy, jeśli tak to sprawdzasz kolejny, aż będzie mniejszy i zapisujesz.

Na koniec zapisujesz do pliku i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...