Skocz do zawartości

Pozycja jako zmienna


Rekomendowane odpowiedzi

Dięki :thumbsup: Jest jeden błąd, zmaiast

if (obiekt.x == global.xx && obiekt.y == global.yy)

trzeba wpisać

if point_distance(x,y,global.xx,global.yy) <=1

Dlatego bo jeśli zrobie tak jak ty napisałeś, to obiekt po trafieniu do tego punktu bezprzerwy odwraca się o 180 stopnii, mimo to i tak bez twojej pomocy by mi się to nie udało. Będziesz w Creitsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe się sprzeczał, zapewne masz racje.

Mam jeszcze jeden problem, Mam obiekt A i obiekt B, kiedy obiekt A zbliży się na pewną odległosć do obiektu B, obiekt A zaczyna strzelać w kierunku obiektu B. I tu mam pewnen kłopot, jeśli postawie dwa obiekty B (nie obok siebie), obiekt A liczy odległoś tylko do pierszego obiektu B, a drugi obiekt B ignoruje, jak zrobić by zwracał uwage nta ten który jest bliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

nie trzeba znać angielskiego, wystarczy strona http://slowniki.onet.pl i wpisywanie kolejnych wyrazów z nazwy funkcji (instance - instancja (obiekt), nearest - najbliżej położony) i mamy problem z głowy. Ja właśnie czytając pomoc do game makera nauczyłem się dużej ilości angielskich słów. Dużo do tej pory nie rozumiem, ale znając co drugie słowo jestem już w stanie coś z tekstu zrozumieć.

A niemiecki nie jest łatwiejszy bo oni mają przypadki ;] no i trzeba pamiętać kiedy ßäöü a kiedy normalne litery są, i że nie zawsze jak coś po polsku jest rodzaju męskiego czy żeńskiego to w niemieckim też tak jest, i każdy czasownik się odmienia przez osoby. A anglicy nie mają ani przypadków ani rodzajów, a i odmiana przez osoby nie dotyczy więkoszości wyrazów.

A od Tibi z ludzi robią się bezmózgi (jak ten co matkę zlał krzesłem czy jakoś tak), może stąd to porównanie (aczkolwiek nie ja to pisałem, więc mogę być w błędzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...