Skocz do zawartości

IntinteOS


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: IntinteOS "MindStorm"

Gatunek: System Operacyjny

Opis:

IntinteOS jest systemem opartym na Ubuntu 10.10. Staraliśmy się go dostosować do jak najszerszego grona użytkowników (szczególnie Windows). IntinteOS nie jest tylko platformą do pracy (chodź głównie takie ma aplikacje). Dzięki takim projektom jak DJL Manager czy PlayOnLinux, mamy łatwą możliwość uruchomienia swoich ulubionych gier pod Pingwinkiem. System został odchudzony, zostały do niego dodane Wodotryski. System używa KDE 4.5.1

 

Download:

http://www.megaupload.com/?d=T9YZ2KFE

Rozmiar pliku: 693MB

 

Autorzy:

Programowanie: Fervi, Moe, Nickolas

 

Screeny:

http://78.8.9.23/slawek/intinteos/?q=content/screenshots

 

Fervi

 

PS. Jest to wersja Beta! Ewentualne prośby proszę składać w tym temacie lub na intinteos.ocom.pl

 

Instalacja Linuxa jest jeszcze prostsza niż instalacja Windowsa :D

 

Różnego rodzaju Windowsowe Odpowiedniki dla Linuxa (Dostępne z płytą):

Compiz - Aero

Gnash - Flash

Firefox - Firefox

Koffice - Microsoft Office (z dodatkami)

Krusader - Total Commander

DJL + PlayOnLinux - Steam (lub bardziej PacSteam)

Gimp - Gimp

Okular - Adobe Reader

Gwenview - Łindołsowy program do przeglądania grafik :D

KolourPaint - MS Paint

BlueDevil - BlueTooth

Kopete - Gadu Gadu + Tlen + Wiele innych

Kmail - ThunderBird

RecordMyDesktop - Camstudio

Audacious - Winamp

GXine/Kmplayer - Windows Media Player

K3B - Nero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie mam zamiar kupić dysk przenośny i zainstalować sobie na nim linuxa :> ( nie wiem kiedy go kupie xD daleka przyszłość )

A co do pomysłów, to WINE ( czy jakoś tak ), to od odpalania gier z windowsa :P

 

Co do fotki->

-> Brzydka tapeta, fuuuu

-> Ikona kosza dziwnie wygląda

 

A tak wgl. to powodzenia :P Odchudźcie go z jakichś zbędnych śmieci jeszcze, nie wiem czym one mogą być bo się nie znam, ale wy na pewno wiecie :P

Robicie to tylko w 2 osoby?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz małą listę (za dużo programów w tym Linuxie, by wszystko opisywać)

 

Compiz - Aero

Gnash - Flash

Firefox - Firefox

Koffice - Microsoft Office (z dodatkami)

Krusader - Total Commander

DJL + PlayOnLinux - Steam (lub bardziej PacSteam)

Gimp - Gimp

Okular - Adobe Reader

Gwenview - Łindołsowy program do przeglądania grafik :D

KolourPaint - MS Paint

BlueDevil - BlueTooth

Kopete - Gadu Gadu + Tlen + Wiele innych

Kmail - ThunderBird

RecordMyDesktop - Camstudio

Audacious - Winamp

GXine/Kmplayer - Windows Media Player

K3B - Nero

 

Podkreślam, to tylko parę programów :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem w pewnym sensie też autorem IntinteOS, postaram dodać coś od siebie.

 

Na początek chciałbym powiedzieć trochę o kompatybilności z systemami Windows. Używając programu Wine, lub PlayOnLinux, możemy bez problemu uruchomić większość programów z systemu Windows, na Linuxie.

 

Spis większości gier, które możesz uruchomić na IntinteOS, znajdziesz Tutaj.

 

Większość gier i programów można pobrać legalnie bezpośrednio z menadżera gier w systemie.

 

Drugą sprawą, a zarazem ostatnią sprawą jest stabilność systemu.

 

System jest oparty o najnowszą dystrybucję systemu Ubuntu Linux. ( 10.10 ), co gwarantuje lepszą stabilność, i szybsze uruchamianie się systemu. Będziemy się starali od czasu do czasu wydawać różne poprawki, aktualizacje do IntinteOS, aby zawsze stabilność oraz bezpieczeństwo systemu było na najwyższym możliwym dla nas poziomie.

 

 

Zapraszam na oficjalną stronę projektu - Tutaj

 

Oraz na stronę LinuxGamers - Tutaj

 

 

Masz jakieś pytania w sprawie IntinteOS? Pisz! Do Ferviego - 7826448, Lub do mnie - 5819750 -=- GG.

 

Moe [ Współtwórca IntinteOS ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pelno bledow na stronie, jak "it was released" i "it have", a przeczytalem tylko 1 akapit.

@Edit Jak auwazylem ' aren't forgotten ' to mi cos zgrzytnelo w mozgu.

Poza tym liste zmian dajecie po polsku, a strona jest po "angielsku", zdecydujcie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Crysisa, słyszeliście, że wyszła nowa biblioteka, umożliwiająca używanie Directx'a 11 w Linuxie?

Cały njus:

Wygląda na to, że pojawiła się szansa na nowoczesne gry znane z Windowsa w Linuksie. Wszystko za sprawą implementacji obsługi API DirectX 11 w bibliotece Gallium3D.

 

Do tej pory kalekie próby uruchamiania windowsowych gier w Pingwinku wymagały „tłumaczenia” poleceń najpierw na instrukcje zrozumiałe dla OpenGL a dopiero późniejsze ich renderowanie.

 

Tym razem udało się ten problem obejść, a co za tym idzie, wydajność uruchamianych w ten sposób aplikacji może być o niebo lepsza niż wcześniej. Całość do poprawnej współpracy wymaga oczywiście także dodatkowej warstwy w postaci Wine, które na razie jeszcze nie obsługuje nowych funkcji Gallium3D. Rozbudowa biblioteki graficznej Mesa 3D była sponsorowana przez VMware, a cała operacja wymagała dopisania około 26 tysięcy linii kodu. Autorem najnowszych zmian jest Luca Barbieri.

 

Jak zwykle w tego typu nowościach, muszą one być wspierane także przez zainstalowane w Linuksie sterowniki do karty graficznej. Z tym mogą mieć problemy między innymi posiadacze kart nVidii, chyba, że skorzystają z nieoficjalnego otwartoźródłowego sterownika nouveau, co zalecają twórcy Gallium 3D.

 

Trudno na razie oceniać, czy nowe rozwiązanie rzeczywiście będzie na tyle rewolucyjne, by zwolnić użytkowników z konieczności posiadania Windowsa do obsługi nowych gier. Z pewnością można jednak stwierdzić, że jest to krok w dobrym kierunku.

 

Microsoft nie chciał mi udzielić komentarza w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Windowsie też jest mało, dopiero trzeba instalować te swoje crysisy etc.

nie graj głupa, Moe dał listę rzekomo większości gier, które są kompatybilne z pingwinem.

 

dopóki rządzi winda, linux nie będzie platformą do gier. musicie trochę zmienić priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawka

Teorytycznie - tak, jednak zostały dodane też różne inne przydatne dodatki, jak Repozytoria, System został odchudzony, ciutkę zoptymalizowany. Jednak nie można powiedzieć, że to Ubuntu z doinstalowanymi programami, bo Ubuntu jest tutaj tylko podstawą (stanowi może 100MB płyty). Zostały dodane różnego rodzaju Sterowniki, Kodeki, Programy, Konfiguracje, Repozytoria i wiele wiele innych ustawień i śmieci, które pozwolą wam w łatwym zarządzaniu systemem.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
ystem jest oparty o najnowszą dystrybucję systemu Ubuntu Linux. ( 10.10 ), co gwarantuje lepszą stabilność
Błąd logiczny. System sześciodniowy nie może być stabilniejszy od starszej edycji, bo jest po prostu za nowy, a ubuntu ma krótki czas testowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem w pewnym sensie też autorem IntinteOS, postaram dodać coś od siebie.

 

Na początek chciałbym powiedzieć trochę o kompatybilności z systemami Windows. Używając programu Wine, lub PlayOnLinux, możemy bez problemu uruchomić większość programów z systemu Windows, na Linuxie.

 

co do tych programów to powiem, że są często problemy z uruchomieniem windowsowych, szczególnie z dźwiękiem i też nie wszystko odpali się co na windzie śmiga, prawda wcale nie jest taka różowa...

Ale to tak samo trochę jak na macach by uruchamiać windowsowe aplikację po prostu posrane.

 

Ogólnie fajnie, że działacie w tym kierunku, mimo wszystko preferuję nadal moją Fedorę.

Ale bardzo chętnie wam pomogę i jeśli chcecie mogę tłumaczyć na język angielski, nie jestem w nim ekspertem, ale wiem ,np. że po it piszę się has a nie have ;)

 

Edit 1.Moim zdaniem by się przydał anty wir na linuksa bo ta pewność siebie niedługo zgubi linuksiarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak załatwicie żeby chodził mi tam najnowszy GM, VHE i Steam to wchodzę.

 

Nie mam jednak opcjo przetestowania tego co zrobiliście, bo mam jeden dysk z jedną partycją, a formatowałem zaledwie miesiąc tremu komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unetbootin? :D

 

Wiem, że Steam chodzi :D

GM 7 niestety (chyba, że 8 też, ale sprawdzę)

VHE też nie wiem, ale przypuszczam, że też pójdzie

 

Fervi

 

PS. System może ma 6 dni, jednak uczestniczyłem w Beta testach i RC od paru tygodni

PS 2. Niedługo zajmiemy się tworzeniem wersji dla komputerów z architekturą procesora x86_64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...