Skocz do zawartości

Pure Indie Games [PIERWSI NA ŚWIECIE]


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

Dodaliśmy zakładkę Do twórców, więc jakby ktoś chciał, żebyśmy wspomnieli o jego grze (zapowiedź) / napisali recenzję to niech śmiało pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest portal o grach Indie, tak?

 

To ja się pytam - mamy 3 edycję Humble Indie Games (czy jakoś tak), a tutaj zero (ZERO) nowinek, to trochę jakby Microsoft wydał Windowsa bez Explorera, to jest jakaś pomyłka w tej chwili

 

Już mi tu dodawać!! :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
To jest portal o grach Indie, tak?

 

To ja się pytam - mamy 3 edycję Humble Indie Games (czy jakoś tak), a tutaj zero (ZERO) nowinek, to trochę jakby Microsoft wydał Windowsa bez Explorera, to jest jakaś pomyłka w tej chwili

 

Już mi tu dodawać!! :D

 

Fervi

 

http://pigames.pl/2011/04/the-humble-frozenbyte-bundle/

 

z 13 kwietnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Filar Społeczności

Za namową pi1era piszę te oto nieskromne porównanie z konkurencyjnym serwisem:

 

victorygames:

14.04 - 1news

15.04 - 0

16.04 - 0

17.04 - 2newsy

18.04 - 1news

19.04 - 0

20.04 - 0

21.04 - 0

22.04 - 0

23.04 - 0

24.04 - 1news

 

pigames:

14.04 - 3newsy

15.04 - 1news

16.04 - 3newsy

17.04 - 2newsy

18.04 - 0

19.04 - 2newsy

20.04 - 3newsy

21.04 - 2newsy

22.04 - 2newsy

23.04 - 2newsy

24.04 - 2newsy

 

Jako newsy mam na myśli wszystkie wpisy (recenzje, zapowiedzi też), ale tak się jakoś newsy napisało.

 

Można doliczyć, że u nas tylko 2 osoby są.

W sumie można liczyć od 15 dopiero, bo wtedy "oficjalnie" PIGames wystartowało.

Do tego jakość recenzji, zapowiedzi, newsów i wyglądu strony to już sami sobie możecie ocenić.

 

Chyba tylko w statystykach odwiedzin wypadamy gorzej:

0258229488791f9a64ca79859abe11ffe36de6c9b3a212a47c4aa04f8cb557596g.jpg

(najwyższe to 194)

 

ale to już zależy od was, a nie od nas :)

 

Tak więc zachęcamy do współpracy i codziennych odwiedzin + polecania znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakość recenzji, zapowiedzi, newsów i wyglądu strony to już sami sobie możecie ocenić.

Wygląd Ok. Dalej twierdzę, że jest za mało newsów. Jeśli nie ma codziennie newsów nie mam w sumie po co wchodzić na stronę każdego wolnego dnia choćby na 10 sec żeby sprawdzić czy jest jakieś nowe info, które mnie zainteresuje. Nie możecie się podzielić tak, że jedna osoba jest odpowiedzialna za wyszukiwania nowinek związanych z przemysłem gier? Moim zdaniem wasz główny problem tkwi w poziomie tekstów. Są w większości poprawne w budowie(choć w części czytanych przeze mnie tekstów znajdowało się trochę błędów, które pasowałoby poprawić) ale czyta się je jak lekturę w gimnazjum czy instrukcję obsługi pralki. Bez "ciekawych" recenzji trudno o sukces no i dobrze wyszukane nowinki do dobra reklama. Zanim coś zostanie opublikowane dać to 10 osobą do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Wygląd Ok. Dalej twierdzę, że jest za mało newsów. Jeśli nie ma codziennie newsów nie mam w sumie po co wchodzić na stronę każdego wolnego dnia choćby na 10 sec żeby sprawdzić czy jest jakieś nowe info, które mnie zainteresuje. Nie możecie się podzielić tak, że jedna osoba jest odpowiedzialna za wyszukiwania nowinek związanych z przemysłem gier? Moim zdaniem wasz główny problem tkwi w poziomie tekstów. Są w większości poprawne w budowie(choć w części czytanych przeze mnie tekstów znajdowało się trochę błędów, które pasowałoby poprawić) ale czyta się je jak lekturę w gimnazjum czy instrukcję obsługi pralki. Bez "ciekawych" recenzji trudno o sukces no i dobrze wyszukane nowinki do dobra reklama. Zanim coś zostanie opublikowane dać to 10 osobą do oceny.

Dobrze, że mistrz ortograf czuwa. :thumbsup: Jak znalazłeś jakieś błędy to daj znać na gg.

Codziennie są nowe wpisy, przed chwilą pokazałem zresztą, którego dnia ile ich było.

Są 2 osoby, ale pi1er żadko co coś pisze / robi, więc trudno byłoby się podzielić.

Do tego musisz zrozumieć, że w świecie indie nie zawsze tyle się dzieje, żeby było o czym 5 wpisów pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa, nie chciało mi się już poprawiać :)

Tylko piszę moje zdanie. Uważam, że jeśli serwis zostanie tylko całkowicie w indie to szanse na sukces są dość małe(subiektywna opinia). No tak wiadomo, że recenzji gier nie pisze się codziennie ale chodzi bardziej o ich styl a nie same błędy ortograficzne i samą jakość recenzji. Teraz jest to takie suche przekazanie informacji o grze bez jakiś fajnych docinków, pobocznych informacji, porównań itd dlatego np zawsze wolałem wydać kasę na cdaction niż czytać recenzje tych samych gier na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Do tego myślę trzeba dojść poprzez doświadczenia, przy recenzji Trine (jedyna jaką pisałem po odrodzeniu się strony) mocno się starałem, a jak wyszło - trudno mi samemu ocenić :)

 

Co do pozostawania indie, hmm... jakbyśmy mieli pisać o AAA grach również to trzeba by było mieć dodatkowych 5 redaktorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak mało o tym napisane http://pigames.pl/2011/04/toy-cars-na-desura/ ?

Żadnego porządnego info nie ma, nawet nie wspomnieliście ani słowem o Micro Machines a widać jak byk że wzorowali lokacje na tej grze.

To nie recenzja, tylko zwykły news. Krótko, bo celem tego jest zachęcie czytającego do zapoznania się z grą o której więcej informacji znajdzie na stronie twórcy/wydawnictwa (w tym przypadku, niektóre gry zrecenzowaliśmy). Chętnie napisalibyśmy więcej, ale mamy średnio 2 newsy dziennie - co przy konieczności kupowania tych gier (niestety nie dostajemy ich za darmo ;) ) daje spory wydatek. Nie zamierzamy również opisywać gier "w ciemno", to byłoby oszustwo, a my gramy uczciwie :)

 

Co do wspomnienia o związku z Micro Machines - jakiś czas temu, były skargi, że zbyt często opisując grę porównujemy ją do innej - wszystkim dogodzić się nie da :)

 

 

Jakość recenzji jest taka jak widać, jesteśmy amatorami i do tego nie mamy uzdolnień humanistycznych. Jak napisał ANtY - jeszcze będzie lepiej ;) Nie od razu Kraków zbudowano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Właśnie, news ma na celu tylko poinformowanie o premierze gry, to nie recenzja.

Nie kupujemy każdej gry, która się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to:

- Są takie cusie jak Dema - możecie przetestować grę

- Jeśli się nie mylę, możesz pobrać grę/film cokolwiek i w ciągu 24h przetestować, jeśli tego nie zrobisz po 24h - jesteś piratem ;). Tak słyszałem, ale ciężko cokolwiek stwierdzić ...

- Są też chyba gry Indie Darmowe - tzn. nie wiem co to są gry Indie (Każuale?)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@doctor: dlatego recenzje też się u nas pojawiają.

Co do tego drugiego punktu to nie mam zamiaru okradać ludzi, którzy tworzą takie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto nie wszyscy twórcy wydają dema, nawet pobieranie gry na "testy" nie wchodzi raczej w grę z prostej przyczyny: Gry Indie (niezależne produkcje) są raczej mniej popularne od AAA więc trudniej je znaleźć nawet w necie. Nie mówiąc o tym, że to w dalszym ciągu jest piractwo bo gry i tak żeś nie kupił, a zassał.

Tak, więc jeżeli mamy dostęp do gry czy do jej dema - opisujemy grę bardzo dokładnie, w przeciwnym jednak razie nie będziemy ściemniać przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
To nie można do twórcy napisać i poprosić o pełną wersję do recenzji? Większość się zgodzi.

Można, ale nie sądzę by tak chętnie się zgadzali, skoro to nie jest strona ENG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto nie wszyscy twórcy wydają dema

 

Eeee tam, Skoro możesz na 24/h ściągnąć i przetestować i SKASOWAĆ, to możesz też walnąć

 

raczej mniej popularne od AAA więc trudniej je znaleźć nawet w necie

 

Yhm - To znaczy, że się nie da? Ja raz zassałem Magi (kiedyś) i pykałem [oczywiście Full]

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Yhm - To znaczy, że się nie da? Ja raz zassałem Magi (kiedyś) i pykałem [oczywiście Full]

 

Fervi

Pogratulować skilla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
- Jeśli się nie mylę, możesz pobrać grę/film cokolwiek i w ciągu 24h przetestować, jeśli tego nie zrobisz po 24h - jesteś piratem . Tak słyszałem, ale ciężko cokolwiek stwierdzić ...

Poza tym przez 24h nie przejdziesz pewnie całej gry

Eeee tam, Skoro możesz na 24/h ściągnąć i przetestować i SKASOWAĆ, to możesz też walnąć

 

Muszę Cię zasmucić, ponieważ to tylko powtarzany na upartego mit internetowy. Niestety nie ma takiego zapisu w polskim czy europejskim prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Odkryłem właśnie, że jesteśmy tak dobrzy, że nasza konkurencja się na nas "wzoruje" (plagiatuje), oto dowód:

News na pigames z 20.04:

Vikings On Trampolines to drugi projekt D-Pad Studio znanego z wydanej na Xboxa 360 gry Owlboy. W grze dane nam będzie odbijać swojego wikinga od trampolin próbując przy tym zepchnąć przeciwnika na zimię, a zarazem nie spaść samemu.

Co chwilę na planszy będą pojawiać się tzw. ?power-upy?, które pozwolą nam łatwiej pokonać przeciwnika.

A tu ze strony punktgie z dnia 28.04:

Gra Vikings On Trampolines jest drugim projektem należącego do studia D-Pad, znanego z wydanej na konsole Xbox 360 gry Owlboy. W grze zadaniem gracza będzie odbijanie wikinga od trampolin i zepchnięcie przeciwnika na ziemie.

W trakcie zabawy pojawiają się dopalacze w postaci ?power-up?, które dodają bonusy postaciom i dzięki nich łatwiej będzie pokonać przeciwnika.

 

Pomijając, że połowa ich newsów wygląda jak z google translatora >.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zasmucić, ponieważ to tylko powtarzany na upartego mit internetowy. Niestety nie ma takiego zapisu w polskim czy europejskim prawie.

widziałem taki zapis na paru stronach internetowych dotyczących piosenek na nich zawartych jak również w regulaminach, pewnie próba obejścia prawa.

 

Mogę prosić o reckę gry Red Eclipse? Ostrzegam, sporo waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...