Skocz do zawartości

Pure Logic WIRE


Lordis

Rekomendowane odpowiedzi

fb6e4bee74.png


Tytuł: Pure Logic WIRE


Wersja gry: 1.0

Gatunek: Logiczna / Piaskownica (sandbox)

Opis:
Dużo ludzi zna już tą gre ponieważ wydanie jej sporo mi się opóźniło.
Niestety zawiesiłem prace nad nią i leżała niedokończona przez długi czas.
Dziś postanowiłem udostępnić to co zrobiłem jakiś czas temu (dlatego gra jest w wersji 0.9).
Gra jest pozbawiona zupełnie "helpa" co troche utrudni graczowi zrozumienie jej ale wierze że sobie poradzicie.

Pure Logic WIRE jest grą z bliżej nie określonym celem jest to troche nietypowa gra logiczna z elementami sanbox'owymi.
Gracz może tworzyć rozmaite urządzenia, układy po przez tworzenie pojedyńczych modułów i łączenia ich kablem ze sobą bądz innymi elementami.
W grze są takie elementy jak diody, ekrany graficzne, przyciski, emitery dźwieku, ekran liczbowy, radio.
Dostępne jest także około 60 różnych chipsetów z których każdy ma własne właściwości np. odmierzanie czasu, pamięć do zapisu/odczytu,
wartość stała, porównania (>, =, >=) a także rozmaite moduł arytmetyczne (dodawanie, mnożenie, itd), logiczne (and, or,not or, itd).
Gra jest nie skończona bo prakuje pomocy ale stwierdziłem że ją wystawie ponieważ i tak prace nad nią zawiesiłem a wiem że dużo
ludzi nie mogło się doczekać premiery. Życze miłego główkowania i zabawy.

Co do downloadu folder z muzyką wrzućcie do katalogu z grą.
Jesli coś będzie nie tak wyskoczy komunikat na początku gry i rozgrywka będzie bez dźwięku.


Download:

Gra: --> Download <--

Muzyka: --> Download <--



Rozmiar pliku: 8.3MB Gra+Intro, 18MB Muzyka


Autorzy:

Programowanie:
Kreli

Fabuła:
Kreli

Grafika:
Kreli

Muzyka:
Internet


Screeny:

1.

Screen__wersja_0_87.jpg


2.

screen_0_83_Beta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już dodasz helpa to czuje ze ta gra zajmie nalezyte miejsce obok wielkiego hitu jak powdertoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już dodasz helpa to czuje ze ta gra zajmie nalezyte miejsce obok wielkiego hitu jak powdertoy
A ja uważam wręcz przeciwnie, że jest to program powstały po chwilowej fascynacji autora wire modem, i chęci stworzenia czegoś takiego samemu.

 

Tyle tylko, że w Garry's Modzie to wszystko ma sens - nasze możliwości nei ograniczają się do wyświetlania informacji, możemy przede wszystkim oddziaływać na obiekty fizyczne, co w niewyobrażalny sposób powiększa gamę rzeczy, które można w nim zrobić. A tutaj? Tutaj niezależnie od tego, jakie czipy wpakujemy do obliczeń, wyjścia mogą być dwa - albo jakieś diody będą się jakoś świeciły, albo jakiś ekran będzie coś pokazywał. Wiadomo, wyświetlacz daje nam pewne możliwości, no ale bez jaj. Samo wyświetlanie czegokolwiek znudzi się po kilkunastu minutach.

 

I drugi mankament - interfejs. Akurat taki programik powinien wyglądać przede wszystkim prosto i czytelnie - tutaj mamy (subiektywna opinia rzecz jasna) średnio fajną kolorystykę i na dodatek jeszcze bardziej średnio fajne obramowania całego ui (nawet chipów). Do tego dochodzi niezbyt wygodny suwak przy wyborze czipu/narzędzia (poziomo mysz musi się trzymać tego na oko 12px paska - jak wyjdzie poza nią to musimy przeciągać go od nowa), niepotrzebne efekty płynnego wysuwania się paneli typu Siatka/Kabel/Narz/Opcje, znowu niezbyt wygodne tworzenie obiektów (muszę najpierw przesunąć precyzyjnie suwaczkiem tam gdzie chcę, kliknąć na wybrany obiekt, później kliknąć na przycisk "Stwórz", a na koniec już tylko przesunąć obiekt ze środka ekranu na wybrane miejsce. Oczywiście, tylko jeśli mamy wybrane odpowiednie narzędzie. Dlaczego nie można po prostu przeciągnąć obiektu z ). A do tego wszystkiego dochodzą znakomite gmowe okienka do menu kontekstowego.

No, jeśli już się czepiać to na całego - wyłączona interpolacja wygląda bardzo niefajnie :P

 

I na koniec ciekawostka - mimo, że program wyświetla fps 60/60 (choć przy posługiwaniu się menu kontekstowym spada do, uwaga uwaga, np. 60/44) program chodzi cały czas w 30 klatkach! :) Nie mam pojęcia skąd autor wytrzasnął tą zmienną (a mówię, ona jest w pewnym stopniu oparta na prawdziwym fpsie, bo się zmienia) - czyżby fps*2?

 

To by było na tyle. Programik mimo że niewygodny to fajny, można się pobawić, ale daje tej zabawy na maks godzinę. I nie chodzi tu o wykonanie tylko o ogólną jego ideę - samo wyświetlanie różnych informacji szybko się nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, wire mod do gmoda w wersji osobno XD

dobra gram:

1.dźwięki z gmoda(jak klikam przycisk)

2.w zakladce opcje(w hudzie gry) po otworzeniu nie dźwięku

3.Po kliknięciu prawego przycisku pokazuje się windowsowe menu z niepotrzebną i pustą pierwszą opcją

4.Najpierw (tak jak w oryginalnym wiremodzie) trzeba wszystko ogarnąć by wiedzieć co i jak

5.fajne! Udało mi się zrobić żeby wpisana cyfra na klawiaturze była dodana do 2 i wynik pokazany na klocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...