Skocz do zawartości

dyskusja o wymiarach


TheMarcQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jaklub, mi nie chodzi o kanapki w sensie dosłownym, w gruby streszczeniu chodzi o mówienie "nie" kłamstwu i wciskaniu kitu dla mas i pospólstwa.

czy w ogóle domyśliłeś się, że moja jednowymiarowa gra to był żart? mechanika JEST JEDNOWYMIAROWA, ale monitor wyświetla dwuwymiarowy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z fraktalami? Trójkąty/dywany/itp sierpińskiego nie mają nawet powierzchni, więc jeśli dobrze myślę - są zerowymiarowe, tak? :3

To są rzeczy nie istniejące i czysto matematyczne

bo w tym świecie nie da sie pokazać 1d, tylko w sposób matematyczny bądź jako schemat, lecz nie w sposób dosłowny(zawsze będzie trzeci wymiar choćby i o rozmiarach fotonu jak w przypadku obrazu z monitora lub grubości farby na obrazie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
A co z fraktalami? Trójkąty/dywany/itp sierpińskiego nie mają nawet powierzchni, więc jeśli dobrze myślę - są zerowymiarowe, tak? :3

Fraktale bodajże mają liczbę wymiarów wyrażoną przy pomocy ułamka. I nie pytajcie, jak to możliwe.

 

EDIT 13.X.2013: Otóż, drogi Korodziku z przeszłości, "wymiar fraktalny" to coś innego zupełnie niż znane ci "wymiary" geometryczne. Capiche? -- Korodzik z przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście do wymiarów Eistein dodał czwarty-czas, bo da się go mierzyć, tak jak poprzednie trzy ale nie za pomocą linijki tylko przez obserwacje jego działań(zegarek na przykład).

1D to np. offset w pamięci,

offsety też są czysto teoretyczne tak jak mówiłem wcześniej.

1d nie istnieje w praktyce, jak można podać długość czegoś co ma 0 szerokości, nawet jednego atomu?

1d to tylko część całości, tak samo jak w ułamkach, gdy jest sam mianownik to ułamek nie wyraża nic, dopiero po dodaniu d jego struktury licznika ma on rzeczywisty wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moglibyśmy sobie wejść w dyskusję na temat wymiarów rzeczywistych i funkcjonalnych. Przedstawiona przeze mnie gra jest funkcjonalnie jednowymiarowa, ponieważ szerokość jest pozbawiona jakiegokolwiek znaczenia mechanicznego. W tym samym sensie Wolfenstein 3D był funkcjonalnie dwuwymiarowy, a Battle Toads - trójwymiarowy.

 

BattleToads jest obu typów:

 

etap funkcjonalnie 2D, grafika pseudo 3D

etap funkcjonalnie 3D, grafika 2D(/iso 3d?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...