Skocz do zawartości

Jak poznaliście GMCLAN?


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja sie przerzucilem programowaniem gier z worda i excela na gamemaker znaleziony na instalkach, ale przez pierwsze pol roku nie wiedzialme o istnieniu gmclanu, wiec samemu dochodzilem krok po kroku co i jak na klockach, potem pol roku przerwy (czy moze tylko wakacje ;p) i potem przypadkowo w necie szukajac innych edytorow znalazlem strone gmclanu i tak zaczalem obserwowac, malo pisalem na forum, az z jakas wieksza wiedza zaczalem pomagac i tak do teraz :)

Zdaje się że kiedyś mówiłeś w jednym z takich samych tematów że zacząłeś przygodę od tworzenia gier planszowych, zapamiętałem to bo ja tak samo zaczynałem z tym że robiłem jeszcze karciane gry.

 

Ze mną było tak:

 

Kiedyś zbierało się takie karty pokemonów lubiłem je zbierać ale nie miałem kasy więc zrobiłem chyba ze 150 własnych kart z własnymi pokemonami i tymi oryginalnymi :P potem dostałem PSO i moją pierwszą grą było z tego co pamiętam "command & conquer" zafascynowany tą grą stworzyłem grę planszową o jej tematyce, zasady były skomplikowane bo była to gra taktyczna a nie "Chińczyk" polegający na losie, zasad już nie pamiętam, planszę do gry może jeszcze dało by się ze sterty śmieci w szufladach wygrzebać. Pamiętam że pisanie i ustalanie skomplikowanych zasad bardzo mi się podobało, to był chyba mój pierwszy krok do późniejszej fascynacji programowaniem. Kiedy dostałem pierwszy komputer na 13 urodziny, który był jeszcze bez neta to tata kupował jakieś miesięczniki co to się nazywały "EasyPC" za ich mocą poznawałem działanie Windows 98, w którymś wydaniu była mowa o programie edukacyjnym "click&play" podawali nawet tutoriale, i chodź nie miałem tego programu to z jakiś powodów czytałem te tutoriale po kilkanaście razy. W końcu zawitał u nas internet, ściągnąłem klicka i zacząłem tworzyć gry. Po roku odkryłem poprzez kumpla GM4, miałem okazję przetestować go na jego komputerze i po coraz dłuższym zapoznawaniu się z GMem zauważyłem że GM podoba mi się jednak bardziej od clicka. Jak miałem 15 lat szukałem w necie źródeł do nauki GMa i natrafiłem na nasze gmc stąd zobaczyłem dopiero że używam starej wersji bowiem był już GM6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieter, a Twoja strona (gamemakerxxl) nie byla pierwsza? bo pamietam ze na poczatku tam bardziej przesiadywalem a nie pamietam kiedy powstala, nawet demo gierki Evolution tam wrzucilem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieter, a Twoja strona (gamemakerxxl) nie byla pierwsza? bo pamietam ze na poczatku tam bardziej przesiadywalem a nie pamietam kiedy powstala, nawet demo gierki Evolution tam wrzucilem :D

 

O cholera, pamiętam tą grę, gamemakerxxl rox. Sam tworzyłem forum o gm :D. Pamiętam moje wypociny "Władcy Imperium"

Ja jednak poznałem gmclan dzięki bratu :P a gamemakera w KŚ :P

A zarejestrowałem się jako użytkownik numer 1594 [kurde ten numer przypomina mi grę 1945 :3]

 

EDIT:

 

O kurka mam adres :D http://gamecland.prv.pl/ ale jaja :D Kto to pamięta :< I tak adresy niektóre prowadzą do "404 - Strona nie istnieje"

A użytkownik black mówił do mnie, że jest Ranmusem xd

I gdy pierwszy raz wszedłem na forum myślałem, że Micanser był adminem heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
potem dostałem PSO i moją pierwszą grą było z tego co pamiętam "command & conquer"

Co to PSO?

 

Ja znalazłem Genialny GMClan przez Google, kiedy w gimnazjum szukałem chwili wytchnienia od codziennej tortury szkolnej. Szukałem ciekaw, czy piszą coś o Game Makerze w Polsce - no i pisali. Od początku wciągnęli mnie Boski Bigshark, Piorunujący Patrysław tudzież Radykalny Ranmus (ach - przepraszam - Ranma_man), który wtedy miał jeszcze avatara z jakimś szkieletem. Podniecałem się też (wtedy już skończonymi) przepychankami z Walniętym Wooziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tak jak Nickolas napisał, GMCLAN powstał na jesień 2002 (październik - listopad), po tym jak wkurzyłem się na BeWuO, że nie chce mi dać jako redaktorowi namiarów na serwer ftp ówczesnej pierwszej strony o gm w Polsce -> gamem.host.sk. Było mi to potrzebne do wrzucania plików w dziale download. Nie otrzymawszy takowych danych stworzyłem swoją pierwszą stronę www jaką był GMCLAN, a po krótkim czasie gamem.host.sk razem z zasobami został wchłonięty przez nasz serwis i definitywnie zamknięty (to też gmclan jest przedłużeniem tamtejszej sceny, gdzie redaktorami byli BeWuO, Woock, Damianoz, Ja, bodajże Piotr i Choosen).

 

Czemu w stopce widnieje rok 2004? Bo jest to rok wydania nowej wersji strony GMCLANu, co jest oczwyiście mylące i zapewne zmieni się na 2002 przy okazji wydania nowej wersji, którą Gnysek zapewne kiedyś przygotuje. Wtedy to może uda się w końcu scalić treść z 2002-2004 z aktualną, tak żeby każdy mógł przeczytać posty z prawdziwego początku naszego serwisu. Dlatego pierwotnie nie było scalenia, ponieważ GMCLAN w krótkim okresie czasu był hostowany przez niejakiego Palmaero na jego koncie resellerskim -> efekt był taki, że nie opłacił konta i gmclan został zablokowany na 3 tygodnie. Dlatego też odpaliłem nową wersję na czysto bez starej treści (takową otrzymałem dopiero po kilku miesiącach próśb o backupa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłeś się, bo trzy lata temu przecież była premiera filmu pełnometrażowego. Nawet dostałem oskara dla najlepszego aktora za rolę pierwszoplanową!

 

Bylem na tym w kinie, akcja, gdy logujesz sie na forum i czytasz nowe posty do teraz mi sie sni po nocach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś programowałem w Visual Basic'u, ale gry były mało wydajne! Nie umiałem znależć nikogo z kim bym mógł pogadac o robieniu gier. Szukając osub znających sie na tym otarłem się o c++, PHP, Logo, wkoncu zobaczyłem gmclan i pobrałem game makera. Potem kupiłem wersje pro i tak już przy nim zostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
zarejestrowałem się, by pochwalić się własną grą :P

 

 

Opis: Grasz na 4-ech arenach i rozwalasz się z kumplem. Są jak narazie dwie bronie. Jest to pierwsza z moich gier.

 

Można:

Grać w tryb nieskończonej bitwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymś szczególnym się różnią? Bo sąsiad miał w takim razie PSO a kuzyn PSX

There were four differences between the "PS One" and the original. The first was a cosmetic change to the console. The second was the home menu's Graphical User Interface. The third was an added protection against the use of modchips (by changing the internal layout and making previous-generation modchip devices unusable). The fourth is a lack of the original PlayStation's parallel and serial ports.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 2005 roku tak z ciekawości wpisałem w google " program do tworzenia gier " ( pewnie nawet twożenia, ale kit )

ściągnąłem gm, jakiegoś clicka ale nic nie kapowałem

rok później znowu zacząłem szukać takich programów, wybrałem gma

pierwszą osobą której spamowałem na gg o tym programie był piotr gnysek gnys, który odesłał mnie na gmc i to przez niego zaczęła się fala tematów

no a teraz robię super gry, tylko, że po rok co najmniej i to same platformówki wololo

jak kiedyś sporo troliłem gjeemklan i nienawidziła mnie za to elita, tak teraz nienawidzą mnie nooby których niszczę na każdym kroku

( :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś wysłał ten link znajomy z "Hej hej, mam fajną stronę do potrolowania". I tak powstał Słoniu, który został shackowany lol. Osiem przetrwał i póki nikt mi nie zmieni hasła dalej będę was męczył :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy po raz pierwszy ruszyłem game makera nie miałem zielonego pojęcia jak go obsłużyć, więc zacząłem szukać w googlach po kilku minutach i znalazłem tą stronę. Na gmclan trafiłem w sierpniu 2007 roku, początkowo byłem tu zalogowany jako użytkownik "Krul Wojownik" :lol: Ale zapomniałem hasła. Potem zarejestrowałem się jako LolikZabijaka i jestem już prawie 3 lata, więcej nie napiszę bo mam potwornego kaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś wysłał ten link znajomy z "Hej hej, mam fajną stronę do potrolowania". I tak powstał Słoniu, który został shackowany lol. Osiem przetrwał i póki nikt mi nie zmieni hasła dalej będę was męczył :3

 

 

HA! To Ty byłeś Słoniu.

 

 

Pierwszy raz to wpisałem tytuł jakiejś gry zrobionej w GMie, wyskoczył mi STG, na tym forum poznałem Shyliosa, którego ciągle na GG męczyłem o pomoc do

GM, wtedy ten mi dał adres do forum gmclan i tak tu trafiłem, pamiętam mój pierwszy wpis w SB i wpis blackmaula w SB który był odpowiedzią na mój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...