Skocz do zawartości

Zablokowane Przesuwanie ekranu


Rekomendowane odpowiedzi

moja mapa jest trochę dłuższa niż 1024/768 dlatego dałem by viev podążał za graczem, i tu pojawił się niechciany w TDS problem... Otóż Ekran przesuwa się ale dopiero gdy podejdę na kraniec ekranu i na dodatek chciałem by był Full Screen lecz ekran skurczył się do malego okienka! Jak to naprawić?

 

Będę mógł podziękować jutro po powrocie z gimnazjum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w zakładce view: Hbor i Vbor. Gdy odległość gracza od krawędzi będzie mniejsza albo równa room view zacznie się przesuwać. A co do drugiego, zaznacz dwa kwadraciki w tej samej zakładce. W view in room ustaw rozmiary okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Zaznacz sobie w opcjach full screen

 

A hbor i vbor to ramka (border) od krawędzi okranu i view dopiero się przesuwa, gdy obiekt, który śledzi przesunie się na odległość równą hbor/vbor do danej krawędzi ekranu

hbor - szerokosc

vbor - wysokosc

jesli chcesz miec postac zawsze na srodku to daj sobie tam x okna /2 i y okna /2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisze 999, to na pewno nie bedzie posrodku.

W hbor wpisujesz polowe 'W:' viewa, czyli szerokosci

A w Vbor połowe 'H:' viewa, czyli jego wysokosci

 

@Edit

Z reszta AntY juz to napisal, kurde :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stopniu podstawowym? Bez żartów, znam Angielski w stopniu średnio-zaawansowanym. Nie jestem jakimś byle dresem z podwórka. Gdzie szukać czego? Ok, według ciebie skróty hbor i vbor o które mi chodziło są podstawą Angielskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No, jeśli znasz "Angielski w stopniu średnio-zaawansowanym" to powienieneś umieć znaleść to w dokumentacji.

 

angielski z małej litery, to przymiotnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, w gimnazjum, szkoda tylko że w podstawówce go w ogóle nie miałem, a na dodatkowe lekcje chodzę od około 9 lat :) A co świadczy o moim angielskim dokumentacja? Nie przeczytałem bo myślałem że prościej będzie zapytać na forum niż szukać w kilku dokumentów na miliard tym bardziej że miałem tylko kilka minut wolnego... A co do mojego angielskiego ciąg dalszy: Mam rodzinę w Stanach i Wielkiej Brytanii. Byłem tam tyle razy że mam nawet swoje ulubione sklepy. Porozumiewam się z Brytyjczykami i Amerykanami bez problemu. Mam tylko czasem problem ze slangiem. Na razie bo zaczynamy odbiegać od tematu który i tak jest zakończony rozwiązaniem kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...