Skocz do zawartości

bluks

Użytkownicy
 • Postów

  201
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O bluks

 • Urodziny 29.04.1996

O mnie

Osiągnięcia bluks

Major User

Major User (5/13)

0

Reputacja

 1. bluks

  Zwiecha

  Spoko.Jutro jak na kompa wejde(jeśli), to ci to dokładnie wytłumacze na PW, lub forum. ; ) I sorry, że tak późno, ale dziś czasu, żeby na kompa wskoczyć nie miałem. ;)
 2. bluks

  Zwiecha

  karol wlasnie mu podobne wyslalem. xD. Jak by co gotowiec: http://www.megafileupload.com/en/file/3417...aALTa-gm81.html (sprawdzone na avast i mcafe) tylko zauwarz karol, że twój tworzy kolumny, o wysokości 15 - wartość losowa. ; p Sprawdzałem i jakoś tak mi wychodziło. EDIT2: mój sam kod w Create GML xx=0; yy=0; max_yy=0; for (xx=0;(xx*32)<room_width;xx+=1) { max_yy=round(random_range(1,5));//5 to maksymalna wysokość kolumny, a 1 to minimalna for (yy=0; (yy*32)<(max_yy*32); yy+=1) { instance_create(xx*32,room_height-yy*32,oCube); } }
 3. bluks

  Zwiecha

  To generuje kolumne stałej wysokości(kolumny), na losowej wysokości(pozycji), a mu chodzi raczej, o kolumne losowej WYSOKOŚCI(kolumny), do końca rooma. ALT@ Stary odpisz. ;p Bo ta niewiedza mnie dobija, a to prościzna.
 4. bluks

  Zwiecha

  A jak generator to spoko, sam tera z generator się bawie.; p. zara ci to rozkminie i przerobie na GML. ew. przerobie komentarz. ; ) weś odpal gierke i sprawdz w specjalnym okienku (chyba z tego co pamiętam to zamiast zielonej to czerwona strzałeczka), gdzie pokarze ci ilość obiektów, bo wydaje mi się, że ty je masz tylko, że ci generuje jeden na drugim, bo pozycja xx w pętli jest stała, zrub, aby np. za karzdym razem dodaławło nie tylko yy+=32, ale i xx+=32 wynik jeszcze nie ten, ale będzie pewność, że na siebie nie włążą. ; p. To ma generować jedną kpt ma kolumne o wysokośći, jakiejś, czy ten skrypt ma generować kolumny losowej wysokości do końca prawej strony, bo zauważ, że on robi chyba tylko jedną z daną wyskokością, jeżeli, nie zatrzymujesz pętli, po końcu stepa, to daj, żeby dawało ci plus 32 na końcu stepa, a nie w pętli to będzie ci to w kułko robić, i daj if'a, jeżeli xx jest większy od szerokości ruma wtedy nie rub pętli, zaraz ci to spisze. ; ) kurcze zara zainstaluje GameMakera i wyślesz mi kawałek plika. ok? tylko na PW. Ja puki co to pisze z pamięci. ; p EDIT2: sprubuj tak: GML for (xx=0;xx<room_width;xx+1) { for (yy=choose(288,256,224,192,160); yy<470; yy+=32) { instance_create(xx*32,yy,oCube); } } I pisz co ci nie pasi, albo na PW wyslij plika to będę wiedział, co konkretnie potrzebujesz, ew dawaj na GG jak masz. ; p możecie mi przypomnieć poco ten event_user(0) do generowania tego?
 5. bluks

  Zwiecha

  A sprawdz czy deklarowałeś istnienie "xx", bo zauwasz ze go nie ma. ; p Taxi@ Ty wiesz do czego ogulnie są średniki? Jak byś pisał w innych językach to byś wiedział, gm może patrzy na kolejną linię, ale lepiej zawsze ten średnik dać, rzeby nie było ew. problemów i on nie wygląda dziwnie, tylko jasno określa koniec pewnego działania. I jescze poco mu kur* pętla która wykona się raz, pętla jest poto aby wykonywać coć wielokrotnie w ciągu jednej klatki i poto ona jest. O.o. wdł. ciebie poco jest pętla?
 6. bluks

  Zwiecha

  Dawno w GM nie siedzialem ale wdł mnie powinno być: GML { for (yy=choose(288,256,224,192,160); yy<470; yy+=32) instance_create(xx,yy,oCube); if (yy>=470 && !xx>=608) { xx+=32; event_user(0); } } jeżeli if jest poza pętlą lub jeżeli w tej pętli ten if ma być to napisz: GML { for (yy=choose(288,256,224,192,160); yy<470; yy+=32) { instance_create(xx,yy,oCube); if (yy>=470 && !xx>=608) { xx+=32; event_user(0); } } } Przypomnijcie czy w GM bylo trzeba dawac na koncu sredniki. ; p I daj errora jaki ci wyskakuje.
 7. bluks

  Compo 48h (13-15.01)

  A wszystkie silnik są dozwolone czy tylko te dwa? np. Flash, java, C#, C++, javascript, albo jeżeli mowa o silnikach to unity3d(używa 4 rodzajów skryptu z tych co pamiętam to C#, javascript, Pyton i jeszcze jakiś był), UDK(skrypty pisane w unrealscript), CryEngine (nazwy skryptu nie pamiętam ale morze ktoś chciał by się pobawić). Oczywiście tu wymieniłem te darmowe które znam poza tymi dwoma twoimi. A tak poza to witam wszystkich ponownie, bo dawno tu nie wchodziłem poza zajrzeniem na nowości z GM. I mam nadzieje trochę rozruszam tu te towarzystwo do robienia bardziej profesjonalnie. x)
 8. Ty czytasz co pisze czy tylko, "pierwsze zdanie, obrazek" i...?
 9. Poprzednia kompilacja. Bo to wersja próbna. I użyj wyobraźni. A jak by co to tu jest napisane: " I am master 3Droids heal team " A to jest takie bo to z przerobionego zdjęcia tak abym mógł ocenić jak by to wyglądało w PC.
 10. Na laptopie po formacie zrzucałem i Firefoxa nie ma puki co. A czcionka własna i taki jest styl. Spójrz na to bardziej wyobraźnią skoro to "próbka" tego nad czym pracuję ale widać mało tu normalnych ludzi. A tak poza tym to według ciebie miałem użyć Arial, Tahoma?
 11. Dobra ja tez se mogę tak w każdym poście napisać żeby se postów do kolekcji dodać bo jak widać nawet nie przeczytałeś. I jeszcze przypomnę że proszę o szczegółowe opinie... Kolejny kr*tyn na GMClan. EDIT: "...pomysłu i stylu...","próbna","przeczytać"
 12. No zapowiada się fajnie, prosty interfejs i widać że proste lecz przydatne opcje jak na początek są. ( jak np zoom rooma żecz prosta a w GM pomyśleli o tym dopiero w wersji 8.1.
 13. Ostatnio zaczęłam zastanawiać się o własnym logo. No i zrobiłem na szybko w Corelu i Photoshopie. Proszę o ocenę pomysłu i stylu. Teraz zaczynam pracować nad bardziej pro wersją tam że ludzik będzie w 3D (trochę w stylu:"http://www.youtube.com/watch?") oczywiście w własnych proporcjach. W nowej wersji będzie tak samo jak teraz imp z kulami ognia który będąc w jaskini w walce rozwala ścianę na której pokazuje się text, po pewnym czasie gasi płomienie i pokazuje się ... . Obrazek teraz: oczywiście kolorów szarości nie będzie, ale teraz użyłem bo puki nie ma tła logo wygląda trochę lepiej z... . z góry THX. ; ) "Lekko nie dopracowane" wiem bo to próbną wersja.(jak by kto pytał) XD
 14. bluks

  Icy Tower

  Tu link: Link Tam masz wszystko.
 15. Ja mam to samo na XP z laptopem z kartą ATI. To raczej błąd karty bo na PC z Win7 64bity jest wszystko okej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...