Skocz do zawartości

[C#] Pobieranie wartości z TextBox


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Pamiętaj, że w większości języków trzeba niestety rzutować zmienne (czyli przerabiać jeden typ na drugi, np. string na int, double na char itp.) - to może przydać się na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waxx: Innych typów nie próbowałem, ale double/floaty/inty/itd działają po prostu:

zmiennastring = "zycie: " + hpjakozmiennareal + " hp";

 

I na przyszłość - wiele typów możesz rzutować o tak:

double zmienna = (double)zmiennafloat;

 

Po prostu w nawiasie przed nazwą zmiennej/funkcji/czegokolwiek podajesz, jak chcesz to otrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Tak, w C#, w Javie też, niektóre typy zmiennych mają zadeklarowaną metodę .toString która jest defaultowo wywoływana przy konkatenacji lub tam, gdzie oczekiwany argument to tekst. Pamiętam, że np. w Javie opócz int jest też Integer, właśnie po to, żeby można było bez problemu łączyć taka zmienną z tekstem (czy też przesłonić po swojemu .toString() ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jak już każdy dodaje coś od siebie to i ja:

 

@gnysek: W zasadzie to każdy typ zmiennej w c# ma zadeklarowaną metodę ToString - bezpośrednio lub pośrednio poprzez dziedziczenie podstawowego typu object.

 

@konrad-gm:

Tylko że stringstream to odpowiednik textwriter i textreader w C#, a nie takiej funkcjonalności.

 

@waxx:

 

W C# akurat tak się nie powinno dokonywać konkatenacji i rzutowania. Albo używa się StringBuildera albo metody String.Format:

 

string s = String.Format( "zzzzz {0} z {1}", a, b );

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@waxx:

 

W C# akurat tak się nie powinno dokonywać konkatenacji i rzutowania. Albo używa się StringBuildera albo metody String.Format:

 

string s = String.Format( "zzzzz {0} z {1}", a, b );

 

Szczerze nie wiedziałem, zawsze robiłem tak jak ja mówiłem i dzialało, powiedz może w czym lepsze jest to rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W tym jest lepsze, że jest szybsze. Dokonywanie wielu jawnych konkatenacji i rzutowań jest operacją czasochłonną, a metody które podałem, to zalecane przyśpieszacze tego typu zadań. Zrób petlę z takimi działaniami, a następnie pomierz czas i zobaczysz różnicę. Tylko nie testuj prostych ciągów, bo wtedy + zazwyczaj jest szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...