Skocz do zawartości

Mimek

Użytkownicy
 • Postów

  649
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O Mimek

 • Urodziny 09.12.1994

Informacje

 • Team
  Gear Studio

O mnie

Edytowalne przez adminów

 • Uber maruda!

Ostatnie wizyty

24 373 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Mimek

Elder Veteran

Elder Veteran (7/13)

0

Reputacja

 1. Rozwiązałem to po chamsku, sczytując z klawiatury poszczególne komórki tabeli, a po sczytaniu, tworząc obiekt. Omijam sczytywanie z jednego strumienia w ten sposób. Po każdym odczycie z klawiatury zatwierdzonego enterem, przeskakuje do następnej komórki.
 2. istream jest rozdzielany przez spacje, to się zgadza, ale pracuję w tabeli na wzór excela, tylko pod konsolą, i chciałbym zrobić obsługę klawisza TAB. Próbowałem z ReadConsoleInput, ale też nie działało. Jakieś jeszcze pomysły?
 3. Witam serdecznie :) Napisałem sobie metodą z przeciążeniem operatora strumieniowego: GrDziekanska & GrDziekanska::operator >>(std::istream &stream) {stream >> NazwaKierunku >> Wydzial >> RokStudiow >> Semestr >> Nr; Oznaczenie+=Wydzial+'/'+NazwaKierunku+'/'+'R'+itos(RokStudiow)+"/S"+itos(Semestr)+"/G"+itos(Nr); return *this;} Ale mimo poprawnego działania kodu, nie uzyskałem oczekiwanego efektu. Czy jest możliwość uzyskania, żeby podczas wpisywania grupy dziekańskiej do tabeli, naciśnięcie klawisza ENTER lub TAB powodowało nie przejście do nowego wiersza lub wstawienie standardowego tabulatora poziomego, ale wywołanie funkcji GoToXY(x+15, y)? Próbowałem to osiągnąć przez użycie getch(): tab = getch(); if(tab == 9) O->GoToXY(O->GetX()+15, O->GetY()); Ale niestety, nie działa w trakcie, gdy metoda z operatorem jest wywołana. Proszę o pomoc i pozdrawiam :)
 4. Mimek

  [C++]Tekstowe "GUI"

  Witam, udało mi się stworzyć klasę okno, przetrzymującą podstawowe informacje o oknie konsoli, stworzyłem metody do ustawiania rozmiaru okna oraz podawania pozycji kursora myszy. Problem zaistniał w sprawdzaniu, czy LMB został naciśnięty. Mój kod: bool ifclick() { DWORD cNumRead; INPUT_RECORD bufor; ReadConsoleInput(stdOH, &bufor,1, &cNumRead); if((bufor.EventType == MOUSE_EVENT)&&(bufor.Event.MouseEvent.dwButtonState == FROM_LEFT_1ST_BUTTON_PRESSED)) { return true; } else return false; } . stdOH jest oczywiście zadeklarowana. Niestety, przy sprawdzaniu w main(): if(test.ifclick()) cout << "KILK"; funkcja nie działa. Czy ktoś wie, dlaczego tak jest? Edit: Zapomniałem: test to oczywiście obiekt klasy okno.
 5. Mimek

  [C++]Tekstowe "GUI"

  Wielkie dzięki, Konrad, za szybką odpowiedź. Niestety nie będę mógł z biblioteki Twojego autorstwa skorzystać, bo jest to z góry zabronione. Ale i tak dzięki wielkie za pomoc. Czy mógłbym liczyć na dalsze wsparcie? W stworzeniu zwykłej tabeli w konsoli, dwóch kolumn, albo czegokolwiek...
 6. Mimek

  [C++]Tekstowe "GUI"

  Witajcie, dawno mnie tu nie było :) Potrzebuję pomocy w stworzeniu interaktywnej tabeli w aplikacji konsolowej w C++ wykorzystując jedynie funkcje z windows.h. Nie zależy mi na napisaniu tego przez kogoś, tylko na pomocy w zrozumieniu konsolowych funkcji WinApi. Czy byłby ktoś w stanie wytłumaczyć mi, na jakiej zasadzie podzielić konsolę na obszary, które mogłyby reprezentować np. obiekty jednej klasy? Ważny jest właśnie obiektowy opis elementów konsoli. A tu przykład znaleziony gdzieś w odmętach sieci: http://www.hanselman.com/blog/content/binary/far1.png Wszystkim z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Mimek.
 7. ( ja tylko przypominam o forum )

 8. Uporządkuj koniecznie, dokończ, proponuję zrobić własną siatkę, a poleci do zasobów na stronie :)
 9. Brak zgody od strony redakcji. Zamykam temat.
 10. Zgoda od osoby z redakcji jest?
 11. Ładnie wykonane oprócz formatowania kodu. Daj go w ramki, czy cokolwiek, bo aktualnie nie wygląda ładnie. Brak rażących błędów, jest to całkiem ładne. Powodzenia w dalszym pisaniu :)
 12. GM Studio będzie zawierało możliwość eksportu multiplatformowego, w tym na HTML 5. Cena nie jest jeszcze ustalona, może gnysek coś zdradzi, jak się dowie :)
 13. Fantastyka: http://www.filmweb.pl/search/film?genreIds=9 Sci-Fi: http://www.filmweb.pl/search/film?genreIds=33
 14. Mimek

  Czytanie książek

  Jakub Wędrowycz FTW! Polecam całą serię Pilipiuka.
 15. Mimek

  Czytanie książek

  Ostatnio skończyłem Czarną Kompanię Glena Cooka. Posiadam ebook readera firmy Prestigio. Świetna rzecz. Oczy nie bolą, dobrze się czyta.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...