Skocz do zawartości

Random()/Wyszukiwanie/Droga


Rekomendowane odpowiedzi

Do późna w nocy robiłem pracę na plastykę. Aż tu nagle przyszłą mi do głowy myśl... 1.Gracz A odpala grę X, gracz B też ją odpala. A stawia serwer a B na niego wchodzi, Tutaj pojawia się problem czy można zrobić losowanie liczb żeby u obu graczy za każdym wywołanie funkcji random() zwracała tę samą liczbę obu? Ofc za każdym razem ta liczba będzie inna i z danego przedziału, ale żeby u obu się losowała ta sama? Da się tak zrobić, a jak tak to jak? 2.Czy istnieje wbudowana funkcja w GM która sprawdza 'istnienie' danych obiektów na danej przestrzeni i czy można wyciągnąć listę tych obiektów? 3.Znajdowanie drogi na grafie, zna ktoś algorytm na znajdowanie drogi w takowym(mile widziana opcja znalezienia kilku dróg). Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
randseed = wartość.

Chyba nie.

 

 

W GML będzie to:

GML
random_set_seed(seed)

Ustaw tego samego seeda w obu, sprawdź, jeżeli co stały okres czasu losujesz powinny być te same liczby. Nie wiem tylko, czy inna prędkość procesora tego nie zaburzy, nie mam teraz czasu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny czas startu systemow obu kompow i inne wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny czas startu systemow obu kompow i inne wyniki

nom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gm ma jakies inne rozwiazanie na random niz pobranie seeda z czasu systemowego na starcie aplikacji? znaczy sie ja myslami jestem ciagle w gm6. Pamietam jak kiedys probowalem uzyskac w gm6 ten sam random odpalajac aplikacje pod rzad, i nie szlo, nie pamietam tylko czy resetowalem kompa czy niet :D

przetestuje w domu to jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gm6 jednak seed musi byc pobierany z czasu dzialania systemu (milisekundy po odpaleniu systemu) na starcie aplikacji, zrobilem test i po odpaleniu 2 razy tego samego testu wyniki sa rozne:

 

0.94

0.48

0.45

0.72

0.16

0.84

0.52

0.84

0.22

0.67

 

0.28

0.77

0.95

0.26

0.42

0.21

0.65

0.60

0.27

0.02

 

EDIT: Fakt faktem, gm6 nie mial mozliwosci ustawienia seeda wiec ten standardowy sposob jest najlogiczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...