Skocz do zawartości

Epidemia


Boro Casso

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Epidemia

 

Gatunek: Survival Shooter z elementami rpg

 

Opis:

 

Fabuła

Rok 1969 po powrocie Armstronga na ziemie, Neil wraz z garstką swoich kompanów został zabrany do sterylnego laboratorium w celu przebadania wszystkich podkątem "księżycowych" chorób. Wyniki wszystkich astronautów wypadły pomyślnie, prócz jednego zwanego Jim Joe.

Jim decyzją rady Nasa, został zatrzymany w celu dalszych badań, a do opinii publicznej wydano plotkę, iż niejaki astronauta zginął podczas lądowania.

Stan Joe był coraz gorszy, jego skóra zaczęła sinieć, a on sam tracił typowo ludzkie instynkty. Kilka miesięcy później gdy Jim zaatakował kilku naukowców, decyzją rady został uśpiony, a jego zwłoki w szczelnym termicznym sarkofagu zostały przetransportowane do tajnego magazynu.

Rok 2010, dwójka detektywów zaciekawionych dziwnym i nie wyjaśnionym zaginięciem astronauty, rozpoczęła śledztwo. Po wielu miesiącach bezowocnych badań, natrafili na człowieka który wiele lat temu pracował przy projekcie "Moon Seek".

Rok 2011, sarkofag ze zwłokami Jim Joe został otwarty, ku zdziwieniu naukowców, osobnik wydawał się być żywy?

Rok 2013, całe stany zjednoczone zostały opanowane przez dziwny wirus, przenoszony przez ugryzienie. Zainfekowani zamieniają się z bezmózgie bestie, pragnące tylko jednego! Ludzkiego mięsa

Gracz wciela się w jednego z ocalałych.

 

Opis techniczny

Gra pisana jest w gm, z użyciem c++, gra zostanie wydana wraz z rozbudowanym edytorem scenariuszy, dzięki któremu każdy będzie miał możliwość tworzenia własnych przygód w świecie gry.

Cały świat gry ładowany jest dynamicznie, niepotrzebne zasoby są wyrzucane z pamięci lub zastopowane aktualnie potrzebnymi.

Silnik gry hula pod opieką nowatorskiej biblioteki dll, mojego autorstwa.

Podczas uruchomienia, gra poprosi nas o zalogowanie na serwerze, nie jest to wymaganie jednak dodaje nam możliwość zdobywania achievementów, oraz generowania graficznej sygnatury np. na forum.

 

Autorzy:

Programowanie:
Boro Casso

Fabuła:
Boro Casso, Fallord

Grafika:
Fallord

Muzyka:
Aktualnie zapożyczona (L4D, zombie panic)

Screeny:

241s713.png

2j28gzo.png

117a52t.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci pozostało jeszcze do zrobienia?

Ulepszyć edytor, zrobić npc, sklepy, ekwipunek.

No a Fallord ma jeszcze sporo spritów do narysowania.

 

Od kiedy ściany lewitują? :/

No rzeczywiście masz racje do do stanu ścian, jednak obiecuje iż w finalnej wersji ściany będą wyglądać o niebo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

direct draw czy directx 3d? bo jak to drugie moglbys zrobic to prosto w perspektywie i widoku z gory. fajny efekt by byl wedlug mnie, a i szybsze to raczej niz 3 sprajty jesli culling wlaczony :) a projekt mi sie podoba, bede czekal na demo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie będzie wyglądać następująco:

Gdy już odpalimy grę pojawi nam się okienko w którym będziemy mogli się zarejestrować/zalogować.

Po zalogowaniu, odblokuje nam się opcja achievmentów w menu.

Będziemy mogli se kliknąć i obejrzeć jakie są osiągnięcia i jak je zdobyć.

No i już po wejściu do gry będziemy mogli je spokojnie wykonywać.

 

A jak to będzie wyglądało od strony technicznej, to gadaj z Borem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Zapowiada się ciekawie, gra wygląda naprawdę nieźle, chociaż ta pseudo izometria jakoś mi nie pasuje. Poza tym proponuję lekkie zgaszenie kolorów bo miejscami są zbyt jaskrawe. Myślę że zyskało by to wiele na klimacie.

 

np. tak:

241s713.png

72286759.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej grze jeszcze nie ma żadnego blooma ani żadnych efektów.

 

Do silnika gry, chcemy dodać jakieś filtry i efekty, które przy odrobinie szczęścia i znaniu komend (wszystko nie będą opisane w helpie :P) będzie można bawić się różnymi efektami itp.

 

Woj: Dzięki za podrzuceniu pomysłu, myślę, że taki flirt wprowadzimy do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woj: Dzięki za podrzuceniu pomysłu, myślę, że taki flirt wprowadzimy do gry.
Tylko nie róbcie date sima z tego ;<

 

Jim Joe mnie rozwalił. "Moon Seek" też w sumie, jak teksty z chińskich billboardów =D

Jim decyzją rady Nasa, został zatrzymany w celu dalszych badań
nasradzi.jpg

no wiem że "powiniście" jest, stfu, nikt nie zauważy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...