Skocz do zawartości

Galeria Grafik


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie strasznie rozbawiło, jak można skopać cień, na który żadnego wpływu nie mamy (czysto teoretycznie, bo chodzi raczej o oświetlenie, którego elementem jest właśnie cień).

 

Nom, a mnie zniszczyła twoja teza na ten temat. Może ją należy uznać za tekst miesiąca?

A jak tego radiosity dobrze użyć? Jakoś nie widze specjalnej różnicy, pewnie kwestia ustawień

Radiosity to technika globalnego oświetlenia. Zapewne będziesz miał parametry typu ilość iteracji itp. Tylko musisz pamiętać, że ta technika nie uwzględnia położenia obserwatora w swoich obliczeniach dlatego jeśli można najlepiej to połączyć z ray tracing'iem(nie wiem czy blender posiada taką opcje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Blender posiada mnóstwo opcji, w tym raytracing (efekty lustra itp.). Można połączyć z radiosity, to daje fenomenalne efekty :)

W sumie radiosity działa jak słońce - z każdej ściany obiektu wychodzi promień o kierunku normalnej ściany, promienie odbijają się od innych ścian i można zaobserwować taki efekt jak w prawdziwym świecie.

Zresztą, ten obrazek:

Radiosity_Comparison.jpg

mówi sam za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radiosity jest jakieś lewe... Zrobiłem jak w tutku, usunąłem wszelkie oświetlenie i wstawiłem subdivided Plane'a ustawiając mu Emissive na 0.1 i wyszło coś takiego:

Pewnie coś spieprzyłeś. Spróbuj zrobić scenę z manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na to, że dywan odbija światło.

Zwróciłem. Bardzo ładnie zrobione.

HP bar dla gry zzk co o nim sądzicie?

Nie jest źle. Tylko może przydałoby się zmienić tablicę (nie wiem jak to nazwać, ten szary blok :P ), bo to w sumie lekki gradient ;) . Mógłbyś też dodać cienie do kota(?), ale z tego co pamiętam taki sam jest w grze więc może zostać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
to jest wilk :)

 

hmm :/ a może coś takiego było by lepsze ?

zzknewhpbar.gif

Lepsze, ale to chyba nie hud? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...