Skocz do zawartości

Solitary Yeoman 2: OTEL, Extreme


Egzekutor

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Solitary Yeoman 2: On the enemy line

 

Gatunek: TDS

 

Opis:

FABUŁA:

Solitary Yeoman 2: On the enemy line jest to kontynuacja poprzedniej części gry (Solitary Yeoman2). Czyli wcielamy się w rolę Amerykańskiego żołnierza. Cel jest taki sam, działamy sami i wykonujemy zadania przydzielone przez prezydenta stanów zjednoczonych. W grze będziemy działać w 4 krajach: Rosja, Turcja, Gruzja, Kazachstan.

EKWIPUNEK:

Mamy do dyspozycji 8 broni + granaty:

M9 - Słaby pistolet. Powinien być wykorzystywany tylko w razie jeśli nie posiadamy innej broni.

Mp5 - Pistolet maszynowy o średniej sile rażenia i szybkostrzelności. Dobrze radzi sobie zarówno na otwartych jak i na zamkniętych pomieszczeniach.

M870 - Shotgun, bardzo zabójczy w zamkniętych pomieszczeniach i na większe skupiska ludzi.

Desert Eagle - Pistolet, o wysokiej sile rażenia. Nie pogardza szybkostrzelnością. Radzi sobie dobrze na średnie dystanse.

9mm - Bardzo szybki pistolet maszynowy. Radzi sobie w każdej sytuacji. Minusem jest mała siła rażenia.

Ak-47- Karabin szturmowy o mocnej sile rażenia. Radzi sobie dobrze na dalekie i krótkie dystanse. Niestety posiada wysoki rozrzut.

Dragunov- Snajperka o dalekim zasięgu, małym rozrzucie i mocnej sile rażenia. Radzi sobie dobrze na dalekie dystanse i wbrew pozorom na bliskie.

Rpg-7- Potężny wyrzutnik rakiet mogący zniszczyć cały budynek. Niestety źle użyty może stać się dla nas nie bezpieczny.

GAMEPLAY:

W grze możemy rozwalać wiele obiektów takich jak stoliki, skrzynie, beczki, ściany itp. Możemy także palić wszelką nawet najmniejszą roślinkę. Niestety to wszystko wiąże się z dosyć wysokimi wymaganiami. Lecz możemy je dostosować do swojego komputera w Opcjach w Menu. Ogólnie w grze jest 8 rodzai wrogów. Każdy ma swoje słabe i mocne strony. Do przejścia mamy 12 bardzo zróżnicowanych misji co daje nam 45 - 1h rozgrywki. Jedną z ciekawszych misji/odmianą jest misja 9 gdzie stajemy za sterami czołgu i rozwalamy przeciwników, na nie szczęście jest to jedna z najbardziej wymagających dobrego sprzętu misji.

KOMENTARZ:

Zachęcam do pobierania! I prosił bym o zwrócenie uwagi iż gra powstawała ponad 9 miesięcy.

 

Download:

WERSJA NORMALNA:

>>TU<<

WERSJA EXTREME (czyt. ostatni mój post):

>>TU<<

Rozmiar pliku: 27,2 Mb

 

 

Autorzy:

Programowanie: Ja, PsichiX (Blur i inne drobne pomoce)

Fabuła: Ja

Grafika: PoxiPol, Ja, copoconaco (drzewka), internet

Muzyka: Internet

Screeny:

1- Screen

2- Screen

3- Screen

4- Screen

Ps. Tym co gra nie działa prosił bym o powstrzymanie się od ocen lub powstrzymania się od obniżania ocen z powodu wymagań sprzętowych. Trwają pracę nad zoptymalizowaną ver. 2.00 - jutro się owa ukaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

EPICKA SAGA SAMOTNEGO CHŁOPA BRYTYJSKIEGO

która nie doczekała się końca

 

Tak patrząc na rosnący procent pobrania aplikacji pozwoliłem myślom pokrążyć wokół nazwy i jej tłumaczenia. Ta kombinacja mądrze brzmiących słówek daje ciekawe rezultaty (solitary - wyizolowany, samotny, pojedynczy, jeden, ustronny; yeoman - właściciel ziemski, chłop, żołnierz królewskiej straży przybocznej, gospodarz, rolnik, wojak). Czy ta gra opowiada nam historię samotności rolnika czy też o chorym umysłowo właścicielu ziemskim zamkniętego w lochu starego zamczyska? Tak czy siak, zabieram się do gry. W dokumencie tekstowym w podstawowych możliwościach i bajerach mamy m. in. "kontakt bohatera z roślinnością" w grze o rolnikach to chyba nic nadzwyczajnego, prawda?

 

00:00 - Gra zaczyna się ładować, ekran ładowania przywodzi na myśl Modern Warfare 2. Czy produkcja Egzekutora dorówna produkcji Infinity Ward? Nieco niżej mamy napis "All right reserved 2009". Wszelkie prawo zastrzeżone. Które prawo - nie wiadomo.

02:16 - Koniec ładowania, unexpected error occured when running the game.

06:00 - Nie znajdując wzmianki o tym w readme, szukam dalej rozwiązania problemu.

07:32 - Zagraniczna strona internetowa radzi w takiej sytuacji zrestartować komputer.

13:00- Komputer zrestartowany, grę uruchamiam jeszcze raz. To się drodzy państwo nazywa prawdziwe wydłużanie czasu rozgrywki.

14:31 - Unexpected error occured when running the game. W takich chwilach lekarz dyktuje datę i godzinę zgonu. Nigdy nie przekonam się czy w serii Solitary Yeoman w końcu pojawiła się fabuła.

 

Japan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieram, jak zagram to editnę i opiszę moje wrażenia.

60%

 

 

EDIT:

 

jednak wolę nie opisywać moich wrażeń, po prostu nie dałem rady zagrać więcej niż kilka minut (1 dead od płomienia i 3 zauważenia)

samo sterowanie jest słabe, wolę myszka - celownik klawa - postać

 

pozostawię komentarze innym

 

EDIT2:

no i jeszcze te wymagania gry + oświetlenie od ognia na prostokątach (myślałem, że to jakiś bug, czy co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już dawno nie było naprawdę dobrej gry na GMCLAN'ie więc widząc nazwe Solitary Yeoman 2:OTEL(widziałem już wcześniejsze zapowiedzi tej gry) spodziewałem się naprawdę wiele. Nie patrząc nawet na screeny zabrałem się do ściągania, hmmm ok 30 MB, to dużo jak na grę z naszego gieemclana więc pewnie gra jest rozwinięta że o ja nie mogę i wogóle bedzie granie przez całą noc!Po paru chwilach(taka stara jednostka czasu) gra już czeka na dysku więc rozpakowuje i czytam plik notatnika że moga występować bugi i że komputer za słaby...no ale ja mam przecież naprawdę dobry komputer więc co mnie to obchodzi. Włączam grę i o ja cięł!! Wejście prawie tak ładne jak w Almorze...tzn grafa i muza przednia(ale to standard na gmclanie więc wracam na ziemie), menu czytelne, włączam opcje czy coś i widze 'test'. Skoro widzę guzik to rzecz jasna wciskam go no i przemieszcza się fajna kulka po ekranie...wszystko było fajnie dopóki nie zauważyłem ile fps'ów się wyświetla w rogu ekranu!! 19/30!! CO KUR**!! patrze jeszcze raz lecz to nie fatamorgana tylko prawda!! pomyślałem sobie no trudno, najwyżej inni wogóle nie pograją, ja jakoś jeszcze mogę więc włączam pierwszą misję(jak się okaże ostatnią). Pierwsze co się rzuca w oczy to ładna grafa, pełna bajerów i wodotrysków których nie potrafi uciągnąć nowy komputer...ale jest w miarę płynnie więc się nie zniechęcam. mam pozostać niezauważony i dostać się gdzieś tam, no ok. Idę, mijam żołnierzy-stojących jak i patrolujących no i zauważyli mnie-no trudno. restart, idę i znowu to samo tylko tym razem oni mnie widzieli a ja ich nie! restart, idę i znowu to samo!! NO RZESZ KUR**!!!! po jeszcze kilku takich razach wyłączyłęm grę i zabrałem się za pisanie tej jakże piękniej stylistycznie i wolnej od błędów recenzji.Małe szczegóły mogą zabić naprawdę fajną grę....dobra kończąc ten wywód chce oświadczyć że gry nie wyrzuciłem i napewno w nią jeszcze zagram...dodałbym coś więcej lecz pisać mi się nie chce;p

 

Oceniamy!!

 

Grafika: hmmm naprawdę ładna.....5

Dźwięki/Muzyka: wpadły mi w ucho, naprawdę......5

Grywalność: możliwa, poziom trudności zbyt wysoki......3

 

Plusy: ładna grafika, dżwięki

Minusy: potężne wymagania, zbyt trudna

 

Ogółem: 4+/5

 

Werdykt: masz dobrego kompa? pograj, duża szansa że gra ci się spodoba!

ps: przejde tą misje albo nie zasnę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jak na razie nie poradziłem sobie z 1 misją, spróbuję jutro, ale od razu powiem że masz ogromnego plusa za całokształt intra/ napisów początkowych. To wygląda i brzmi genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 .Wymagania sprzętowe

 

Minimalne:

 

Karta graficzna: Radeon 1850PRO

Procesor: Dual Core 1.2

Pamięć: 1gb

 

Rekomendowane:

 

Karta graficzna: Radeon 3850HD

Procesor: Dual Core 2.0

Pamięć: 2gb

Lol. wymagania jak w crysisie, a gierka to zwykłe 2D ;o Optymalizacji to chyba nie ma żadnej.

Przede wszystkim wywal całą grafikę z exe, bo te 23 mb to zdecydowanie za dużo. Nie grałem, bo miałem dosyć po pary minutach ładowania i zamulania kompa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odpalić na laptopie i tak:

1. Windows 7, procek 2x2.1GHz, grafika nie pamiętam w sumie jaka, ale można na to nie patrzeć, 2GB ram, choć na to też można nie patrzeć - na oko 25 fps, w każdym razie nie dało się grać.

2. Używasz alphy na surfejsach -> na niektórych grafikach będzie się rypać, mam to szczęście, że na mojej w lapku też.

 

Później pogram na kompie, teraz będę szedł spać, i jeszcze tylko jedna rzecz mei ciekawi.

 

Wojzax, zmieniałeś kartkę graficzną :0 ?

Masz grafikę na którym występuje bug z gmowymi surfejsami (ew. miałeś; to jest pewne (pamiętasz surfejsowy teren :) ?)), ale nie napisałeś nic o bugu (a jego nie dało się nie zauwazyć), więc przyjmuje, że już teraz on nie występuje.

Może sterowniki aktualizowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nototak:

hmmm, odpalam grę.Pierwsze co się rzuca w oczy, to fajna muzyczka (bo nie twoja :<) oraz fajne intro.Dobra, menu też fajne.Wchodze w te opcje (funnyfact: gram, na swoim laptopie do gier który jest niezłą maszynką) wchodzę w test, 20 fps/30 OMG.Nie zniechęcam się, włączam nową grę.Pierwszą misję przeszedłem za pierwszym razem, chciałem podnieść apteczkę ale nie wiedziałem jak, to wciskam F1 a tam.. PAUZA... LOLOLOLOLOLO - pomyślałem.Doszedłem na koniec planszy, okazało się, że tam jakiś murek, to się cofnąłem trochę do bramy.Wchodzę do hangaru - tadam! misja zakończona! Wyjeżdża okropne auto, chyba z gta I powiększone ze 2-3 razy.Jadę/jedzie do góry, PRZECIEŻ CO Z TEGO, ŻE TAM JEST MUR?! Dobra, następna misja.Normalnie nigdy takiej nie przeżyłem i zapamiętam to do końca życia! Efektowny pościg gdy odbijamy się o niewidzialne ściany, zatrzymywanie się na skrzyni, totalny odpał! No ale gościu z bazooką był niezły.Jadę dalej, wwaliłem się w beczki, po mnie.Myślę sobie, dobra, fajnie jest, to jeszcze raz! Okazało się , że nie mam sejva, więc wyszedłem z gry ale jej nie wyrzuciłem, może kiedyś do niej wrócę.

ocena :>

grafika - 4/5 dlaczego? niektóre elementy są ekstra ale chociażby to auto...

muzyka - 5/5

gmeplay- 3/5 była by solidna 4 no ale te wymagania...

 

ogółem- taka 4, choć trochę naciągana bo gra ma w sobie potencjał ale chyba chłop nie kupił kury znoszącej złote jajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz w trakcie rozmyślania nad tym, jakim cudem to na moim lapku wyrabiało te 25 fps, a jakiś super-słaby to on nie jest (endurance, gdzie moim skromnym zdaniem grafika jest dużo ładniejsza/czytelniejsza od tej, wyrabia 55-60).

 

Więc recenzja z gry na kompie (zapisuje wszystkie spostrzeżenia):

1. Ochydna mgła, jedynie przeszkadza. Jej cząsteczki powinny wyglądać różnie (a nie wszystkie tak samo), a na dodatek jest zbyt widoczna.

2. Ogień - no też mógł być ładniejszy :P

3. Jakiś taki, nieintuicyjny system wybierania misji/zapisywania gry.

4. Wk.. napisy początkowe. No bez jaj, w komercyjnych grach są krótsze.

5. Zamiast wyłączania ognia całkowicie mogłeś dać możliwość zmniejszenia jego intensywności, ew. zamienienie na jakiś prosty animowany (sprite).

6. O! Ta gra chodzi z 30 fpsach. Wynika z tego, że moja wycena fpsu na lapku na 25 była niepoprawna, była niższa :P

7. Wyłączam mgłę i ogień, bo są brzydkie i jedziemy.

8. Heh, jak patrzę na prędkość gracza to mam wrażenie, że na lapku jednak było 15-20 ;d

9. Nieinstynktowne poruszanie się, napis (nowa gra, jedziemy, czy coś w ten deseń) nie nadąża za wievem.

10. Auto jest przepiękne! :*

11. Odbijanie się auta wymiata.

12. wtf, co to za plama, rzuca moim autem na prawo i lewo, i nie mogę z niej w żaden sposób wyjść :0

13. Nie mam sejwa - hehehehe.

 

Ale to jeszcze nie koniec ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągam gre.

po 8 minutach uruchamiam.

Po kolejnych 3 minutach gra się uruchamia.

Super fajne menu. daje nowa gra i cytuje.

"Kiedy zostałeś zastrzelny przez żołnierzy z Iraku..."

Albo trochę później:

"...straciłeś dużo sił i radio przez, które..."

Radze to poprawic i jeszcze dalej jest przechodzenie za czyimiś plecami! T_T

Jak mamy łamać karki jak un mnie zauważa 50 metrów za nim?

Już kończyłem misje i bum ,mnie zauważa mimo że jestem za nim.

 

 

Edit: ok przeszedłem pierwsza misję...

Model jazdy masakra! Widziałeś kiedyś jak ktoś potrąci człowieka żeby jego auto nagle stopowało?

A czego są ci ludzie >.< o skręcaniu nie wspomnę.

Masz trochę do poprawy! xd I jak jechalem za drugim razem w coś dobiłem i mi auto się zablokowało.

 

Edit2: 3 misja zdecydowanie za mało amunicji.

jakieś psycho pijawy i kliknięcie esc

LOL efekt jak w game over.

 

Moja ocena to 3/5

Popraw to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak może w punktach:

-ściągam grę, która w ogóle nie powinna tyle ważyć (nie wliczam w to już muzyki)

-czytam wpis w notatniku

-włączam

-pasek ładowania jakiś taki nie ciekawy (co to znaczy? brzydko się rozciąga, ale właściwie to jest to nie istotne)

-błąd nr.1

-błąd nr.2

-błąd nr.3

-oczywiście nie mogło zabraknąć: błąd nr.4

-po czym seria kliknięć: "nie wysyłaj" i to by było na tyle

może jest to tylko i wyłącznie moja wina, ale gra zrobiona GM powinna działać nawet na trochę starszych modelach (a większość aktualnych gier mi śmiga na wysokich detalach)

nie grałem, nie oceniam

Jednak moje zdanie (też w równoważnikach):

1. szukanie i wpychanie do gry dobrej muzyki

+2. szukanie i wpychanie do gry dobrej grafiki oraz efektów

+3. dużo ilość napisów o bajerach, efektach, autorach, itp.

(teraz już zdanie)

=4. Wymienione rzeczy są bardzo ważne, ale tylko wtedy kiedy gra jest tego warta. W innym wypadku (np. tutaj) niestety bo niestety przy grze z dużą ilością błędów i niedociągnięć w samym silniku graficznym tylko pogarsza to sprawę ponieważ jeszcze bardziej go obciąża. Ogólnie: robienie gry pod komerchę z niestabilnej, zawodzącej i posiadającej dużą ilość błędów gry.

doradzam: skupienie się na stabilizacji i dostosowaniu gry do najsłabszych komputerów, a nie tworzeniu palących się liści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Wojzax, zmieniałeś kartkę graficzną :0 ?

Masz grafikę na którym występuje bug z gmowymi surfejsami (ew. miałeś; to jest pewne (pamiętasz surfejsowy teren :) ?)), ale nie napisałeś nic o bugu (a jego nie dało się nie zauwazyć), więc przyjmuje, że już teraz on nie występuje.

Może sterowniki aktualizowałeś?

Nic nie aktualizowałem, a surfejsy wyglądają normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gra zrobiona GM powinna działać nawet na trochę starszych modelach

Nie był bym taki pewien.

Nie mam pojęcia skąd u was te błędy. Dzięki za ocenki bez komentarzy ;/

Ps. Tym co gra nie działa prosił bym o powstrzymanie się od ocen lub powstrzymania się od obniżania ocen z powodu wymagań sprzętowych. Trwają pracę nad zoptymalizowaną ver. 2.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...