Skocz do zawartości

Zadanie z fizyki [trudne]


Arcalian

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że tego nie lubicie robić, ale nikt przed Wami nie potrafił! A potrzebuję tego na jutro, a najlepiej już teraz...

(Wszystko w nawiasach to są potęgi)

 

Zadanie 1:

Dwa ładunki o wartościach q1= +2 x 10 (-8)C i q2 = -3 x 10 (-8)C umocowano sztywno w odległościach 4 cm. Oblicz siłę wypadkową działającą na ładunek q3 +-4 x 10 (-8)C umieszczono na prostej łączącej ładunki q1 i q2 w odległościach 8 cm od ładunku q2. (Wskazówka: wykonaj pomocniczy rysunek)

 

Zadanie 2:

Oblicz siłę wypadkową działającą na ładunek q1 = +2 x 10 (-9)C pochodzącą od układów ładunków q2 = +1 nC q3 = +2 nC i q4 = +5 nC. Odległość między ładunkami odczytaj z rysunku.

 

beztytuuxt.png

 

 

Z góry bardzooo dziękuje za zrobione zadanie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci do cholery przestańcie mnie pouczać. Zrobiłem konto i zakładałem tematy na forum dla fizyków.

 

Zamiast to zrobić, to wszyscy mnie pouczają dlaczego źle napisałem temat/ dlaczego jestem mało ambitny (tego posta już usunęli), albo dlaczego nie założyłem konta gdzie indziej... eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie z tym co mi napisałeś, to dam sobie radę. Mam tylko pytanie, czy nie pomyliłeś się w jednej rzeczy (i bynajmniej nie chodzi tu o obliczenia):

 

F= k* (q1 * q2) : r(2)

 

R do kwadratu, które miało 4 cm przekształcałeś na 4 * 10(-9) itd.

A w układzie SI mamy metry a nie centymetry, więc chyba powinno być 0,04, ale mogę się mylić. Jeśli jednak by tak było to jak zmieniłyby się Twoje obliczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...