Skocz do zawartości

Wielokrotne formatowanie


LolikZabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Formatowanie to tylko czyszczenie tablicy indeksów do plików. Fizycznie pliki zostają na dysku, ale komputer ich nie widzi i nadpisuje je tak jakby było wolne miejsce. Dobrze działanie tej tablicy widac, gdy film np. 700mb przenosimy w ramach tej samej partycji do innego folderu - przeniesienie trwa ułamek sekundy, bo zmieniany jest tylko wpis o jego położeniu, ale sam plik pozostaje w tych samych sektorach. Formatowanie, to czyszczenie tej tablicy (chyba, że to formatowanie pełne, wtedy zerowane są też dane i można je odczytać dopiero w laboratorium).

Na działanie komputera wpływ może mieć częste resetowanie czy odłączanie zasilania w czasie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, bo dowiedziałem się że moja karta FireWire może nie działać przez zbyt częste formatowani, co mogę z tym zrobić ?

 

Dodam to jeszcze bo to może być ważne.

 

Wstyd mi się przyznać ale w ostatnim czasie wyłączam komputer w niewłaściwy sposób, czyli przytrzymuję powera aż komp się wyłączy z racji tego iż wyłączanie zajmowało mi za dużo czasu (już się to więcej nie powtórzy) czy może mieć to wpływ na działanie FireWire?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd mi się przyznać ale w ostatnim czasie wyłączam komputer w niewłaściwy sposób, czyli przytrzymuję powera aż komp się wyłączy z racji tego iż wyłączanie zajmowało mi za dużo czasu (już się to więcej nie powtórzy) czy może mieć to wpływ na działanie FireWire?

sądzę, że tak

Na działanie komputera wpływ może mieć częste resetowanie czy odłączanie zasilania w czasie pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Najlepiej to pojsc sie spytac na komputer swiat czy cos, a nie na GMC.
No to idź i się spytaj.

 

@Lolik:

A w ogóle to o czym my mówimy. Masz kartę pci firewire z portami do którego chcesz podłączać urządzenia czy jakąś kartę pamięci z interfejsem firewire?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś nie jaki model, bo jeśli nawet wpiszesz w google "sterowniki do kart FireWire" to nie znajdzie ci nic ciekawego, więc tym bardziej nie znajdzie mi kiedy wpiszę np. "karta firewire model boski 123456 standard 997 sterowniki" bo NIC mi nie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...