Skocz do zawartości

Prawa Autorskie 2!


HrabiaDrako

Rekomendowane odpowiedzi

nie pisz "xD" bo normalnie ... co za pokemon z ciebie .

chyba z ciebie. odkąd emotka "xD" jest zakazana? nadużywają jej pokemony, ale czy to oznacza, że normalny użytkownik internetu nie może jej sobie użyć? jesteś ostatnią osobą, której dałbym PSP do przerobienia.

ps3: xD

 

a co do tematu: to nie jest legalne, ale tylko niektóre firmy ganiają twórców fangejmów w przerwie między robieniem trzynastego rimejku swojego pierwszego hitu a jedenastym rimejkiem drugiego hitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

To tak jakbyś zapytał, czy udostępnianie MP3 za darmo jest legalne :) Nie ma znaczenia, czy chcesz zarabiać na czymś czy nie - jeżeli produkt jest chroniony prawami autorskimi (a nazwa filmu jest), to absolutnie nie wolno jej używać w swoim własnym produkcie bez licencji. Dotyczy to muzyki, nazw filmów, gier, ba, nawet automat z Coca Colą w grze to już naruszenie praw autorskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czyli mówisz że spokojnie mogę używać stwierdzeń i muzyki związanych ze Star Wars puki gra jest darmowa.? Obyś miał rację.. :P

zależy co rozumiesz pod pojęciem mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobili grę webową o uniwersum stargate, dodatkowo płatne 'bajery' i nikt twórce nie gania jak dotąd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy kiedyś nie było coś takiego że koleś miał stronkę www.MikeRoSoft.com(lub jakoś podobnie) i musiał oddać/sprzedać swoją domenę Microsoftowi bo brzmiała tak samo ?? Z tego co pamiętam to mówili o tym w telewizji kilka lat temu, i był nawet w tej sprawie wyrok sądowy!!!! (dokładnie jaki nie pamiętam) Dlatego radzę ostrożność, może daj jakąś Polską nazwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy kiedyś nie było coś takiego że koleś miał stronkę www.MikeRoSoft.com(lub jakoś podobnie) i musiał oddać/sprzedać swoją domenę Microsoftowi bo brzmiała tak samo ?? Z tego co pamiętam to mówili o tym w telewizji kilka lat temu, i był nawet w tej sprawie wyrok sądowy!!!! (dokładnie jaki nie pamiętam) Dlatego radzę ostrożność, może daj jakąś Polską nazwę...

tylko niektóre firmy ganiają twórców fangejmów w przerwie między robieniem trzynastego rimejku swojego pierwszego hitu a jedenastym rimejkiem drugiego hitu.

imo najlepiej sprawdzić, czy istnieją inne fanowskie projekty i czy mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak lepiej zapytać właścicieli praw autorskich czy nie mają nic przeciwko... bo na 100 razy się uda ale za 101 już nie, przykład: 100 razy udało mi się z polaka na 2 napisać sprawdzian a już 101 nie i dostałem lacza. Jakbyś się bał zapytać to mogę (jak już zrobisz grę/program) napisać do Nich list czy nie mają nic przeciwko :) Wtedy z pewnością dadzą Tobie znać, może wyważą drzwi, może wejdą oknem, albo... W każdym bądź radzie możliwości jest dużo, co nie oznacza że każda z nich musi być spełniona, zarówno to też tego nie wyklucza.

Ps. to był tylko przykład od reguły są zawsze wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak lepiej zapytać właścicieli praw autorskich czy nie mają nic przeciwko... bo na 100 razy się uda ale za 101 już nie, przykład: 100 razy udało mi się z polaka na 2 napisać sprawdzian a już 101 nie i dostałem lacza. Jakbyś się bał zapytać to mogę (jak już zrobisz grę/program) napisać do Nich list czy nie mają nic przeciwko :) Wtedy z pewnością dadzą Tobie znać, może wyważą drzwi, może wejdą oknem, albo... W każdym bądź radzie możliwości jest dużo, co nie oznacza że każda z nich musi być spełniona, zarówno to też tego nie wyklucza.

Ps. to był tylko przykład od reguły są zawsze wyjątki.

powodzenia w pytaniu Nintendo czy innego Microsoftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem,jak napiszę do LucasArtu nawet mi nikt pewnie nie odpowie ;P

Nie wiem czy się nie przejmować czy kombinować ze zmianami nazw...

 

Ja osobiście napisałem do http://www.pegi.info odnośnie tych ich obrazków, i mi w ciągu około 48h odpowiedzieli na moje pytania, mimo że pytałem jako prywatna osoba, po polsku (odpisali po angielsku), i mimo iż moje pytania były napisane chaotycznie.

 

Więc nie warto zakładać, że dana firma nie odpisze... Po prostu spróbuj.

 

Powtarzam i będę to powtarzał nie łam praw autorskich!!! - trudno żyjemy w świecie materialistów, kapitalistów, liberałów, i tak po za tym to wszystko wielki kicz i jadło dla pospólstwa. Chcesz z tym walczyć?? To rób dobre darmowe gry i programy, oraz daj innym możliwość z korzystania ze wszelkich zasobów programu (grafika. muzyka etc.) tak jak Ty byś chciał mieć możliwość korzystania z cudzych dzieł, nazw... Wtedy te "prawa" autorskie nie będą potrzebne i ich nie będzie (bo na co komu coś niepotrzebnego). I nic nie będzie nas zniewolało!! Rewolucja nadchodzi !

Ps. dajcie mi tapsa, albo niech Lolik Zabijaka postawi mi piwo co mi wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...