Skocz do zawartości

Gothic na YouTube


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż postanowiłem że se porobię parę śmiesznych filmików z Gothic i Gothic II (oryginały), i chciałbym je umieścić na YouTube, kłopot w tym że tata mi nie pozwolił z tego względu że będę łamał prawa autorskie, a ze sto użytkowników kręci filmy z Gothic :angry: , więc co mam zrobić żeby przekonać tatę żeby zmienił zdanie? To znaczy chcę wiedzieć czy naprawdę łamię prawa autorskie, ale to będą darmowe filmy, więc chyba nie....

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę:"ale, tatooo. przecież wszyscy wgrywają filmy z gothica, poza tym to tak stara gra że nikt się nie przyczepi, a nawet jeśli to nas nie namierzą(chyba że macie zewnętrzne IP)"

 

albo wgraj jak ojca nie będzie w domu, np. w pracy, albo u znajomych, na zakupach z żoną :) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to nagrywając filmik z gry łamie się prawa autorskie?? :unsure: To już niemożna recenzować ?? :chris: Jakby ktoś chciał w 100% przestrzegać prawa to by nie oddychał :) Zamiast tak sumiennie przestrzegać prawa stworzonego przez człowieka to lepiej zacząć przestrzegać 10 przykazań (jeżeli wierzysz :), albo innych według twojej wiary ) gdyż

1. Bóg (czytaj wiara)

2. Honor

3. Ojczyzna

Twój tatuś chyba widzi tylko drzazgę w twoim oku...... Ciekawe czy sam przestrzega prawa w 100% i wszystkich norm społecznych????

Jeżeli to co robisz nie kłóci się z twoim sumieniem i normami społecznymi, oraz nikomu nie szkodzi, to czemu tego nie robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łamiesz praw autorskich, w końcu to ty nagrałeś i zmontowałeś ten film, nie? A z tym wyciszaniem to niezłe cyrki są. Kumpel zmontował sobie pokaz slajdów, dał podkład i wyciszyli. A jak był film jak jakieś szczyle wrzucają kota do dmuchawy do siana, to nawet nie wyciszyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filmy które wrzuciłem na Youtube łamią jakieś prawa autorskie, a jakoś wciąż mam konto :) . Mój kumpel zresztą swego czasu zuploadował mnóstwo teledysków i jedyne co się działo, to albo usuwali mu te teledyski, albo ograniczali, że mogą je jedynie oglądać ludzie z takich i takich krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawa autorskie złamiesz, jeśli wrzucisz czyjś utwór muzyczny bez zgody tego czyjsia.

tak ,np. jak chcesz dać jakiś utwór Fryderyka Chopina, w tle to niestety musisz pogadać z nieboszczykiem. Ja osobiście zawsze gdy jestem na cmentarzu mam ze sobą saperkę tak na wszelki wypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież film będzie darmowy, to jak mam łamać muzyczne prawa autorskie :huh: ? A w ogóle mam zamiar robić z ivoną, może tam parę tworów dam... A tata powiedział że lepiej nie dawać filmów bo jeszcze jak łamię prawa autorskie to nam policja do domu wjedzie :huh: .

EDIT

 

UP@

Dobre :D

 

EDIT2

 

Gram w CS2D i mam z zadanie zrobić filmik klanowy... no nieźle, muszę złamać prawa autorskie :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiger chcesz to zobaczę ten filmik tylko przślij linka potem ;) uwielbam tą grę

wracając do tematu łamania prawa i praw autorskich...

...ja też łamię prawo po przez:

- usiłowania pierwszeństwa (tu chodzi o kodeks drogowy, liczy się?)

- piractwo (kilka programów, i nie mam cracka gm)

- hackerstwo romów (hackuje romy na konsole, to częściowe łamanie praw autorskich ale przez hackerstwo łamiesz prawo tylko wtedy kiedy masz z tego hackowania kasę)

ktoś ma coś do mnie?

 

edit:

polcja? ja pier...(znaczy papier :D) chyba go coś porąbało za przeprosezeniem, a ivona to good idea ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
A tata powiedział że lepiej nie dawać filmów bo jeszcze jak łamię prawa autorskie to nam policja do domu wjedzie :huh:

Tia, wpadnie wam do domu Szwarceneger czy inny Żą Klod Wan-Dal i was skuje i odprowadzi ciupasem (co to jest ciupas?) na komisariat. Dużą wyobraźnię ma twój tatuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego trza się cieszyć że te filmiki mają iść na Youtuba a nie Redtuba, chociaż tego drugiego tak jakoś przyjemnie się ogląda :P

Prawo powinno być dla ludzi a nie na odwrót, więc nie dajmy się ponieść obłędowi !!!! A ojca szanuj bo masz jednego (chyba, tera wszystko możliwe) , pogadaj z nim jak facet z facetem, bo i tak zrobisz to co będziesz uważał za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@progio! - lol największy polski reżyser filmowy (i nie tylko) gothica (erol18 polecam jego filmy a szczególnie całej prawdy ciąg dalszy, gdzie vatras opowiada o bogach cudnej mertany ;) ) używa ivony, praktycznie wszyscy używają ivony, cały śiwta używa ivony, a ty masz pretensje do niej? ile masz lat i śmiałości że podskakujesz innym? może masz więcej niż 10 lat i wyśmiewasz się ze starszych? a może poniżasz młodszych? odwal się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,np. jak chcesz dać jakiś utwór Fryderyka Chopina, w tle to niestety musisz pogadać z nieboszczykiem. Ja osobiście zawsze gdy jestem na cmentarzu mam ze sobą saperkę tak na wszelki wypadek

Wszystko ok, gdyby nie to, że bodajże po 50 latach od śmierci autora dzieła stają się domeną publiczną, więc w przypadku Chopina jedynym problemem by było to, czy akurat to wykonanie które posiadasz możesz sobie użyć w swoim projekcie. Bo prawa autorskie wygasają na sam utwór, a jego wykonanie przez kogoś to już coś innego. PROTIP: Na Wikimedia Commons są wykonania utworów muzyki poważnej udostępnione przez orkiestry na licencji GNU FDL, więc można wykorzystać na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj Tiger zrób tak: pogadaj z ojcem, pokaż opinie innych z tej strony, pokaż mu ewentualnie filmy innych gości z youtube, albo go męcz na siłę i wciągnij to od niego. ja od moje starego mam gm pro bo męczyłem, i męczyłem, aż w końcu zgodził się że da mi stówę i mogę robić co chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@progio! - lol największy polski reżyser filmowy (i nie tylko) gothica (erol18 polecam jego filmy a szczególnie całej prawdy ciąg dalszy, gdzie vatras opowiada o bogach cudnej mertany ;) ) używa ivony, praktycznie wszyscy używają ivony, cały śiwta używa ivony, a ty masz pretensje do niej? ile masz lat i śmiałości że podskakujesz innym? może masz więcej niż 10 lat i wyśmiewasz się ze starszych? a może poniżasz młodszych? odwal się!

Ivona ssie, jest używana tylko przez polską młodzież w wieku 10-16 lat (amerykańska używa wbudowanego w system syntezatora, który jest jeszcze gorszy), a kiedy słyszę ten cholerny, sztuczny "menski" głos, to daję 1 i wyłączam film. ale to moja opinia.

 

jak chcę coś wyrazić w filmie, a nie chcę gadać do mikrofonu, robię napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...