Skocz do zawartości

Zablokowane Emm.. długość lini koła :F ?


Rekomendowane odpowiedzi

obwod kola = 2 * PI * promien kola

O to chodzilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze takie banalne pytanie, ale na matmie nie mialem chyba albo przespałem jak obliczyć długość tej kreski pozaginanej z której wychodzi koło względem długości takich lini w środku... ;o .. nie czaicie pewno dam rysunek

matematyki w szkole nie masz? (2*pi)*100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieter, ja bym się słownictwem bardziej przejął... :x

 

Bo żeby nazywać promień "linią koła" czy "tą taką kreską co wychodzi ze środka", a obwód "pozaginaną kreską" czy "kreską od koła", to ja nie wiem... :/

 

I on chyba chce obliczyć tylko ten kawałek obwodu, (czyli 2*pi*100)/8 = 25*pi

 

Hmm... chyba że mówiąc "każda kreska" ma na myśli średnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na górze wszystko powiedzieli ja tylko dodam że powinieneś przyjąć za pi~3,14 więc działanie powinno wyglądać tak:

2*3,14*100=628 ;)

3,14 w przybliżeniu, ale na możliwości GM'a całkowicie wystarczy ;) oczywiście w GM jest już zmienna globalna PI wbudowana zdaje mi się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze zaznaczyć że "niebieska kropa"-środek koła to jest punkt!!! przedstawiony symbolicznie. Gdyż prawdziwego pojedynczego punktu nikt jeszcze nie widział (jest tak mały) :P

Natomiast wiemy, że proste (,np. promień) i półproste są zbudowane z takich punktów i jest ich bardzo dużo, tak dużo że ich nie policzysz :P

Jak wrócisz do szkoły (we wrześniu) możesz poprosić nauczyciela od matmy żeby tobie powiedział definicje punktu :) i może udowodnił że punkt istnieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze zaznaczyć że "niebieska kropa"-środek koła to jest punkt!!! przedstawiony symbolicznie. Gdyż prawdziwego pojedynczego punktu nikt jeszcze nie widział (jest tak mały) :P

Co za brednie. On nie jest wcale mały. Punkt jest po prostu czymś 0-wymiarowym. A nie czymś bardzo małym.

 

Natomiast wiemy, że proste (,np. promień) i półproste są zbudowane z takich punktów i jest ich bardzo dużo, tak dużo że ich nie policzysz :P

Na odcinku leży nieskończenie wiele punktów. I jest on 1-wymiarowy. (tylko długość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...