Skocz do zawartości

Amatorskie Anime.


Cora Wind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ^^

Mam kilka pytań, ponieważ chcieliśmy z kumplami zrobić Amatorskie Anime:

1. Czy postacie się animuje czy trzeba osobno rysować każdą klatke?

2. Znacie jakieś programy pomocne w tworzeniu filmów animowanych?

3. Znacie jakieś stronki z poradnikami jak zrobić własne anime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ^^

Mam kilka pytań, ponieważ chcieliśmy z kumplami zrobić Amatorskie Anime:

1. Czy postacie się animuje czy trzeba osobno rysować każdą klatke?

2. Znacie jakieś programy pomocne w tworzeniu filmów animowanych?

3. Znacie jakieś stronki z poradnikami jak zrobić własne anime?

Masz może ci się przydać

Znajdziesz tam wiele przydatnych info :)

http://www.animuj.pl/wiki/index.php?title=...%C5%82%C3%B3wna

 

I forum

http://forum.animuj.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakiej techniki pragniesz użyć(ja bym wybrał każda klatka osobno chociaż w rzeczywistości dzięki prostym techniką wcale nie trzeba osobno rysować każdej klatki) Jeśli nie boisz się angielskiego polecam zajrzeć tutaj: http://www.mangatutorials.com/ a także oglądnąć: http://www.theanimatorssurvivalkit.com/volumes_1_4.html a to jest całkiem fajna książka: http://www.amazon.com/Character-Animation-...f=pd_rhf_shvl_2 (podobno fajna)

Jeśli chodzi o programy to photoshop lub gimp w zupełności wystarczy+ jakiś programik do montowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Żebyś nie miał potem żalu, lepiej od razu powiem: jesteś genetycznie niezdolny do stworzenia anime. Serio.

Wyskoczyłeś jak filip z krzaku zielska :-0

biali nie potrafią skakać, a świstak siedzi i zawija je w te bibułki..

to tak jak powiedziec że "pierwsze buty stworzył biały człowiek dlatego czarny człowiek jest genetycznie niezdolny do uszycia butów" (wiem że przykład z dupy, bo kto wie czy ludzie w afryce przed chrystusem nie latali w trampkach, ale nie o to chodzi przecież)

 

Apropo anime studio, to grafika wektorowa? bo nie wiem czy sciągać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak powiedziec że "pierwsze buty stworzył biały człowiek dlatego czarny człowiek jest genetycznie niezdolny do uszycia butów" (wiem że przykład z dupy, bo kto wie czy ludzie w afryce przed chrystusem nie latali w trampkach, ale nie o to chodzi przecież)
Byś chociaż sprawdził definicję, lol. Przykład z dupy, bo "trampki" nie oznaczają "butów robionych przez białych ludzi"* ;) Marmot łapie ideę.

 

*) choćby dlatego rozróżnianie animacji na "zachodnią" i "anime" niewiarygodnie mnie wpienia. Żeby chociaż wynikał z tego spójny styl, ale nie - po prostu masz +10 do fajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bym zrobił idealną kopię ghost in the shell czy innej akiry, kropka w kropke, kreska w kreske to samo, a zeby nikt się dodatkowo nie przysrał wyjechał do japoni i skołował sobie obywatelstwo - to co, nie byłoby to anime dlatego że jestem biały?

a apropo dup to w swojej wlasnej mam definicje, wikipedie i wyimaginowanych przyjaciół, byś napisał czarno na białym po ludzku dlaczego chopak jest genetycznie nei zdolny do zrobienia anime i luzik a nie sranie w banie ktore kazdy moze sobie napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyczepiłem tylko tego, że anime to nie jest bajka. Bajka to taki utwór pisany wierszem... a anime to JAPOŃSKI film animowany. Tak swoją drogą:

Anime (jap. ??? ? anime) ? skrócone angielskie słowo animation (jap. ??????? anim?shon?) oznaczające film animowany. W Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia. Poza Japonią słowo anime służy wyłącznie do określenia japońskiej animacji[1]

Tak więc rację mają Ci co mówią, że choćby niewiadomo co się zrobiło, to nie zrobi Polak anime. Co najwyżej film animowany wzorowany na mangowym stylu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie każde anime jest mangowe :) Np. Final Fantasy Advent Children to też Anime, a mangowego stylu tam nie ma za grosz :) Zatem anime to nie okreslenie tego stylu a właśnie animacji pochodzącej z Japonii, bez wzgledu na styl. Dla tego japończycy używają Anime do każdej animacji :)

 

To trochę jak komputer - można podzielić np. na PC, czy MAC, ale i jedno i drugie to komputer, tylko innych producentów i o nieco innej architekturze. Apple jest tutaj Japonią :) (chociaż ten przykład jest średni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie polskie Pizzerie kłamią sprzedając pieczone placki jako pizzę, bo robią włoskie żarcie poza włochami.
Popełniasz ten sam błąd - definicja pizzy nie określa, że ciasto może międlić tylko Włoch. Definicja "anime" (tfu, tfu!) już tak.

 

anime (jap.) - ciasto może międlić tylko Włoch

 

Dobra, wróćmy lepiej do tematu: CORA WIND NIE MYŚLI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...