Skocz do zawartości

Alfabet morse'a


Kargul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Otóż "zamierzam" zrobić grę MMORPG. Wszyscy teraz myślicie "znowu..." , "kolejny..." itd... jednak mam inne plany!

Także proszę o przykład, jednak o co mi konkretnie chodzi:

Są dwa pliki exe:

- Nadajnik

- Odbiornik

Czyli tak jak w alfabecie morse'a.

W nadajniku jest button, a w odbiorniku zgaszona lampka. Chciałbym, aby jak się naciśnie button, to lampka zaczyna świecić, a jak puści to zgasza. I najlepiej żeby się dało aby np. było włączone 5 odbiorników i jak się naciśnie button to wszystkie się zapalają.

Gdybym dostał taki przykład mógłbym zacząć pracę :P

Proszę bardzo o pomoc :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj gdzieś przykładu na stronie głównej, był jakiś o servie i cliencie :) , bym podał link, ale mi się nie chce szukać :P .

 

EDIT:

Bym mógł jakoś pomóc z tym MMORPG??, ale ostrzegam... sporo będzie roboty i sam tego nie zrobisz, jeszcze będziesz potrzebował kasy na server itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż "zamierzam" zrobić grę MMORPG

Bym mógł jakoś pomóc z tym MMORPG??, ale ostrzegam... sporo będzie roboty i sam tego nie zrobisz, jeszcze będziesz potrzebował kasy na server itd.

Kargul

Wiek: 12

---

Tiger

Wiek: 11

Ojj, to nie będzie konieczne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli będzie chciał by ta gra mmo się trzymała to będzie trza chyba kupić server, bo sam go nie utrzyma np. ma internet 2mb to wystarczy na 13 graczy :jezor: , PsichiX to że mamy tyle lat to nie oznacza że nic nie umiemy, i ja też mam 12 lat tylko mam urodziny tera w sobote, a on już miał :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mówi że nie macie szans żeby kiedykolwiek zrobić MMO z tym, że będziecie musieli zdobyć trochę doświadczenia i prawdopodobnie lekko się przy tym projekcie zestarzejecie :]

wcale się nie zestarzeją, takie coś to na parę dni 'rozrywka' więc nie pi***ol głupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdolność przyswajania wiedzy i jej rozszerzone używanie jest ściśle powiązane z wiekiem, wyjątek stanowią choroby umysłowe, ograniczające przyswajanie informacji, a czasem ograniczające jednej dziedziny a wyostrzający drugiej (np. autyzm i szczególnie rozwinięty umysł matematyczny (logiczny)), już w młodym wieku zaledwie niemal naście lat. A w waszym wieku i stanie zdrowia umysłowego to po prostu nauka i zdobywanie doświadczenia, ale serio, gotowa grywalna dobrze skonstruowana gra nie wyjdzie, jeszcze 2 lata i bylibyście w stanie coś poważniej myśleć w kierunku prawdziwej gry gatunku MMO. Póki co uczcie sie, ale nie porywajcie sie z motyką na słońce, bo to będzie dla Was walka z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 <offtopic>

Ja próbuje się uczyć o GML tylko jak czytam to potem o tym zapominam, albo mi się to myli, jest kurde na to jakiś sposób? Klocki mam opanowane ale chce się uczyć GML.

 

Sorki za offtop...

Ja się uczyłem GMLa patrząc na okienko na dole które miało zmienne, constansts i funkcje, a żeby nie zapomnieć argumentów funkcji(do czego służą) używałem GM7, bo tam w okienku pisze tak:

 

<funkcja>(<argumenty>)

 

 

, a w GM6 chyba tego nie ma.Często też używałem ikonki do sprawdzania  kodu.

A kiedy nie wiedziałem do czego służy jakiś argument patrzyłem do helpa lub dokumentacji.<offtopic>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...