Skocz do zawartości

Problem z ruchem w GameMaker 7


MeloPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie mam wersję Game Maker 7

Mam pewien problem z ruchem, otóż gdy w eventach ustawiam "keyboard" -> <left>, a po tym w akcjach "START MOVING IN A DIRECTION", klikam na prawą strzałkę, to po uruchomieniu gry zawsze po jej wciśnięciu postać porusza się w prawo, nawet, jak już przestaniemy wciskać - nie chamuje. Z tego powodu spróbowałem też ustawić nowy event, "Key Release" - > <left>, po tym w akcji "START MOVING IN A DIRECTION" i zatrzymanie. Niestety i ten sposób się nie sprawdza, gdyż jeśli już idę w prawo, to muszę najpierw puścić ten przycisk, by dało się gdziekolwiek skręcić, gdyż po wciśnięciu drugiego klawisza (np. w dół) postać się zatrzymuje i trzeba ponownie wcisnąć ten przycisk, co czyni sterowanie bardzo niewygodnym.

 

Prosiłbym o jakąś pomoc, może coś źle robię? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... No, dobra. Takie mam małe pytanie. Mimo to, że przeczytałem "FAQ: GDZIE MAM WPISAĆ TEN KOD?", dalej nie potrafię znaleźć miejsca, w którym mogę wpisać te linijki. :P

 

Z wyboru eventów wybieram keyboard, ale kompletnie nie wiem, gdzie wpisać ten kod. XD

 

Ten "No Key" pomógł! :D

 

Mimo to chciałbym na przyszłość wiedzieć co nieco o tym, gdzie wpisać ten kod (w FAQ po prostu nie znalazłem tej informacji. Pewnie czegoś nie rozumiem :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDZIE MAM WPISAĆ TEN KOD?

...na przyszłość.

 

Eh, jakbyś czytał mój post ze zrozumieniem, to powinieneś wiedzieć, że już to czytałem. Informacji o tego typu kodach tam po prostu nie ma. ;) Jedynie są tam opisane eventy, a że w GM 7 nie znalazłem opcji, by cokolwiek takiego wpisać, to pytam się tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...