Skocz do zawartości

Pure Studio


Purepain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję ludzi do założenia nowego teamu, nastawionego na tworzenie gier komercyjnych.

 

Główne założenia:

1. Gry zamierzam tworzyć w 3D Game Studio, którego obsługę jak i jego języka (lite-C) opanowałem w wystarczającym stopniu by zabrać się za coś poważnego.

2. Głównym celem pierwszej gry będzie (oprócz zrobienia furory na dzisiejszym rynku gier :jezor: ) uzbieranie budżetu na zakup wersji Pro 3D Game Studio (w tej chwili pracuję na wersji Extra która kosztowała mnie 3 stówy), która posiada m.in. funkcję tworzenia gier multiplayer, w których może uczestniczyć bardzo wielu graczy.

3. Procent zysku z każdego projektu, będzie równy iloczynowi ilości i jakości pracy w niego przez Ciebie włożonej. Chcę jednak zaznaczyć, że około 40-50% będzie szło do mnie.

 

Dobra to chyba tyle jeśli chodzi o założenia, jak coś mi się przypomni to tu dorzucę.

 

Potrzebni ludzie:

-Grafik(lub graficy) 2D - Ich zadaniem będzie rysowanie textur do postaci i innych obiektów w grze, oraz przeróżnych HUD'ów itd.

-Grafik(lub graficy) 3D - Tych nie potrzebuję tak desperacko jak 2D, bo z grafą 3d radzę sobie całkiem nieźle, ale stworzenie kilkuset przedmiotów i postaci samemu, poważnie opóźniłoby premierę każdej gry.

-Twórca Muzyki - Osoba, która zajęłaby się stworzeniem podkładu we wszystkich grach.

 

 

OK, żeby was zachęcić macie tu próbkę moich umiejętności jeszcze w Ultimate3D - Open Source ale jego używanie tylko za moją zgodą http://www.speedyshare.com/714260763.html . Zdecydowałem się przerzucić na 3D Game Studio, bo U3D pozwalał na utrzymywanie naraz jedynie kilku postaci bez spadku FPS, a w 3DGS liczba postaci wzrosła do kilkudziesięciu bez spadku FPS'ów (wszystkie dane są oparte na moich testach).

 

Swoje zgłoszenia piszcie w tym temacie, chętnym podam GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zakładałem temat że robię grę i potrzebuję teamu. Napisałem podobnie do ciebie. (szukam grafików, dźwięków itd...)

I teraz odpowiadam:

 

1. Twoja reputacja na tym forum jest taka niska, że nikt ci nie pomoże.

2. Nazwa też jest ważna. Nawet jeżeli jej nie ma, daj jakąś "pod zastaw" :D

 

Spróbuj oprócz tego forum poszukać gdzie indziej, jednak pamiętaj:

"Dajesz kasę, będzie chętnych masę..."

Pozdro :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Twoja reputacja na tym forum jest taka niska, że nikt ci nie pomoże.
Wiesz... Jeżeli te próbki jego zdolności będą wystarczająco dobre zgłosi się dużo ludzi, którzy mają czas i będą chętni do pracy.

Spróbuj oprócz tego forum poszukać gdzie indziej, jednak pamiętaj:

"Dajesz kasę, będzie chętnych masę..."

Przecież napisał, że kasę się dostaje, więc o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kargul

Taa... dziękuję ale jednak nie skorzystam z rad 11-latka.

Poza tym co rozumiesz przez słowo "reputacja", bo jeśli chodzi ci o ilość postów, które tu napisałem to - no comments.

 

EDIT:

Zapomniałem podać sterowanie do tego zaledwie rozpoczętego projektu z pierwszego posta:

W,S,A,D - chodzenie

Myszką można zebrać miecz

Enter - wyjęcie miecza jeśli wcześniej go zebrałeś

I - Otwarcie Ekwipunku

Spacja - Skok

 

To chyba wszystkie ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie purepain wcale nie ma zlej reputacji, wiec kargulku glupoty pleciesz. PP pieknie wykazal sie swojimi mozliwosciami w 3D w gmie, pomagajac innym. JA jednak sie nei licze, 2 teamy to dosc duzo.

A gra nie jest nawet taka zla, najlepsze z tego wszystkiego to jak na razie zsuwanie sie z platformy. Na takich detalach powinienes sie glownie skupiac, nie wiem czemu, ale poprawiaja grywalnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągam grę, tymczasem: Czy masz zamiar cały czas płacić dla swoich "pracowników" procenty z zarobionej kasy? Bo to na dłuższą metę nie wypali :P , chyba nie muszę tłumaczyć, czemu.

 

Oh no, mam 12 lat a nie 11, nie muszę czuć się dyskryminowanym :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Nie, oczywiście że nie :P kasę będę po prostu dzielił z zysków ze sprzedaży gry. A co do wieku to sorry do wszystkich 11-latków, którzy poczuli się urażeni, ale troszkę mnie poniosło gdy jeden z waszych doświadczonych przedstawicieli powiedział mi, że nikt mi nie pomoże, bo mam zbyt niską reputację :jezor:

 

Fajnie, jeśli ta gierka wam się w miarę podoba, ale to jest tylko zaczęty, dawny projekt, który będę tworzył od nowa w 3D Game Studio, jako drugi z kolei bo teraz na rozgrzewkę zacząłem tworzyć trochę prostszy nowy projekt. Za dużo nie mogę o nim zdradzić, bo sam jeszcze wszystkiego nie ustaliłem, ale pewne jest to że będzie w niej widok TPP, czyli zza pleców postaci, główny bohater będzie łowcą nagród (czyli takim hitmanem :P ), gra będzie się działa mniej więcej w czasach teraźniejszych. Niedługo jeśli silnik gry będzie na tyle gotowy powinna pojawić się tu zapowiedź :) . Tylko tu pytanie do drogich Adminów - Czy nie będziecie mieli nic przeciwko jeśli będę na tym forum zapowiadał swoje gry nawet jeśli nie będą one tworzone w GM? Muszę przyznać, że czuję sentyment do tego forum bo, właśnie dzięki niemu zacząłem tworzyć gry w GM, potem w Ultimate3d i dzięki tej praktyce przesiadka teraz na lite-c zajęła mi ze 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makary155 - Witaj w naszych szeregach ;) Narazie nie jest to aż tak pilne więc mogę spokojnie zaczekać aż będziesz miał dostęp do PC-ta. A co do nazwy to całkiem niezła, ale zależy mi na tym aby była w 100% profesjonalna i kozacka, bo kto kupi gry jakiegoś śmiesznie nazwanego teamu :) ? Prześpię się z tym to może podłapię jakąś fajną nazwę teamu albo gry, ale póki co twoja nazwa zajmuje tu jedyne, pierwsze miejsce :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas na parę newsów:

1. Zadecydowaliśmy, że nazwą teamu będzie Blazing Hurricane Studio

2. Z GMClanu dołączyły do nas dwie osoby:

-Makary155 jako Webmajster, oraz być może grafik 2D/3D

-KubaGM jako Grafik 2D

3. Prace nad silnikiem do pierwszego projektu idą do przodu w całkiem niezłym tempie, na więcej informacji o projekcie będziecie musieli jeszcze trochę zaczekać do czasu utworzenia stronki teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o pieniądze JAK sprzedacie grę, tylko w trakcje tworzenia kodu za godziny pracy. Umowa o dzieło/zlecenie...

Co racja to racja. Też bym się nie brał za niepewny projekt. Co innego gdybym widział aktualny stan gry, cele do osiągnięcia oraz umiejętności reszty zespołu, to gdyby mnie zachwyciły to bym mógł iść na układ: "kasa będzie jak się sprzeda". No i jeszcze musiał bym wiedzieć jak chcecie sprzedawać tę grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sfinks

Eeem? To już nie można wymyślać fajnych nazw, bo jest to szpanerstwo? Masz rację więc zamiast jakiejś fajnej, wymyślonej nazwy (za jaką uważam obecną) powinienem użyć Purepain Games? Nie wydaje mi się i ta nazwa zostanie chyba że znajdę lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...