Skocz do zawartości

DS vs PSP


Kargul

DS vs PSP  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka konsola jest według ciebie lepsza?

    • PSP
      13
    • DS
      12


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, zrobiłem ten temat, bo wciąż gram na NDS i widzę ludzi którzy mają PSP. Te konsole cały czas ze sobą rywalizują, jednak która według ciebie jest lepsza? Porównaj sobie ekrany, gry itp... A więc oceńcie i skomentujcie, a także podyskutujcie o grach.

Ja zacznę:

Jak dla mnie lepszy jest NDS. Dlaczego?

 

1. Są bohaterzy z Nintendo (mario, link, metroid itd..)

2. Ma dotykowy ekran

3. Ma mikrofon

4. Nagrywarki (wszystko darmowe <_< )

5. I w ogóle się fajnie gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam PSP, ale DS jest chyba lepszy, ale to tylko przez argumenty PRZECIW PSP.

1. PSP jest mało mobilne. bez osłony na ekran i sam sprzęt ani rusz (niestety to pierwsze zaniedbałem i teraz ekranik jest w lipnym stanie, choć akurat DSa też to się tyczy, to drugie trzeba kupić kiedy PSP będzie się używać poza domem).

2. mało dobrych gier. Niby to się zmienia, ale poza lawiną zapowiedzi guzik widać.

3. brak drugiego analoga.

4. pieprzone przyciski. mam PSP od grudnia 06, a po paru latach kwadrat, krzyżyk i d-pad działają jak g**no (czytaj: są okropnie niewygodne) i kiedy tylko mogę, używam analoga i zmieniam sterowanie. niby super jakość, a zmaltretowany pad od PS1 działał lepiej po 2x dłuższym okresie intensywnego używania. wiem, bo go wciąż mam (samego PS1 już niestety nie)

 

1. Są bohaterzy z Nintendo (mario, link, metroid itd..)

NAJBARDZIEJ N00BOWSKI ARGUMENT EVER. Są ludzie, którzy z bohaterów wielkiego N się nabijają i dla nich to argument przeciw (choć akurat dla mnie są ok). Poza tym, analogicznego argumentu można użyć dla Sony albo nawet Microsoftu.

4. Nagrywarki (wszystko darmowe )

wygodniej jest zgrać sobie pliki kabelkiem USB na PSP niż bawić się w nagrywarki do kardridży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. pieprzone przyciski. mam PSP od grudnia 06, a po paru latach kwadrat, krzyżyk i d-pad działają jak g**no i kiedy tylko mogę, używam analoga i zmieniam sterowanie. niby super jakość, a zmaltretowany pad od PS1 działał lepiej po 2x dłuższym okresie intensywnego używania. wiem, bo go wciąż mam (samego PS1 już niestety nie)

To taki argument jak narzekanie, że komputer dławi się kurzem. Zią, otwórz psp i wytrzyj kurz spod guzików :)

Jak dla mnie PSP wygrywa, nawet nie muszę mieć arguemtnów. Wystarczy, że jest dobrym narzędziem zastępującym mp3/4/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że już był taki temat :P A jak nie to nie na tym forum. Zalety ...

 

...NDS:

- 2 ekrany, przy czym 1 dotykowy,

- "Składak", dzięki czemu nosząc go np. w kieszeni nie rysuje nam się ekran ( WIEEELKI PLUS, przez brak czegoś takiego w PSP pękł mi ekranik :/ Chociaż nie jestem pewien, czy obudowa NDS wytrzymałaby taki sam upadek ),

- Nagrywarki. Bądź co bądź przerabiając swoje PSP bałem się, że coś pójdzie nie tak i nie odzyskam konsolki,

- Cena

 

...PSP:

- Analog,

- Większy ekran od NDS,

- Lepszy, jeżeli chodzi o wnętrzności,

- Muzyka i filmy dostępne od razu bez żadnych przeróbek/dodatkowego sprzętu

 

Jeżeli chodzi o gry, to zależy kto co lubi. Na NDS można zagrać w wiele fajnych gier logicznych. PSP jest dobre do wyścigów czy strzelanek. Argument o mikrofonie: w PSP też on jest ( a przynajmniej w wersji lite ). Na PSP też można grać w darmowe gry, wystarczy przerobić sobie konsolkę.

 

Ogólnie to zależy od użytkownika. Wybierasz to, co ci się podoba. Co do argumentów niektórych, wymieniają wady konsoli, której są przeciwnikiem. Akurat Jaklub postąpił słusznie, bo wymienił wady PSP, którego jest posiadaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że NDS nie obsługuję muzyki i filmów? To się grubo mylisz...

Jakbym tak myślał, to nie wypowiadałbym się w tym temacie, nie? Wolę podpiąć sobie PSP pod usb, wrzucić co trza i elo. No i zdjęcia się fajniej ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest lepsze. To konsole dla ludzi o różnych gustach i tyle. Jeśli kręci cię dobra grafiką i wbudowane funkcje odtwarzacza muzyki/filmów, kupujesz PSP. Ja wybrałem DSa, bo zwyczajnie bardziej podobają mi się gry na niego dostępne. No i ekran dotykowy to fajna rzecz. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie argument, że na PSP można słuchać MP3, oglądać zdjęcia i filmy to też noobski argument. Od tego ma się komórki i MP3/MP4. W szkole z plecaka łatwo gwizdnąć PSP (przecież do kieszeni się nie zmieści). Może gdyby PSP było bardziej mobilne to wtedy mógłby być użyteczny z tymi funkcjami, ale na tę chwilę - to gadżet do szpanowania.

 

NDS ma jedną wg mnie wadę - dźwięk, który brzmi jak z GameBoya. Jakbym miał którąś z tych przenośnych konsol kupić, to tylko NDS. Zamiast na PSP lepiej pograć na PS3/XBoxie360/PCecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Pierdzielicie. Telefon komórkowy jest od tego, żeby rozmawiać i wysyłać SMSy. Mp3 faktycznie jest od MPtrójek, ale PSP jest milion razy lepsze od obu sprzętów do oglądania zdjęć. Zresztą PSP może zastąpić nawet komórkę, dzięki wbudowanemu Skype.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Co to za problem napisać program pod PSP. Masz dostępne co najmniej kilka bibliotek do C++ do tworzenia gier i aplikacji. Więc mozna przepisać ten twój telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki argument jak narzekanie, że komputer dławi się kurzem. Zią, otwórz psp i wytrzyj kurz spod guzików

przyciski po prostu zrobiły się cholernie niewygodne zamiast nie działać poprawnie, więc wyczyszczenie chyba niewiele da (choć jestem sprzętowy newbie i mogę się mylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj grałem i na DeeSie (moim =D) i PSP (cudzym :<). Może na PSP trafiłem na zły dobór gier, ale w nic poza Tekkenem nie grało mi się przyjemnie. Analog jest potwornie niewygodny, a na DeeSie np. w strzelankach steruje się wygodnie jak myszą :3 I NDSowe Advance Wars było rozrywką dla czterech osób przez całą wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PSP nie miałem żadnej styczności, ale nieźle się ubawiłem grając w Wario Warez czy Prof. Layton and the Curious Village na DSa. Grając na PSP zapewne nigdy nie byłbym świadkiem następującej wymiany zdań:

 

- Ha! Jestem mistrzem świata w machaniu na pożegnanie!

- I jeszcze się cieszysz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnysek, PSP jest dobre do oglądania zdjęć, to muszę przyznać, ale do słuchania muzyki niezbyt. Za duże jest, lepiej MP3 kupić, które łatwo mieści się w kieszeni i które można używać na lekcji w szkole. A co do tego, że PSP może zastąpić komórkę: nie sądzę :D

 

Nie mówię, że PSP jest be, tylko że ma wg mnie mniej zalet niż NDS. Gdybym miał kupić PSP, to tylko dla ładnej grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I NDSowe Advance Wars było rozrywką dla czterech osób przez całą wycieczkę.

 

To prawda :) Dzisiaj rano w nie grałem. Jest wiele gier które mają "hot seat". W advance wars ten tryb jest rozbudowany :D (ponad 100 map i można robić własne)

 

p1110808.jpg

 

Nie zapominajcie także o Trackmania DS! Tam w hotseata można grać bez przerwy :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NDS ma jak dla mnie jedną wielką zaletę - nie trzeba przerabiać konsoli, żeby grać w kopie zapasowe, czy emulować bez problemu. Do tego obsługa kartridży z GBA, miód :) . Do tego zawsze mam wrażenie, że na konsole od Nintendo są dużo bardziej grywalne gry niż na inne konsole i tak też przy NDS jest ;o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...