Skocz do zawartości

Zjazd Twórców Gier W Warszawie


Flaque

Rekomendowane odpowiedzi

Tymon, czasem takie sytuacje się zdarzają nadal - niestety. A także samo podejście chociażby Ranmusa 'jeśli uzbieracie tyle GMowców ilu klikowców to rozważymy przybycie' mówią same za siebie.

 

A co do jakichkolwiek pamiętek ze strony Yoyo Games, dobra motywacja i doświadczenie to połowa sukcesu. Może uda się coś załatwić na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Motyw z miejscem zjazdu jest taki, że nigdy nikomu się nie dogodzi.

 

Wybrzeże, np. Szczecin czy Gdańsk, za daleko dla ludzi od Łodzi na południe.

 

Góry (w tym śląsk) odwrotna sytuacja, za daleko dla ludzi na północ od Łodzi.

 

Warszawa (czyli wschód Polski) za daleko dla ludzi na zachodzie jak Wrocek czy Szczecin.

 

Zielona Góra (czyli zachód) za daleko dla ludzi na Wschodzie Polski jak Warszawa czy Lublin.

 

A co do bycia adminem czy nie, jest to akurat mniej ważne niż doświadczenie w organizacji tego typu imprez i ich promocji. A na to ewentualni sponsorzy patrzą, nawet Ci z GMa. Poza tym lepiej aby Gnysek zajął się tym co umie czyli tworzeniem, wszyscy na tym lepiej wyjdą, zwłaszcza gracze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Chłopie nie wiem czy wiesz, ale od 4 lat organizuję rokrocznie cykl debat dla uczniów szkół licealnych z trójmiasta i okolic dla ponad setki ludzi i bez problemu udaje się zaprosić na spotkanie do debat osoby takie jak: Jarosław Wałęsa, Krzysztof Skiba, Larry OK Ugwu, Leszek Balcerowicz czy Szewach Weiss. Co roku jest co najmniej kilka artykułów w gazetach, kilka razy była też telewizja (i to TVP INFO a nie TVN Warszawa), mamy też patronat prezydenta Gdańska, a w tym roku był także patronat honorowy MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO czy wsparcie Fundacji ESKGdańsk2016. Sponsorowała nas m.in. firma GE Money Bank jak coś Ci to mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus, czytaj ze zrozumieniem bo po raz kolejny jest napisane jedno, a mówisz co innego i wywołujesz konflikt, po co?

 

Gnysek, nie stwierdziłem, że nie masz doświadczenia. Tylko, odpowiedziałem na tekst Kofela, po co mam Ci coś załatwiać skoro to Ty jesteś adminem GMC. OK jesteś adminem, ale w kwestii organizacji imprezy bycie adminem nie jest ważne. Ważne jest doświadczenie i umiejętności organizacyjne. Posiadasz je, co udowodniłeś wpisem powyżej i cieszę się z tego faktu. Co więcej jesteś dobrym twórcom i to cenie przede wszystkim.

 

Przynajmniej jest szansa, że za rok ZTG będzie większe i lepsze o ile dojdziemy do porozumienia i Ranmus jak zwykle nie będzie nadinterpretował czyiś wypowiedzi po swojemu, bo do niczego dobrego to nie prowadzi. Moim celem nie jest różnicowanie naszych społeczności, a wreszcie ich pogodzenia, ale jak widać niektórym u władzy totalnie nie jest to na rękę i po jednej i po drugiej ze stron...

 

Więc proszę albo zmieńcie swoje podejście, albo powiedzcie jasno i klarownie, że wolicie się izolować i ciągnąć dalej te bezsensowne konflikty, ale nie na PW, tylko publicznie. Bo mi zależy na porozumieniu i wspólnym działaniu, a nie takich docinkach i podpadaniu przez nieporozumienia wśród jednostek. W końcu nas wszystkich łączy jedna pasja - tworzenie gier, więc po co się przez to dzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani Ranmusem, ani Gnyskiem, ale to:

A co do bycia adminem czy nie, jest to akurat mniej ważne niż doświadczenie w organizacji tego typu imprez i ich promocji. A na to ewentualni sponsorzy patrzą, nawet Ci z GMa. Poza tym lepiej aby Gnysek zajął się tym co umie czyli tworzeniem, wszyscy na tym lepiej wyjdą, zwłaszcza gracze.

wyraźnie sugeruje, jakoby Gnysek nie miał doświadczenia w organizowaniu czegokolwiek i żeby się w takie rzeczy nie mieszał. Bez żadnych nadinterpretacji odebrałem to tak, nie czytając posta Ranmusa i sądzę, że większość podobnie to odebrała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No trudno żeby było inaczej, zwłaszcza że jest to jeden akapit, a reszta postu dotyczy tylko miejsc zlotu. To jest po prostu źle napisana wypowiedź, a nie błędna interpretacja. Fano, tego "po raz kolejny" - to masz właśnie przykład powyżej. Mało tego, tutaj kolejny:

A także samo podejście chociażby Ranmusa 'jeśli uzbieracie tyle GMowców ilu klikowców to rozważymy przybycie' mówią same za siebie.
Nigdy czegoś takiego nie napisałem. Przecież wiesz dobrze, że chodziło o załatwienie innych środowisk ze względu na to, że samozwańczo mianowaliście się pierwszym polskim zlotem twórców gier czy jakos tak, a nawet nie zatroszczyliscie sie o reklame na gamedev.pl, najwiekszej polskiej scenie tworzenia gier, tak wiec troche pokory by sie przydalo, zanim zaczniesz osądzać co inni zrobili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty pisałeś, jakobym Gnyska i Tymona wpisał na listę uczestników co tak nie było. A co do mojej poprzedniej wypowiedzi jest to stwierdzenie, że bycie adminem nie znaczy posiadania doświadczenia w organizacji imprez i była to riposta na post wymienionego wcześniej użytkownika. A skoro Gnysek oprócz talentu do tworzenia gier, co też potwierdziłem w tamtej wypowiedzi ma w organizowaniu imprez, to super.

 

A co do tego, że czegoś nigdy nie pisałeś, przypomne Ci 2 twoje posty w tym temacie:

 

1: Jak chcesz jechać na zjazd klikowców (tgf & mmf) pod przykrywką ogólnopolskiego zjazdu twórców gier, to droga wolna. Zweryfikuj najpierw listę uczestników.

 

Jasno on stawia sytuację, że adminka mówi nie, bo to bujda etc. Więc nikt z pokornych admince się nie zgłosi bo po co nabijać się samemu na pal?

 

2: Bo chcą zrobić zjazd twórców gier ogólnie? Do nas też wysyłali, ale póki co zignorowałem, żeby zobaczyć jak się rozwinie sytuacja i czy rzeczywiście dokoptują tyle ludzi z innych "scen" żeby była równowaga.

 

I o ten mi chodziło, stawiasz jasno, że musi być 'równowaga' uczestników, tylko jak ma być równowaga, skoro sama adminka jest na nie i ostrzega wszystkich przed wypadem do obozu Klikowej herezji. Co dalsze posty jedynie potwierdziły.

 

Tak to zostało odebrane przez czytelników tych postów i to nie tylko GM-owych, ale również Klikowców i RPG Makerowców, więc Ranmus stwierdź jasno, że nie chcesz mieć z klikowcami nic wspólnego i twoja społeczność również.

 

A dlaczego nie uderzaliśmy do tych serwisów? Bo stosunki między programistami a użytkownikami edytorów są jeszcze gorsze niż pomiędzy nami. A te inicjatywy mają na celu jednanie ludzi, a nie wszczynanie jakichś awantur i burd. Wyszliśmy z ręką do was, odrzuciliście propozycje współpracy, spróbujemy wyjść niedługo jeszcze raz, a decyzja jak zwykle należy do was. My po prostu mamy dość tych podziałów Kliki, Game Maker itd.

 

Chcielibyśmy stworzyć wspólną scenę Polskich Amatorskich i Niezależnych Twórców Gier, no ale jak widać niektórzy wolą dalej prowadzić wojenki. Odpowiednie stowarzyszenia i organizacje na świecie istnieją, nawet w tak zacofanym kraju jak Brazylia są organizowane konkursy dla twórców z pulą nagród wartą milion dolarów, a u nas? Odbijacie tylko piłeczkę by pokazać kto jest lepszy, a porządnych twórców czy to growych, czy społecznościowych wśród użytkowników wszystkich edytorów można zliczyć na palcach.

 

Naprawdę mam dość tego wykłócania się, skoro nie chcecie współpracy, powiedzcie to szczerze i otwarcie po przeanalizowaniu wszystkiego. Albo, lepiej ułatwię wam zadanie. Użytkowników nie stracicie, najwyżej niektórzy będą używać kilku edytorów. Serwis nie padnie bo ludzie dalej będą zaglądać. Będą organizowane wspólne imprezy i konkursy, co też was nic nie kosztuje. A honor, kto jest lepszy? Każdy niech używa tego na co ma ochotę i w czym mu wygodniej się robi. Tyle z mojej strony, a teraz wracam do pisania sprawozdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fano lubię, cię, ale niestety muszę powiedzieć: Facet bredzisz!

 

Twój wcześniejszy post wyraźnie sugerował, że gnysek nie ma doświadczenia w organizacji. Możliwe, że wcale nie oto ci chodziło, źle skleiłeś zdania. Ale w takim razie nie zarzucaj błędnej interpretacji gdy jest jak najbardziej ok.

I ciągle nawijasz o tych konfliktach, które wydaje mi się, że tylko ty jesteś w stanie dostrzec. Ja nigdy takich problemów nie zauważyłem. A to, że na takich stronach jak CP jest mało GMowców jest spowodowane tylko i wyłącznie tym, że tutaj mają o wiele lepszy DLA SIEBIE portal, a nie jakimiś chorymi konfliktami.

Ja wręcz powiem że na ZTG zaobserwowałem cholernie pozytywne nastawienie klikowców do GMa. Pomijając oczywiście takich dzikich ludzi jak Stankol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platyna zgodzę się, że ostatnie zdanie "Poza tym lepiej aby Gnysek zajął się tym co umie czyli tworzeniem, wszyscy na tym lepiej wyjdą, zwłaszcza gracze." może sugerować, że Gnysek nie ma doświadczenia w organizacji tego typu imprez. I za to przepraszam, bo nie to było moim celem, co starałem się wyjaśnić w poprzednich postach. Chodziło mi po prostu o to, że bycie adminem nie oznacza posiadania zdolności organizacyjnych, w które nie powątpiewałem. Ale przynajmniej wiemy, że Gnysek takowe posiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
To Ty pisałeś, jakobym Gnyska i Tymona wpisał na listę uczestników co tak nie było.
Nie wiem czy pisałem konkretnie, że to Ty, bo już nie pamiętam, ale faktem jest że nie wyssałem tego z palca, tylko najpierw skontaktowałem się z Gnyskiem i Tymonem - byli zdziwieni że są na liście.

 

Jasno on stawia sytuację, że adminka mówi nie, bo to bujda etc. Więc nikt z pokornych admince się nie zgłosi bo po co nabijać się samemu na pal?
Ale to była bujda, nawet sam się do tego przyznałeś pisząć ostatnio w niusie o zjeździe KLIKOWCÓW. :)

 

I o ten mi chodziło, stawiasz jasno, że musi być 'równowaga' uczestników, tylko jak ma być równowaga, skoro sama adminka jest na nie i ostrzega wszystkich przed wypadem do obozu Klikowej herezji. Co dalsze posty jedynie potwierdziły.
Ja jedynie zasugerowalem innym adminom ze my jako GMCLAN nie przylozymy do tego reki. I zawsze bedziemy tak robic, dopoki nie przestaniesz sie bawic w zandarma swiatka tworcow gier, niczym USA ktore sa piewcą demokracji i ładu, ale tylko pod swoje dyktando. Czy ty naprawde nie dostrzegasz wad swojego zachowania? Nigdy nie przystapimy do wspolnych inicjatyw, gdzie podwaliny zostaly juz z gory ustalone. Zamiast wspolpracowac od poczatku do konca, to wszystko robicie sami, a potem szukacie wspoluczestnikow na doczepke. A takie inicjatywy nigdy nie beda sygnowane gmclanem. Albo jest wspolpraca od samego poczatku, albo w ogole. Wyscie wszystko przygotowali sami - wasze klocki, wasz biznes, martwcie sie o reszte sami, ale nie miejcie potem pretensji do nas. W ogole czy Ty kiedys widziales w profesjonalnych inicjatywach kampanie reklamowe gdzie loga sponsorow zmieniaja sie z dnia na dzien? NIE! Bo wszyscy wspolpracowali zanim wszystko zostalo opublikowane. My nie będziemy nikomu budować renomy bez własnych profitów.

 

Inna sprawa ze mi osobiscie nie chce sie organizowac nawet zlotow gmclanowych, wiec ewetualne zaangazowanie zalezaloby od reszty adminow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus, tylko dalej nie zauważasz, że oni byli nie na liście UCZESTNIKÓW lecz osób CHĘTNYCH PRZYBYCIEM, gdyż takową chęć zdeklarowali. A piałeś o tym, że są zapisani jako uczestnicy i o to mi chodzi.

 

Wyszedł zjazd klikowców z 1 Game Makerowcem i 1 RPG Makerowcem oraz kilkoma użytkownikami Constructa, bo właśnie ludzie nie zostali zachęceni przez administracje, a wręcz zniechęceni.

 

A co do sponsorów, żadni nie zostali oficjalnie podani, i to sponsorzy zmieniali co chwile zdanie i zwlekali na ostatnią chwilę nie my, więc o amartoszczyźnie to z ich strony możesz mówić. Np. akademik deklarował się, że będzie miejsce dla 40 osób, a jak przyszło co do czego nawet dla 10 osób nie było miejsca, więc szybko musieliśmy miejsce noclegowe zmieniać.

 

Poza tym zgłosiłem się do was z prośbą o współpracę kiedy praktycznie nic nie było ustalone OPRÓCZ miejsca ZTG, czyli Warszawy. Bo właśnie chciałem abyście współpracowali od początku, ale już na samym wstępie zdeklarowaliście nie chęć do współpracy, dlaczego? Bo miał to być pierwotnie zjazd wyłącznie klikowców jak rok temu, ale po tygodniu dyskusji na PSK zmieniliśmy podejście i otwarliśmy się na wszystkich, ale dla Ciebie to dalej była i jest tylko przykrywka.

 

Poza tym nie mianuję się żadnym żandarmem, ani przywódcą, ani organizatorem. Inspiruję działania, inicjatywy, wydarzenia i pomagam im się rozwinąć, bo niektórzy jak to sam stwierdziłeś nie mają ochoty organizować takich rzeczy. Inni określają mnie prezydentem, organizatorem, wrogiem publicznym numer jeden, a mnie to nie interesuje robię to co lubię, w tym w czym chce robić. I mimo wszystko będę to robić dalej, zwracając uwagę na konstruktywną krytykę, a nie bezmyślne i pozbawione sensu zarzuty, które czasem się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie całkiem.

Z tego co ja pamiętam to zarejestrowałem się wpierw na GMClanie po to by zadawać noobowskie pytania.

Jakiś czas później dopiero Dingo mi o CP powiedział, ale zbyt długo miejsca tam nie zagrzałem.

Po jakimś czasie zadomowiłem się na GMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...