Skocz do zawartości

Zjazd Twórców Gier W Warszawie


Flaque

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt ten zorganizowany w zeszłym roku po raz pierwszy przez wortal Fabryka Gier (http://fabrykagier.com ) i forum Click Portal (http://cportal.webd.pl ) w tym roku jest kontynuowany zamiast przez CP przez team Climou (http://climou.com ) i ma na celu poznanie się Niezależnych Twórców Gier z różnych środowisk jak RPG Maker, Game Maker, Kliki, Construct itp.

 

Więcej informacji znajdziecie na wortalu FG:

http://fabrykagier.com/news/zjazd-tworcow-...warszawie-10004

A także na oficjalnej polskojęzycznej stronie tej imprezy:

http://www.climou.com/warsawparty/index.html

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak widze: Tymon i gnysek chetni :P ja zebym mial czas i kase, no i oczywiscie wiekszy powod bycia to bym jechal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Bo chcą zrobić zjazd twórców gier ogólnie? Do nas też wysyłali, ale póki co zignorowałem, żeby zobaczyć jak się rozwinie sytuacja i czy rzeczywiście dokoptują tyle ludzi z innych "scen" żeby była równowaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem...

Było by fajnie, ale się rodzicom raczej taki pomysł nie spodoba bo pewno jesteście bandą pedofilii :D

Nawet tanio wiec pieniążki też by się pewnie zorganizowały, ale nie wiem za bardzo czy jest sens wydawać 120 zł na wyjazd z Warszawy do Warszawy :)

Mogę się któregoś dnia z wami spotkać po prostu jak już w stolicy bedzieta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też pomyślałem że to kompletny bezsens żeby na takim zjeździe miasto zwiedzać...

Kurde na razie to się zbyt ciekawie nie zapowiada. I jeszcze ta dominacja klikowców.

 

O zauważyłem na liście chętnych jednego znajomego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym przypomnieć, że zostało zaledwie 7 dni do końca zapisu na Zjazd Twórców Gier znany również jako Zjazd PSK II organizowany wspólnie przez team Climou oraz wortal Fabrykę Gier.

 

Dla przypomnienia zjazd odbędzie się w dniach od 27-31 lipca bieżącego roku we Warszawie, dokładniej w Akademiku Alcatraz i będzie miał na celu nie tylko prezentacje wielu ciekawych projektów na żywo, ale głównie integracje twórców gier i umożliwienie im wspólnego spędzenia czasu.

 

Aby się zarejestrować należy postąpić wg zasad zamieszczonych na stronie ZTG. W skrócie Mail do pikora ze zdjęciem i awatarem (każde 100 na 100 pikseli), krótki opis siebie, imię, nazwisko, nick oraz przelanie 10 zł na numer konta bankowego pikora podanego na stronie albo na moje konta bankowe bądź PayPal których dane macie na stronie Click Convention 2009.

 

Według mnie warto wziąć udział w tym przedsięwzięciu gdyż jest to niepowtarzalna okazja by poznać wielu utalentowanych twórców na żywo, a co ważniejsze nie jest to impreza ograniczona tylko do klików, więc możecie równie dobrze zaprezentować swoje projekty z Constructa, Game Makera czy innych edytorów bądź nawet języków programowania.

 

Co do dominacji - skoro jak to Ranmus łaskawie stwierdził, raczył to zignorować, to nie ma równowagi ze strony twórców w innych edytorach gdyż on neguje wszystko co wiąże się z klikami, jakby nie mógł pogodzić się z faktem, że to co było nie ma wpływu na obecnych twórców - Stary są nowe czasy, nowi ludzie, więc dlaczego nie chcesz dać im szansy? Chcemy zorganizować ten zjazd właśnie aby się zintegrować, a nie dalej trwać w jakiś sztucznych podziałach, które są podtrzymywane przez wąską elitę starych zasłużonych wyjadaczy z każdej strony. Nie przyjedziecie, szkoda gdyż chętnie byśmy się również z wami spotkali i zobaczyli co polska scena GMa ma do zaprezentowania.

 

Odnośnie prelekcji - jak będzie wiadomo kto przyjedzie, będzie wiadomo kogo pytać o prelekcje, bo tak po co nam znajomy X, który obieca że coś przedstawi skoro nawet się nie pojawi? Odnośnie kosztów Wawa-Wawa. Jeśli ktoś mieszka na terenie Warszawy, to płaci jedynie 10 zł wpisowego, a nocleg ma u siebie w domu - chyba, że chce z nami w akademiku, ale to raczej bez sensu w takiej sytuacji :)

 

My chcemy współpracy pomiędzy scenami i integracji twórców, nie zamierzamy podtrzymywać żadnych konfliktów, a wszelkie nowe dusić w zarodku. Wychodzimy do was z otwartymi ramionami i czekaliśmy na odzew, nie było więc przypominamy jak to było ustalone tydzień przed końcem z nadzieją, że chociaż Gnysek i Tymon się stawią, nie obawiając się o to, że spłoną na stosie czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dawajcie ludzie! Zapisywać się. Nie dajmy się zdominować klikowcom! :D

 

Takie podejście nieco rozumiem :) Ranmus jeśli chcesz równowagi, musisz iść z ludźmi w ślady Platyny i zgłosić się i przybyć, to wtedy będzie równowaga a nawet przewaga GMowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście nieco rozumiem :) Ranmus jeśli chcesz równowagi, musisz iść z ludźmi w ślady Platyny i zgłosić się i przybyć, to wtedy będzie równowaga a nawet przewaga GMowców :)

 

Tak jest Ranmus! Będziesz nam robił za 8 osób. Z tobą od razu mamy przewagę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Musimy sobie wyjaśnić parę rzeczy:

1) To nie jest tak, że wypiąłem samozwańczo tyłek (brzydko mówiąc) i już. Rozmawiałem o tym z innymi adminami, ale że nie było konkretnego odzewu to olałem. Kto chce niech jedzie.

2) Szczerze mówiąc nie czuję potrzeby bycia na tymże zjeździe, bo mnie taka forma ostatnimi laty co raz mniej interesuje*, gdyż jako twórca gier można powiedzieć, że się "troszkę" wypaliłem.*

3) Nie jestem w stanie zorganizować sobie czasu na kolejny miesiąc a co dopiero dwa. Mam masę innych poważniejszych spraw na głowie, które są bardzo płynne i może się okazać, że na to i tamto nagle nie będę mógł sobie pozwolić. Jeżeli kogoś to ciekawi, to jest to mniej więcej termin mojej obrony pracy magisterskiej (którą daj Bóg żebym pisanie skończył), ponadto niedługo sfinalizuje mi się współzałożenie firmy, wykup innej itd. Niestety to są moje priorytety na najbliższe 3 miesiące. Jedyny plus z tego taki, że kursuję często pomiędzy Szczecinem a Warszawą i raz mieszkam tu, raz tam. Kto wie, być może pod koniec lipca będę akurat rezydował w stolicy. Wtedy może się skusiłbym np. wybrać z takim Platyną i już zapłacić tą dychę, ale niestety, aktualnie nie jestem w stanie zarezerwować sobie tego terminu.

4) Pytałem się Gnyska i Tymona czy rzeczywiście się zapisali na ten zjazd i albo mnie okłamują albo się nie zadeklarowali i sami są zdziwieni czemu są tam ich ksywy (tak jest na 100% w przypadku Gnyska), więc nie liczyłbym na ich uczestnictwo.

 

*Co oczywiście nie znaczy że nie ciekiawią mnie efekty tegoż zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyjaśniać to wyjaśniamy:

1) Z takim Twoim podejściem i opinią, nie dziwię się, że nie było większego odzewu - mimo wszystko większość osób bierze cię za guru, a Twoje słowo niemalże za święte :) Jest to obserwacja nie tylko mnie jako osoby niezależnej, ale także części obecnych i byłych użytkowników tego wortalu, co nie zmienia faktu, że po części na takie traktowanie zasłużyłeś.

2) Co do efektów, mamy nadzieję, że zaowocuje zmniejszeniem napięć pomiędzy różnymi środowiskami i zwiększy współpracę między nimi.* I im więcej reprezentantów danego środowiska tym lepiej dla imprezy i poszerzenia poglądów.

3) Jednak gdybyś znalazł czas to miło byłoby Cię spotkać. Ale mimo wszystko życzę powodzenia w tych przedsięwzięciach.

4) Co do Gnyska i Tymona gdybyś zajrzał na stronę dowiedziałbyś się, że oboje są na liście chętnych, osób zainteresowanych, które nie potwierdziły przybycia. Nie podajemy fałszywych informacji, że będą gdyż jak sami stwierdzili nie zadeklarowali się w pełni.

 

 

* Co co mieli wiedzieć wiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja wcale się nie zadeklarowałem, więc nie pieprz głupot.

Z takim podejściem to sobie sam organizuj ten zjazd. Najpierw nas wciągacie na listę bez zgody, kto wie co za niespodzianki szykujesz potem? Zacytuję tylko Twoje słowa, żeby wszyscy wiedzieli jakie masz podejście. Gdy stwierdziłem, że nie jesteśmy pewnie mile widziani, powiedziałeś:

 

gnysek:

Jeżeli Ranmus powie, że jedziemy, to na pewno tak się stanie, ale sam nie mam jakoś wielkiej ochoty, bo chyba czułbym się wśród was nieco niechciany i bałbym sie, że zaraz zaczniecie mi prawić referaty na temat wyższości TGF i MMF nad GM i ogólnie jechać po GMCLANie.

Fanotherpg:

Co do szykan, zawsze mógłbyś nie przyznawać się kim jesteś ludziom, a ja bym tego nie wygadał bo i po co.

 

Proszę, taka jest cała prawda o was. Zapraszasz przedstawicieli GMC, zapraszasz konkretnie adminów, a potem mówisz, żebyśmy się nie przyznawali kim jesteśmy, to nikt nie będzie nam prawił uwag. To po kiego grzyba nas zapraszasz, skoro mamy udawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Co do efektów, mamy nadzieję, że zaowocuje zmniejszeniem napięć pomiędzy różnymi środowiskami i zwiększy współpracę między nimi.* I im więcej reprezentantów danego środowiska tym lepiej dla imprezy i poszerzenia poglądów.

Dziwne. Nigdy nie dostrzegłem. żadnych napięć. Swego czasu sam się dość regularnie na NB udzielałem, a i na CP czasami. :P

 

3) Jednak gdybyś znalazł czas to miło byłoby Cię spotkać. Ale mimo wszystko życzę powodzenia w tych przedsięwzięciach.

Tak, tak. Nie chce być jedynym GMowcem :P

 

4) Co do Gnyska i Tymona gdybyś zajrzał na stronę dowiedziałbyś się, że oboje są na liście chętnych, osób zainteresowanych, które nie potwierdziły przybycia. Nie podajemy fałszywych informacji, że będą gdyż jak sami stwierdzili nie zadeklarowali się w pełni.

Szkoda w sumie, liczyłem, że będą. Tak to będzie tam tylko jeden mój dość stary znajomy, a i to nie na pewno. W sumie to mnie głównie interesowało, żeby jego i te kilka osób poznać na żywo. :P

 

* Zakrapiane spotkania będą zapewne odbywać się wśród osób pełnoletnich ale nie organizatorów - oboje jesteśmy z pikorem abstynentami - i to bardziej nieoficjalnie niż oficjalnie, nie mamy zamiaru rozpijać młodzieży.

Co takiego? Akademik bez wódki? Toż to się kupy nie trzyma! :D

 

 

gnysek:

Jeżeli Ranmus powie, że jedziemy, to na pewno tak się stanie, ale sam nie mam jakoś wielkiej ochoty, bo chyba czułbym się wśród was nieco niechciany i bałbym sie, że zaraz zaczniecie mi prawić referaty na temat wyższości TGF i MMF nad GM i ogólnie jechać po GMCLANie.

Co za brednie

 

Co do szykan, zawsze mógłbyś nie przyznawać się kim jesteś ludziom, a ja bym tego nie wygadał bo i po co.

Co za jeszcze większe brednie.

 

Tyraz się w sumie trochę zniechęciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No to Gnysek pojechał z grubej rury. Chciałem tylko powiedzieć, że umywam ręce od jego wypowiedzi i jest ona w 100% niezależna, ponieważ sam jedyne co wiedziałem, to to że ponoć się nie deklarował i poprosiłem go o jakieś sprostowanie.

 

@Platyna:

Przypis Fana się tyczył kawałka mojego posta, który usunąłem. Chodziło o to, że preferuję po prostu zjazdy nieoficjalne w celach głównie zapoznawczych i to od 18 lat, bo zakrapianych. ;) Kiedy Ci stuknie 18stka? Być może za jakiś czas pojawią się kompromitujące zdjęcia paru osób z gmclanu. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek, co do bredni mógłbyś łaskawie wejść na gadu i przeczytać wiadomość ode mnie albo też doczytać mojego posta do końca - nie jesteś wciągnięty na żadną listę uczestników, a tylko wspomniany na liście osób zainteresowanych przyjazdem. Więc po raz drugi piszę, że nikogo nie okłamujemy ani nie wciągamy na siłę.

 

Co do nie przyznawania się, przeczytaj dokładnie Twoją wypowiedź. Obawiałeś się szykan i to była najprostrza riposta - obawiasz się szykan, to się nie przyznawaj a ja nie wydam Cię bo i po co miałbym to robić? Mówię, żadnych szykan nie będzie, naskoków, ataków czy czegokolwiek takiego, ale skoro się obawiasz to się nie przyznawaj, proste.

 

I zapraszam wszystkich przedstawicieli a nie tylko adminkę, chociaż ktoś z zarządu byłby mile widziany, bo my traktujemy zjazd na serio, a skoro wy jak to często bywa doszukujecie się drugiego dna w sensie moich wypowiedzi to jest mi przykro. Nie zamierzam nikogo z was zmuszać do przyjazdu, jedynie dałem takową możliwość. Aby się spotkać i pogadać, bo jak widać sieciowa dezinformacja i poleganie na wypowiedziach poprzedników, które są po części błędne powodują zbyteczne konflikty i napięcia - jak tutaj odnośnie 'zaciągnięcia' na listę uczestników Gnyska i Tymona.

 

Ranmus, wiem że jest to jego niezależna wypowiedź bo wiem o czym z nim na gadu pisałem i wiem jakie miał obawy. Szkoda tylko, że jego sprostowaniem jest powiększonym 'kłamstwem' twojego przeoczenia, opartego zapewne o nie do końca poprawne sformułowane wypowiedzi przeciwników, z czego mógł wyniknąć kolejny Flame i Platyna się zniesmaczył. A co do środowisk, na pewno będą ludzie od Klików, Constructa, ktoś od RPG Makera i możliwe, że od was. A przypis edytowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak:

Ranmę jak najbardziej rozumiem z tym, że niewiele go ten zjazd interesuje jednak myślę, że pewnym rodzajem twojego "obowiązku" było poinformowanie społeczności GMC o takowym wydarzeniu, nawet jeśli sam nie jesteś zainteresowany. A ty tylko skonsultowałeś z adminami i na tym się skończyło. Może i by się więcej chętnych jakby info padło z ust twoich niż Flaka.

 

Gnysek

Trochę pojechałeś. Fakt, osobiście nie raz sie sprzeczałem z moim bardzo dobrym kumplem nad wyższością GMa nad klikami, ale bez przesady. Czy to jakaś wojna? Raczej normalna dyskusja. Może i byli byśmy mniejszością, ale co z tego? Mnie to rybka kto w czym tworzy.

 

A 18-nastka dopiero w lutym, niestety :)

 

EDIT:

Co do nie przyznawania się, przeczytaj dokładnie Twoją wypowiedź. Obawiałeś się szykan i to była najprostrza riposta - obawiasz się szykan, to się nie przyznawaj a ja nie wydam Cię bo i po co miałbym to robić? Mówię, żadnych szykan nie będzie, naskoków, ataków czy czegokolwiek takiego, ale skoro się obawiasz to się nie przyznawaj, proste.

 

No ale bez przesady. Jak to zabrzmiało. Boisz się to się nie przyznawaj! To ma być integracja, a nie rywalizacja.

Takim tekstem raczej go nie zachęcisz, a wręcz przeciwnie.

 

Swoją drogą dobrze by było, żeby ktuś tam się pojawił jeszcze. Nie czuję się dość mocny w roli jedynego reprezentanta GMC :D

No, ale ja tam żadnych uprzedzeń do klikowców nie mam. A i liczę na tego jednego znajomego, że będzie to raźniej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej riposty, zgodzę się z Tobą Platyna, że mogła zostać znadintepretowana, ale po prostu chodziło mi o to, że skoro boi się przyznawać do tego, że tworzy w Game Makerze to niech tego nie robi. Nikt nikogo tu do niczego nie zmusza.

 

A co do GMa, ma być też miedziak aka copperdragon, i możliwe że parę innych osób się zjawi, jednak im więcej od GMa tym lepiej. Jak mówiłem chętnie byśmy zobaczyli prezentacje waszych ciekawych projektów np. od TeeGee czy GearStudio. Ale jeśli nie są oni zainteresowani, cóż może za rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Platyna, jak widzisz, nie każdego to rybka, w czym tworzy i właśnie dla tego ja mam średnią ochotę jechać, bo wystarczyło kilka postów na "klikowych" forach, żeby zobaczyć jaką niektórzy pałają nienawiścią do ludzi tworzących w GM. I ja nie mam zamiaru jechać, żeby w tym konflikcie uczestniczyć - nie było by fajnie, gdyby nagle doszło do jakiejś kłótni tylko dla tego, że jest na zjeździe ktoś z GMC, dla tego uznałem, że lepiej się nie pokazywać, chyba, ż Ranmus wystawi jakąś oficjalną delegację - nie mniej nikogo nie zmusza do wyjazdu, więc ja nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...