Skocz do zawartości

silnik strategii


Rekomendowane odpowiedzi

witam poszukuje silnika strategii bo sam probowalem ale cos mi nie wyszlo...

 

Temat był w złym dziale. Przeniesiono.

Mimek

 

Temat był w dobrym dziale, opis działu "Silniki i przykłady" brzmi: "Zrobiłeś jakiś dodatek? Tutaj możesz o tym napisać i załączyć odpowiedni plik. " a to absolutnie nie tyczy się tego tematu.

gnysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o RTS'a ? No to muszę Ci sprawić przykrość - RTS to nie lada wyzwanie. Próbowałem zrobić takową grę, a nawet udostępnić silnik, lecz ten kod był tak pogmatwany, a silnik zabugowany, iż wolałem zrezygnować. Choć, jeśli prosisz o silnik to takiej gry to dużo nie zrobisz. Mogę powiedzieć jedno - weź się za coś prostszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ch3mic, nie zaczynaj flamewara (tak, idź do wikipedii, sprawdź "co to jest"), bo i tak ową kłótnię przegrasz. Wiesz czemu? Bo w GMie jestem dość0 dobry, nie będę tego ukrywał, i wiem mniej więcej jakie ma możliwości. Żal się innym, że jesteś głupi, na tym forum jednak przyszło pomagać początkującym. Mimek powiedział, że dobrej strategii nigdy nie zrobisz, a ty i tak nie wierzysz... GM tego nie pociągnie >.< .

 

I nie wyjeżdżaj z tekstem "skromniś", bo zrobisz co najwyżej z siebie pajaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimek, skoro nic nie pomożesz, to po co się w ogóle wypowiadasz? Ładny to dajesz przykład, straszny "moderator" się znalazł <_<

 

Przestańcie czepiać się Mimka, bo coraz bardziej mam wrażenie, że żal wam dupe ściska.

 

Co do tematu, to prawda jest taka, że zrobić porządny RTS w GM, to jak rozebrać śrubokrętem policyjny radiowóz naładowany gliniarzami. Oczywiście od strony technicznej jest to wykonalne, ale jeżeli ma być to real time strategy, to ciężko będzie o wydajność - niestety. Mówimy tu oczywiście o jakimś sensownym RTSie, bo 5 czołgów + 2 domy, to pójdą nawet na kalkulatorze. Natomiast jak najbardziej w GM można zrobić strategię turową i jak już miałbym się brać za silnik, to właśnie do jakiejś turówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście od strony technicznej jest to wykonalne, ale jeżeli ma być to real time strategy, to ciężko będzie o wydajność - niestety.
Potwierdzam. Z własnego doświadczenia wiem, że po zaimplementowaniu zaawansowanego zarządzania większymi grupami jednostek ciężko jest utrzymać maksymalny poziom FPS. Chociaż z drugiej strony można z tego zrezygnować i zrobić najprostszy system "zaznacz - kliknij". Generalnie jak Borek powiedział, jest to do zrobienia, ale wymaga bardzo dobrego rozplanowania i umiejętności wprowadzania znacznych optymalizacji w kodzie. No i sporych pokładów cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj mnie dzieciaku, nie mam zamiaru się kłócić. Proszę bardzo, jedź mnie... zaraz pobiegnę do mamy i się jej wypłaczę na ramię <_<

Idź, wyzywaj się od "twoich starych" i "debili" z userami z twojego wieku...

 

Twoje zachowanie udowadnia, że jesteś młodszy niż myślałem... Odpocznij tydzień sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Pental, autor tematu poszukiwał engina RTS'a. Mimek wyżalił się, że sam nie umie coś takiego zrobić i żeby kapcior wziął się za coś innego, a ja mu dałem jak na dłoni ten silnik. Więc kto tu był bardziej pomocny?

 

 

PS. Nie ma to jak przegadywać się z 12-latkiem...

Z góry sorry że nie na topic.

Słuchaj ale jak przeczytałem tem post to cholera mnie trafia. Jak ty wogóle bezczelnie śmiesz mówić coś takiego. Kto ty niby jesteś -Master, dorosły mistrz, którego posty zawsze wnoszą coś do tematu? Kto jak kto ale ty nie powinieneś takich rzeczy mówić bo połowa twoich postów na tym forum jest tylko żeby podbić rangę. Nie no przepraszam ale tacy ludzie mnie doprowadzają do szału. Możesz również się żalić na Pentala że ma 12 lat, ale on by najajmniej prezentuje 3x wyższy poziom intelektualny od twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Ranga mnie gówno obchodzi

2. To forum jest (było) dla mnie tylko formą rozrywki

3. Zgadza się- nie jestem masterem. Nie jestem zbyt dobry w GM i nie ukrywam tego. Nie chwale się że najlepiej znam GML.

4. Mnie większość ludzi z forum doprowadza do szału (ty też)

5. Taaa, wyższy poziom intelektualny. Ciekawe, bo z tego co ja widzę (może jestem ślepy?) to on uczestniczył zawzięcie w tej przegadywance i wcale nie prezentował tego "wyższego poziomu"

 

 

 

Btw.

spacer.gif

 

Ch3mic, nie zaczynaj flamewara (tak, idź do wikipedii, sprawdź "co to jest"), bo i tak ową kłótnię przegrasz. Wiesz czemu? Bo w GMie jestem dość0 dobry, nie będę tego ukrywał, i wiem mniej więcej jakie ma możliwości. Żal się innym, że jesteś głupi, na tym forum jednak przyszło pomagać początkującym. Mimek powiedział, że dobrej strategii nigdy nie zrobisz, a ty i tak nie wierzysz... GM tego nie pociągnie >.< .

 

I nie wyjeżdżaj z tekstem "skromniś", bo zrobisz co najwyżej z siebie pajaca...

 

 

Więc najpierw programisto sobie przeczytaj cały temat, bo wchodzisz i widząc tylko ostatni post zaczynasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Mnie większość ludzi z forum doprowadza do szału (ty też)

 

Szczerze ?

 

To ja mu się nie dziwię. Wystawiłem grę i zaraz mnie wyśmiano że nie skończę , ten zaraz że konkurencja , a inny że 10 projektów naraz (no i co z tego ?) jak tu się nie wkurzyć !?

 

Nie powiem o pomoc prosiłem pomoc otrzymałem.

 

PS. wiem że offtopic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...