Skocz do zawartości

Worms Great Time


Matt

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

zacząłem projekt gry dużej , bo pewnie graliscie w wormsy :P

Potrzebuje pomocy , bo sam raczej mało zdziałam , głównie jakiś stałych współpracowników ( niema takiej opcji ze ja wam wszystko wysyłam i se w coś gram a wy to robicie -.- ) , poprostu nie rozumiem paru istotnych rzeczy i potrzebuje pomocy.Mam całą grafikę z wwp/w:a , 1/6 jush załadowana do GM , zrobione skróty klawiszowe ( f1: zooka , gołąb samo. napr. , pocisk samo.napr. , mozdzierz , f2: granat , banan .... az do f12.) zrobione są 3 mapy ( użyte została grafika z wwp z oryginalnych plansz). narazie ładuje całą grafikę.

 

Chętnych prosze żeby tutaj pisali , jak będzie troche chętnych ( wole żeby to były pewne osoby , a nie tak że nic nie robią a chcą laury zbierać ) wyśle prośbe do t17 , ewentualnie spróbuje kupić licencję wormsów ( nic narazie nie gwarantuje ) , jeśli nie będzie chętnych to poprostu kasuje projekt.

 

 

 

 

thx , Matt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy Jaklub sobie poradzi z tym (oczywiście jeśli ma to wyglądać jak wormsy wydane przez T17). Wogóle nie wiem czy ten projekt przejdzie.

 

Ale czekam :] Wiadomo kiedy wyjdzie pierwsza beta?

 

EDIT

Ah, zapomniałem. Jeśli wyjdzie klon tej gry (zaporzyczona grafika itd.) to ciekawe jak zareaguje T17 (oczywiście jak się dowie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, też kiedyś rozpoczynałem projekt wormsów, były wszystkie sprite'y, troche kodu, ale stanąłem na problemie niszczenia mapy po uderzeniu pocisku. Jakoś z tego wybrnąłem, ale efekt nie był za dobry, bo gra za późno wykrywała kolizje itd.

 

Sam jestem ciekaw jaki będzie wasz efekt końcowy, więc życzę powodzenia B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umie czytać, jest dużo niewiadomych (mogą się np. niezgodzić).

 

Poza tym zgranie wszystkiego nie jest łatwe (przecież AI będzie zależne od mapy a mapa od sposobu poruszania się). Kiedyś myślałem jak wyglądało by napisanie takiej gry (jak wormsy bądź liero), doszłem do wniosków że prace muszą potrwać przynajmniej tydzień (zakładając że grafika już jest, oraz programiści nie są byle jacy).

 

Wydaje się to łatwe.

 

EDIT

Tak z ciekawości, będzie edytor map? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umie czytać, jest dużo niewiadomych (mogą się np. niezgodzić).

 

Poza tym zgranie wszystkiego nie jest łatwe (przecież AI będzie zależne od mapy a mapa od sposobu poruszania się). Kiedyś myślałem jak wyglądało by napisanie takiej gry (jak wormsy bądź liero), doszłem do wniosków że prace muszą potrwać przynajmniej tydzień (zakładając że grafika już jest, oraz programiści nie są byle jacy).

 

Wydaje się to łatwe.

 

w sumie jush jest cała grafika , ze zniszczalnością mapy nie będzie problemu - mam potrzebne example , tylko potrzebna jest pomoc w tych broniach itp. , a reszte to tam mamy.

 

 

thx , Matt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak bym miał do wyboru np.: waszą gre i Wormsy orginalne to bym grał w orginalne. Bo po co robić jakąś gre która już jest i w dodatku robiona przez profesjonalistów. Lepiej wymyśleć coś swojego "ala Wormsy" i dodać tam takie rzeczy jakich: w wormsach zabrakło i zmienić całkiem koncepcje. Np.: zamiast robaków coś innego, do zmienienia jest wiele rzeczy.Albo jak już chcecie wormsy to tak jak pisał BP Ultimate nazwać W0rmZ albo coś podobnego, dodać jakies nowości, grafiki i będzie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mace racje.Sprobuje skabinawac cos zupelnie nowego... jak ktos jest chetny do pomocy to prosze , i niemam nazwy mysle moze zrobie jakas gre sportowa typu wormsy (gra bez zasad) ^^ walcie pomysly :P

Którzy to co roku wydają "nową" wersję gry jako zupełnie co innego. Tak. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...