Skocz do zawartości

Nasze strony


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

No to jak wali gramatykę to po co pisze w cytatach, że to błąd?

Nie wiem może ma wododupie, czy co. Jak nie wie to niech nie pisze.

 

OO, źle napisałeś "powiedzial", bo powinno być "wypowiedźiau", wale gramatyke, więc się nie czepiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyczny anglik nie ma nawet pojęcia, że w jego języku jest aż 16 czasów. Uważanie kogoś za eksperta w kwestii danego języka tylko dlatego, że codziennie się nim posługuje ma tyle samo sensu, co spodziewanie się, że ja znam dokładne wzory fizyczne związane z grawitacją, tylko dlatego, że jej podlegam. Zacytuj konkretne, wiarygodne źródło.

 

Konstrukcja "have got" jest amerykanizmem, który się później rozprzestrzenił. Forma "I've [n]" jest tyleż samo poprawna, co "I have [n]", "I've got [n]", "I have got [n]".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyczny anglik nie ma nawet pojęcia, że w jego języku jest aż 16 czasów.

A jakikolwiek mieszkaniec jakiegokolwiek kraju zna każdą konstrukcję gramatyczną w swoim języku? Założę się że co byś się kogoś spytał na ulicy w Polsce, żeby powiedział coś w czasie zaprzeszłym (w j. polskim oczywiście), to większość się zdziwi że takie coś istnieje ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że zabrzmiało to, jakby anglicy byli jakimś wyjątkiem. Przyznam się więc z żalem, że choć wiem, ile ich jest, nie potrafię wymienić wszystkich przypadków w języku polskim we właściwej kolejności wraz z odpowiadającymi ich pytaniami pomocniczymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Swoją drogą świetnym przykładem jest tutaj ta durna reklama banku ING z tą odmianą według czasów, m.in. zaprzeszłym. Swoją drogą odnoszę wrażenie, że bagno popełnił prawidłowość językową przez pomyłkę, bo to raczej rzadziej spotykana forma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. W Polsce nikt nie mówi "I have" tylko "Mam".

Nie widzę powiązania. No ale cóż, kto pisze gramatycznie? Chyba tylko Poloniści, Angliści etc. :D

 

 

Idc lol. Rozumiesz co dana osoba pisze/mówi? To stul dziób. :)

@AntY: Mhm, wszystkie odcinki "The Melancholy of Haruhi Suzumiya" (+przeczytałem książkę) i teraz oglądam "Lucky Star". Ktoś z gamingmasters.co.uk mnie zaraził. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No to real mastah z ciebie.

Nie no szacun XD

 

Przed lucky starem polecałbym jednak obejrzeć Haruhi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Czemu zastąpić??

Nawet jeśli nie byłoby za dobre to czemu nie obejrzeć??

I co ci w nim nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zastąpić??

Nawet jeśli nie byłoby za dobre to czemu nie obejrzeć??

I co ci w nim nie pasuje?

 

A czemużby nie obejrzeć po raz trzytysięczny modę na sukces, nawet jeżeli nie jest za dobre?

 

Dla mnie ta seria nie jest zbyt interesująca, może dlatego że reżyser pierwszych odcinków zawalił sprawę i wywalili go na zbity pysk już po piątym? Niestety w anime nie obowiązuje zasada "nie patrz jak zaczyna tylko jak kończy".

 

I nie, nie lubię oglądać dyskusji przez pół odcinka o jedzeniu ciastka. Z całym szacunkiem dla niebieskowłosej otaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg ale w lucky starze jest peeeeeełno gagów, które odnoszą się do innych anime: haruhi, fmp, to heart, initial d, kiddy grade, shuffle, code geass, death note i pare innych (sam całych serii nie widziałem, ale chociaż po pare odcinków). Wtedy LS może śmieszyć. I patrzeć trochę z dystansem, a nie: "oh, a kiedy się będą bić mechami?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Czy wam też strasznie muli ? 3=

http://www.lxd.yoyo.pl/gry_index.html

 

Nie wiem jak firefox ale explorer na pewno źle wyświetli stronę

Weź tą mapę wyśrodkuj do tego przyciemnionego okienka, zrób jakieś ładne obramowania tych napisów i zmień ten niepasujący niebieski kolor na inny :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylacz kolorowanie hiperlinkow, brzydko wyglada.

 

hiper-linki powinny być jednego stałego koloru : białego <- biały jest brzydki ?

 

Weź tą mapę wyśrodkuj do tego przyciemnionego okienka,

ok

 

zrób jakieś ładne obramowania tych napisów

w menu czy gdzie ?

 

i zmień ten niepasujący niebieski kolor na inny :X

chodzi dookoła wyspy ? jak tak to już poprawione

 

tak to teraz wygląda

http://www.lxd.yoyo.pl/grap_dig.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiper-linki powinny być jednego stałego koloru : białego <- biały jest brzydki ?

chodzi dookoła wyspy ? jak tak to już poprawione

linki, linki, linki - nie są białe, są niebieskie, brzydkie, popraw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...