Skocz do zawartości

Jak pomagacie sobie w tworzeniu gier?


Wolfoxer

  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy używasz przykładów/silników?

    • Nie, całość robię samemu
      23
    • Czasem jeden czy dwa przykłady
      11
    • Kilka przykładów
      1
    • Używam gotowych silników, jeśli nie jestem w stanie zrobić własnego
      2
    • Używam gotowych silników, ponieważ nie chce mi się robić własnych
      4
  2. 2. Czy samemu wykonujesz grafikę?

    • Tak, całość rysuje samemu
      13
    • Tak, ale czasami korzystam z dzieł innych
      15
    • Czasami dodam coś własnego do innych grafik
      4
    • Całej grafiki szukam w internecie
      1
    • Mam grafika
      8


Rekomendowane odpowiedzi

1. Czasem jeden-dwa przykłady. A co, po co się męczyć. Jak chce się męczyć i skakać po pokoju z powodu poprawnie zrobionego kodu (bądź bluźnić), włączam Dev-C++ i piszę grę na PSP.

2. Tak, ale czasami korzystam z dzieł innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Wszystko sam robię od podstaw. Żadnej swojej gry nie robiłem na podstawie przykładu, każda była dziełem mojego umysłu. Jedynie parę projektów nieskończonych była wspomagana nieco twórczością innych (raz Tymon poprawiał mi silnik platformera do jednej z gier, której nie wydałem nigdy, a innym razem to skorzystałem z dość skomplikowanego algorytmu na motion planning do gry znalezionego na gmcommunity, gdy tego jeszcze w GM nie było).

2 - Tak, zazwyczaj grafiką sam się zajmuję. Czasami zdarza mi się wynająć kogoś do grafiki, a jak robię jakiś przykład, to z cudzą grafiką, wziętą np. z zasobów GMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, ja co do tego 1 mógłbym dopowiedzieć, że jak korzystam z DLLi, to zazwyczaj patrzę na przykład jak się z niego korzysta i zazwyczaj przekopiowuję wtedy też skrypty do jego obsługi, ale rzadko wykorzystuję DLL, więc zaznaczyłem mimo wszystko pierwszą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię robić wszystko od nowa, po swojemu niż korzystać z cudzych rozwiązań :P z drugiej strony jeszcze nigdy nie skończyłem żadnej gry xD Grafik ze mnie żaden, ewentualnie mogę porobić grafiki do huda, do reszty zgadam się z kolegą może. Teraz się martwię o silnik i jak kiedykolwiek go skończę, będą tam tylko moje wypociny. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko samemu, tylko czasami jak czegoś nie wiem to dręcze LionXa i Cekola na gg :twisted:

2. Grafikę robię sam,ale czasem WZORUJE się na innych grach.

 

E:

zedytowana pierwsza wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaniem gier zainteresowałem się niedawno (więc i expirience małe), ale ogólnie przy programowaniu wszelkie problemy rozwiązuję ebookami, ewentualnie, gdy problem jest już ponad moje możliwości (lub jest to problem takiej natury, na który odpowiedz ma prawo być nielogiczna/dziwaczna), googluję/patrzę na fora. W inny sposób to nie ma sensu, bo się nie uczę...

 

A co do filmów to i dla mnie właśnie film był inspiracją do próby napisania gry :)

 

A, i grafika: photoshop + tablet + siostra, która nieźle rysuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Bull to jakaś rozpuszczona w wodzie landrynka truskawkowa ;x . Ogólnie napoje energetyczne to mają tyle chemii, a ich smak jest tak sztuczny, że zdrowsza jest przegotowana woda z czajnika ;o . Jak brakuje wam węglowodanów, to sobie cukierka albo batonika zjedzcie, a nie jakieś szajstwo pokroju tych syntetycznych napoi. Zresztą, mowa o dopalaczach, a nikt nie mówi o niczym z procentami ;p ? Nie mówcie, że tacy święci jesteście wszyscy ;o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power be lepsze

:D

Ogólnie napoje energetyczne to mają tyle chemii, a ich smak jest tak sztuczny, że zdrowsza jest przegotowana woda z czajnika ;o . Jak brakuje wam węglowodanów, to sobie cukierka albo batonika zjedzcie,

Mi tam smakują ;d btw po spiciu około 1,5-2 litrów można spokojnie bezproblemowo nie spać całą noc. A po batoniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...