Skocz do zawartości

Czy jesteś prawdziwym graczem?


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

@Lenin Brutal :hmmm:

 

Ja to najbardziej lubię rpgi :P

BG i BG2 świetna seria (szczególnie tron bhala) Całkiem miodzio był IWD 2 niestety po formacie zgubiłem płytę :P

Teraz rżne nwn na serwerach, ale teraz i tak ciężko o dobry serwer. Bo albo robi go jakiś 10-latek albo tacy co oni chcą "klimatu RPG" z kijowym odgrywaniem. wrotflbz

Jeśli chodzi o Gothica to owszem pograłem sobie. Rżnie się w miastach na słabych kompach, zabugowany silnik i nudna fabuła.

 

 

Aha ma ktoś tą wersję final fantasy? http://pl.youtube.com/watch?v=qokPS-1cnjo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sacred najlepszym RPG swiata!!
Sacred z tego co pamiętam to nie był żaden rpg tylko zwykły hack'n'slash pokroju diablo.

 

a jeśli chodzi o gry to chyba najbardziej mi pasują klasyczne rpgi, szczególnie te od Black Isle (rip). Fallouty, Planescape: Torment i takie tam. szkoda że dzisiaj takich rpgów już nie robią :mellow:

a World of Wacraft to gra genialna pod względem przyjemności płynącej z grania. szkoda tylko że gra na oficjalu jest płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lenin Brutal hmmm.gif

A jak :D

Ogólnie jako gracz to jestem dziwny. Najbardziej lubię różne rozwałki i rozpierdziuchy, jednak często sięgam po strategie (Empire Earth) i symulatory (Football Manager :D ).

Postal 2 Share The Pain - mnie tam się spodobało

W grę warto zagrać głównie ze względu na humor w niej zawarty, ciężkie klimaty są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry na silniku Infinity były świetne. W każdej części to samo - niesamowity klimat tworzony przez udaną oprawę i intrygującą fabułę, który zachęca do wielokrotnego przechodzenia. W Baldur's Gate doszedłem do takiej wprawy, że niekiedy robię sobie po prostu speedrun :).

 

Za najbardziej udaną część serii uznałbym Icewind Dale II, szczególnie system rozwoju postaci.

 

No i ostatnio znowu powrót do korzeni - sesje Baldursa, świetna zabawa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ma ktoś tą wersję final fantasy? http://pl.youtube.com/watch?v=qokPS-1cnjo ?

 

Ja mam Final Fantasy X-2, ale z włoskimi napisami. <_< Chętnie się na coś na PS2 zamienię.

 

Apropo konsolówek, to jeszcze gram sobie w Mortal Kombat Armaggedon (ze świetnym trybem Motor Kombat :P) i Disgaea 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, właśnie załapałem czemu nie znoszę Diablo i Icewinda - przez nieczytelność terenu. Wszystko sie zlewa ze wszystkim i nie wiem, co jest czym. Utrudnia to grę i zniechęca.

 

Disciples II Powrót Galleana + Bunt Elfów rox. Nie ma tam zasady "więcej wojska, lepszy gracz". Tam trzeba dobrze inwestować w manę (której rodzajów jest 4 (+1 w BE)) i rozsądnie korzystać z zaklęć (Budowniczy + Marszrutowanie + Zaawansowane Marszrutowanie + Siedmiomilowe Buty + 2x zaklęcie Pośpiech + 2x zaklęcie Przyspieszenie = ok. 300 pkt ruchu). Mam teraz taką drużynę u Górskich Klanów, że tylko samymi łucznikami dałoby się jakoś ją powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moją pierwszą grą był Wolfenstein 3D. Świetny shooter ;[ .

 

Zresztą, wcześniej było zadane pytanie jakie FPSy polecamy. Więc ja muszę po prostu to napisać, bo praktycznie tylko w takie gierki gram:

- seria Half-Life - Half-Life, Half-Life 2, Half-Life 2 Episode One, Half-Life 2 Episode Two - jeżeli od FPSa chcesz nie tylko napierdzialanki, ale również świetnego klimatu i fabuły na wysokim poziomie, to nie zastanawiaj się nawet, tylko zabieraj się za tą serię. Najlepiej przechodź każdą z nich po kolei, bo tylko wtedy zrozumiesz fabułę gry i o co chodzi w każdej części ;p .

- Team Fortress 2 - świetny multiplayerowy FPS nastawiony na grę zespołową. Do tego, świetna, niecodzienna grafika, spora ilość serwerów, no i rozrywka na długie godziny.

- FarCry - dużo lepszy od Crysisa, a wcale nie ma złej grafiki. Po pewnym czasie się trochę nudzi, ale ogólnie trzyma przez dłuższy czas przy kompie.

- Condition Zero Deleted Scenes - dają to za darmo do Counter-Strike 1.6 i wbrew pozorom, ma mało co wspólnego z CS i CS:CZ. Świetna rozgrywka singleplayerowa, będąca niezłą mieszanką gameplaya z takich gier jak SWAT i Splinter Cell

- Red Orchestra - realizm ponad wszystko. Jeżeli Call Of Duty są dla Ciebie za mało realistyczne, to bierz Red Orchestra. Odwzorowany każdy najmniejszy szczegół rozgrywki - nawet takie pierdółki, jak ilość danej broni podczas konkretnej bitwy, a do tego całkiem niezła fizyka gry, a dla zwiększenia realizmu, brak celownika. Poza tym, wysoka kultura wśród graczy na serwerach, mimo, że cienko w to gram, to ani razu się nie spotkałem z wyzywaniem od noobów czy lamerów. Poza tym, gra wyciąga graficznie chyba maksimum co się da z silnika Unreala.

- Day Of Defeat: Source - jeżeli nie lubisz Counter-Strike za to, że jest obsadzony w dzisiejszych czasach, to bierz DOD:S. Ciekawa rozgrywka, niezła grafika, a do tego klimaty drugiej wojny światowej. Jedyne w czym ssie ta gra, to badziewny teamplay. Niby jest podział na klasy, ale ten podział nic nie daje, bo każda klasa i tak za zadanie ma strzelać - dużo lepiej teamplay jest zrobiony w takich grach jak Enemy Territory czy Team Fortress (mam na myśli tutaj zarówno 2 jak i Classic)

- Enemy Territory - jak powyższe dwa tytuły, również w realiach drugiej wojny światowej i moim zdaniem dużo lepszy od DOD:S pod względem chociażby teamplayu, jednak niedorównujący Red Orchestra pod względem realizmu. Ogólnie to chyba tytułu przedstawiać nie muszę - bardzo grywalny, teamplay na dobrym poziomie, no i każda z klas się ewidentnie różni od siebie, czego w DOD:S nie ma. Jedyna wada, to zdecentralizowany system osiągnięć i zdobywania XP, przez co, żeby cieszyć się podwójnym koltem, lub zastrzykiem przywracającym energię, musimy dużo grać na jednym serwerze, a zazwyczaj po wyjściu z serwera, wszystko tracimy. Dotąd, spotkałem się tylko z jednym serwerem XP SAVE FOREVER, ale strasznie lagował.

- Americas Army - jeżeli chcesz równie realistyczną grę co Red Orchestra, ale nie lubisz klimatów drugiej wojny światowej, to bierz Americas Army, nie znajdziesz bardziej realistycznej gry pod tym względem

- Warsow - ot taka zwykła deathmatchówka na silniku Quake II, ale za to mocno przebajerowanym i z dość nietypową grafiką. Szczerze mówiąc, to polecam z Warsowa tylko i wyłącznie tryb Instagib, który wymiata w tej grze.

- Counter-Strike - trzeba tą grę przedstawiać w ogóle ;p ? Ale od razu mówię, bierz 1.6, nie Source. Zresztą, Valve szykuje spory update do CS 1.6, który na razie jest nazywany Counter-Strike Steamworks Beta, więc może być ciekawie. A jak już wybierzesz Source, to pierwsze co zrób, to wgraj CSPROMOD, który zapewnia grafikę Sourcową, a rozgrywkę jak w 1.6. Niestety, na razie jest tylko wczesna beta z bodajże 4 mapami, ale to zawsze coś. Zresztą, 1.6 i tak jest najlepszy.

- Ricochet - fajna gra jak ma się chwilę przerwy, a nie ma się na nic innego ochoty. W zasadzie jego największym plusem jest spora ilość elementów zręcznościowych - w tej grze celne strzelanie nie jest tyle ważne co refleks i zręczność gracza. Poza tym, gra jest dostarczana za darmo razem z Counter-Strike 1.6 ;p .

- Armed Assault (ArmA) - dość ciekawe połączenie strategii z FPSem. Poza tym, gra jest kontynuatorem wspaniałego Operation Flashpoint, więc chyba nie muszę za bardzo się rozdrabniać na temat tego tytułu ;p

- Painkiller - dobre bo polskie, a poza tym, jak lubisz masowe rozwalanie sporej ilości przeciwników, to nie masz co się zastanawiać, Painkiller to gra dla Ciebie.

- jeszcze mógłbym polecić absolutne klasyki gier FPS, czyli: DOOM I, DOOM II: Hell On Earth, Wolfenstein 3D, Spear Of Destiny, Quake I. Jeżeli Ci nie przeszkadza, że gra jest na DOSa, a chcesz gameplay na wysokim poziomie, to się nawet nie zastanawiaj, tylko bierz któryś z tych tytułów.

Jeszcze jest sporo innych dobrych FPSów, ale akurat te mi się przypomniały podczas pisania posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja trochę z innej beczki. Oglądał ktoś film Wściekły Psy pana Quentina Tarantino. Jeżeli tak, to po polecam grę o tym samym tytule, która można kupić tylko za 15złotych (Wydawnictwo:Cenega). W prawdzie nie wiem, co tych panów skłoniło do tego, aby tak świetną grę z klimatem, spuścić do swojej najtańszej klasyki. Imo gra krótka, ale naprawdę, wciągnęła mnie bardzo, a po zakupie gry, miałem ochotę na obejrzenie filmu(Wczoraj było w gazecie wyborczej za 7 złotych). Film jest jeszcze bardziej miodny i pokręcony. Stokroć polecam, bo w grę chcę się grać i grać. Jest kilka sposobów na przechodzenie "plansz", są przerywniki żywcem wyciągnięte z filmu, humor i dobra rozwałka. Anyway, może ktoś grał ? Jak nie to polecam kupić. Za taką cenę, trudno zaleźć coś konkretniejszego... a i z TPS to i nawet do 50 złotych ciężko znaleźć coś lepszego w tych klimatach(Nie koniecznie w tych klimatach ;o). ROX ROX ROX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda. Przeraża mnie tylko początkowa ilość map. Bo aż 3. Ale z gameplaya na youtubie, stwierdzam, że gra zawiera dużo elementów TF2, GunZ i Battlefielda.

 

We Wściekłych Psach, jak to w filmie, można grać na styl psychola albo zawodowca. Psychol = idziemy przed siebie i strzelamy do wszystkie co się rusza. Zawodowiec = Da radę przejść grę, bez zabijania innych :). Grałem na różne style, zależnie od sytuacji. Starałem się grać jako zawodowiec, ale nie zawsze wychodzilo. Zależało to także od mojej zachcianki, czy chcę mi się postrzelać trochę czy nie. Swoją drogą, fabuła jest naprawdę fajna i ciekawa do tego stopnia, że chcę się czytać wszystkie dialogi, oglądać filmiki i cutscenki. Przy żadnej grze, się tak ostatnio nie bawiłem jak właśnie przy Wściekłych Psach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym topicu wspomniałem ten film. Filmy QT do 2000 można ze spokojem zobaczyć. Potem zaczynają się chłamy

BTW. Postanowiłem obejrzeć ten film, po tym, jak w "szkole" zauważyłem, że ktoś trzyma pudełko z tą grą

"Mysz, plansza, ser, kot"

Chu Chu Rocket ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...