Skocz do zawartości

Dawniej na GMCLAN...


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wspominałem w "Best of GMC" posiadam pewną kolekcję gier, które były zamieszczane na GMCLAN kilka lat temu. Nie wszystkie są wysokich lotów, jednak warto zwrócić uwagę na to, czym kiedyś żyła nasza polska scena GM :P .

Paczki znajdziecie tutaj:

http://rapidshare.com/files/140359072/gmclan.zip

Zajmuje ona jakieś 47MB. Nie narzekać na hosting, bo plik przekracza dozwolony rozmiar na uploaderze, a poza tym, na Rapidshare od pewnego czasu nie ma aż tak restrykcyjnych limitów jak kiedyś i można ściągać plik jeden za drugim.

 

Skład paczki wygląda następująco (możliwe, że linki do tych gier jeżeli są na GMCLAN wciąż istnieją i działają, nie miałem czasu sprawdzić, wrzucałem wszystko co znalazłem na starych płytach):

- folder 3DGAME - pierwsza polska gra 3D zrobiona w Game Makerze, bodajże za czasów wersji 4.3. Niestety nie pamiętam autora, a nigdzie takowy nie jest wspomniany. O ile dobrze pamiętam, to gość miał chyba ksywkę MAX na forum, ale to tylko moje podejrzenia, nie pamiętam już najlepiej.

- folder Game Runner - ogólnie folder bardzo wspominkowy. Zawiera 3 gry zrobione przez Nickmana77 (dziś na forum jako BeWuO), które były zamieszczone na Game Maker Site - pierwszej polskiej stronie o Game Makerze. Plik runner.exe służy do odpalenia owych gier, bo to czasy GM 4.0, wtedy nie było gry w jednym pliku ;p .

- arkanoid_a_demo.exe - jakiś Arkanoid, w informacji podany jest autor o ksywce EnD

- BarMadness.exe - Bar Madness autorstwa Dawidsu, możliwe, że gdzieś jest dostępny jeszcze do ściągnięcia, nie sprawdzałem

- bddemo-setup.exe - demo Bomber Duala autorstwa Dawidsu i Patrysława (Beaver Interactive)

- Calculator ver 0.1.exe - prawdę mówiąc, program ten się do niczego nie nadaje, jednak zamieściłem to tylko ze względów wspominkowych, aby pokazać, jakie kiedyś programy zamieszczano na GMCLAN :P . Autor jest mi nieznany, jest napisane tylko jakieś Solva Studios, a to mi dużo nie mówi.

- DBE.exe - Dead Bunnies Everywhere, ot taka prosta strzelanka w stylu Kurki Wodnej autorstwa Phariseusa.

- FIGHT.exe - nie pamiętam tytułu, bijatyka, gra autorstwa Yaycasha (obecnie na forum jako Phariseus). Sterowanie: strzałki - chodzenie; spacja - nawalanie

- flysim-setup.exe - symulator muchy autorstwa Beaver Interactive

- Glutex adventure demo.exe - Glutex Adventure, platformówka, nie mam najmniejszego pojęcia kto jest autorem tej gry, chyba Anaconda, ale to tylko moje podejrzenia.

- goomanoid.exe - Goomanoid, breakout autorstwa Goomana.

- Instalacja NL.exe - prawdę mówiąc, nie wiem co o tym powiedzieć. Jest to gra Nowe Literaki robiona na konkurs na kurnik.pl i na 99% jej autorem jest Choosen z GMCLAN, ale nie jestem pewien.

- jba2-demo-unzip.exe - Johny Boobr Adventures 2 Demo, kolejna produkcja Beaver Interactive

- jba-setup.exe - Johny Boobr Adventures, znowuż Beaver Interactive

- Lands Of Nemed.exe - demko jakiegoś hack'n'slasha autorstwa Borka, wydane na wiele przed Hidden Swords

- minigolf.exe - Mini Golf 2003, jego autor miał bodajże ksywkę PezeT na starym GMCLAN, na nowym go chyba nie ma, lub jest pod innym nickiem wśród użytkowników z najwcześniejszymi numerkami.

- Pakermen.exe - Pakermen, autor tej gry nie przyznaje się do niej :P

- pong3D.exe - jakiś pong 3D robiony w GM, autor: Choosen

- siuxmania.exe - Siuxmania, jakaś labiryntówka autorstwa Sadama (obecnie na forum jako Ajot)

- stickboy adventure.exe - Stickboy Adventure, platformówka autorstwa Phariseusa

- strategiaaa.exe - Wspaniała Strategia, epickie dzieło Bigsharka.

- tpbc-setup.exe - Tomcio Paluch Bober Cell, znowu coś od Beaver Interactive

- ufokdest2f.exe - Ufok Destrojer 2f, coś pokroju Kurki Wodnej autorstwa Dawki.

- ufokdest221.exe - Ufok Destrojer 2.2.1, inna wersja tego co wyżej, również autorstwa Dawki.

- vs-setup.exe - Vietnam Sky, kolejne coś od Beaver Interactive

- Wojna.exe - Wojna, strzelanko-platformówka autorstwa Anacondy.

Cóż, miałem nadzieję, że znajdę trochę więcej tego. Bardzo liczyłem, że znajdę grę "Bruce Lee 2004", jednak jej nie znalazłem, ale jeszcze poszukam po płytach, może znajdę to oraz jakieś inne gry. Jak na razie, zachęcam do ściągnięcia tego zestawu ;p .

 

DOPISANE PÓŹNIEJ

Paczka nr 2 - http://rapidshare.com/files/140557104/gmclan2.zip

Skład paczki nr 2:

- folder DRAGONS 2 - Dragons 2, platformówka autorstwa Firemarka

- duch.exe - Duch, coś froggero-podobne autorstwa Fatalnej Jędzy (fatalna_jendza)

- Jump! Jump!.exe - platformówka autorstwa Anacondy

- musicrumble.exe - Music Rumble, zręcznościówka autorstwa Sadama (obecnie jako Ajot)

- The Dragonfly.exe - Nex The Dragonfly, o ile dobrze pamiętam, to autorem jest Gnysek.

- Volleybump.exe - Volley Bump, arcade'owa siatkówka autorstwa Phariseusa.

Jak widać, paczka jest mniejsza, ale tylko tyle udało mi się znaleźć. Jeszcze na płytach znalazłem Aliens Attack On Colony oraz gry z drugiego konkursu GMCLAN, ale one są na stronie w Download, więc nie zwiększałem rozmiaru paczki nimi. Miłego grania ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadek:

Nie jedyna. Na GMCLAN jeszcze wydałem jedną pełną czy nawet dwie, dwa dema i z 3 gry na ligę 24 ;p . A poza tym, mam od cholery projektów na dysku :P .

 

@Driger:

Link do Cairo 3D wciąż działa z tematu o Cairo. Starałem się wybrać takie rzeczy, do których linki już nie działają, bądź które nie były pokazywane na tej wersji GMCLANu.

 

Swoją drogą, Jaklub i Gnysek też wspominali, że mają jakieś starocie GMCLANowe, z chęcią zobaczyłbym ich wrzuty ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dawniej gmclan było super a teraz ...

 

Olympoada 3d - Najfajniejsza gra jaką grałem no ale nie zapomnę też Cairo 3d

 

@Marmot:

 

Ja niestety nie mogę ściągnąć tej paczki ponieważ ktoś ściąga już z rapidshare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Rapidshare od pewnego czasu nie ma aż tak restrykcyjnych limitów jak kiedyś i można ściągać plik jeden za drugim.
Taa, gorzej, jak moje IP ma pół miasta, i praktycznie cały dzień ktoś coś ściąga :|

 

Akurat z rana miałem szczęście :D Sciąga się.

Ściągnęło się. Pograłem.

 

I muszę przyznać, że spodziewałem się super-mega-fajoskich gierek. A tu trochę się zawiodłem :P

Ale i tak jak na taką grafikę i fizykę to niektóre gry naprawdę wciągnęły :P

 

- Pakermen.exe - Pakermen, autor tej gry nie przyznaje się do niej :P
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dawniej na GMCLAN takie rzeczy powstawały. Wbrew pozorom, mimo rosnącej ilości catch the clownów na forum, poziom naszej sceny wciąż rośnie, czego dowodem są te gry :P . Aczkolwiek takie twory Phariseusa, czy Lands Of Nemed były wysoko dość oceniane wtedy, dzisiaj chyba już by tak ich wysoko nie oceniano ;p

Zresztą, na GMCLAN dużo więcej gier się pojawiało, nawet pamiętam niektóre lepsze gry od tych co tu zamieściłem, ale niestety nie mogłem ich znaleźć, ale poszukam. Zaraz idę do piwnicy po kolejne płyty z backupami, to może coś znajdę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Swoją drogą, Jaklub i Gnysek też wspominali, że mają jakieś starocie GMCLANowe, z chęcią zobaczyłbym ich wrzuty ;p .

 

Wrócę do domu, to odkurzę półkę z starymi płytami i zobaczymy co tam mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak,jakbyście zobaczyli drewaniny gmclan..hahahahah :D

A co do tej wspaniałej strategii...ten kto wtedy był zarejestrowany pamięta wojaże bigsharka,chciał udowodnić że zrobi najlepszą strategie bo się z kimś kłócił :D Miał na to chyba miesiąc ;)

 

btw.paczuszkę już zasysam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marmot

Backupy w piwnicy?

Pozbywałem się zbędnych mebli z pokoju, bo po kupnie nowego łóżka nie miałem miejsce na regały z płytami i większość swoich płyt wyniosłem do piwnicy. Przy sobie mam w zasadzie tylko najpotrzebniejsze i ostatnio zdobyte oraz płyty audio. Czasami trzeba zrezygnować z miejsca na ziemniaki na rzecz płyt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r0tfl.. ty zarejestrowałeś się w 2007... nie chrzań bo nie było Cie tu za czasów jeszcze drewnianego gmclanu i starego forum przed 2004 rokiem...

 

lol tylko że ja miałem jeszcze inne konto w 2006 roku i wiem jak było w 2006

i rok 2006 był bardzo fajny a teraz to żenada

 

Sorki za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żenada bo przychodzą takie 9 latki na forum... :]

A paczuszka fajna,tylko czemu tak dużo gier z instalkami? ;/

 

E:

niedługo to gmclan będzie w 3D że te okularki będą przy rejestracji na adres wysyłane ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żenada bo przychodzą takie 9 latki na forum... :]

A paczuszka fajna,tylko czemu tak dużo gier z instalkami? ;/

 

E:

niedługo to gmclan będzie w 3D że te okularki będą przy rejestracji na adres wysyłane ;p

 

No żenada że przychodzą 13 latki na forum... :]

Po pierwsze nie mam 9 lat.

A po twoich postach widać że zachowujesz się jak 8 latek

 

Sorki za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mam 9 lat.

No to po kiego grzyba coś takiego to w profilu?! Ujawnij, jaką ksywkę miałeś wcześniej. Nawet, jeśli byłeś tu w 2006 roku, zauważ, że te gry pochodzą z 2005 roku lub są starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kiego grzyba coś takiego to w profilu?! Ujawnij, jaką ksywkę miałeś wcześniej. Nawet, jeśli byłeś tu w 2006 roku, zauważ, że te gry pochodzą z 2005 roku lub są starsze.

 

A masz coś do mojego profilu ?! Mój profil nie twój a co jak inni mają w profilu po 71 lat ? Więc ja też mogę mieć. I ODWAL się od mojego profilu i wieku.

No dobra 2005 roku gry są niektóre albo starsze ja tu akurat piszę o roku 2006 a gry z 2006 nie mówię że były złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srata tata tatat tatat tata mama bab©ia dziadekkleofas... Tyle mam do powiedzenia na temat waszej głupiej kłótni. Jedyne co pamiętam z starych czasów nie takich starych to jak znalazłem drewniany gmclan a potem wielkie przenosiny servera i w końcu nowe forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...