Skocz do zawartości

Jak to jest z tą muzą.


Tidimel

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, elo. Mam kilka pytań. Czy jeśli bym chciał mieć muzę Roba Westwooda (tego co zrobił muzę do almory). Mam pytanie czy on ma inne piosenki niż te co w almorze lecą? Czy trzeba mu było zapłacić za muzę. Bym mógł jej użyć do swojej gry?

 

Korzystając z okazji, poszukuje jeszcze kilku dźwiękowców.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Mam pytanie czy on ma inne piosenki niż te co w almorze lecą?

 

Tak, ma jeszcze te z Magi :lol2: To nie jest tak, że on je ma i rozdaje, tylko one zostały kupione i zrobione na zamówienie poza zapoznaniu się z grą, tak, aby dopasować klimat.

 

Jeden utwór to zapewne koszt kilkudziesięciu a nawet kilkuset dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo, ale bardzo sie opłaca. W Polsce takiego człowieka nie znajdziecie :P

Anglików na to stac, zarabiaja ok. 500 Funtów tygodniowo pracujac w fabryce jako robotnik, wiec to dla nich zaden wydatek.

Ciekaw tylko jestem, czy Rob robi bity dla wszyskich gatunków gier, czy tylko do okreslonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dla mnie to też jest dość duża cena. Wraz ze spadkiem kursu Dolara chłopak się przerzucił na Funty. Rozumiem go - to dla niego i tak są nieduże pieniądze, zwłaszcza w kraju tak drogim jak UK, ale dla mnie to jest bardzo konkretna kasa.

Na szczęście, nie licząc jego koszmarnych spóźnien ;), muzyka zawsze jest dobra i zawsze dorzuci sporo za darmo, jeśli gra go wkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zawsze mozesz sam sie zajmowac udzwiekowieniem. Wtedy bedziesz mial najlojalnejszego dzwiekowca z wszystkich mozliwych. Jesli grasz na jakims instrumencie(najrozleglejsze mozliwosci daja tu chyba keyboardy) to mozesz sprobowac cos nagrac, w innym wypadku sa programy takie jak fl studio czy band in a box. Musisz sie po prostu zastanowic jaka muzyka by pasowala do gry. Powiedzmy, ze chcesz wsadzic cos neoklasycznego. Skoro tak, to dobra bedzie skala molowa harmoniczna(pryma, sekunda wielka, tercja mala, kwarta czysta, kwinta, seksta mala, septyma wielka, no i oktawa). No to podam ci za przyklad taki pasaz w gamie E moll harmonicznej(numery oznaczaja oktawy, a nie interwaly jakby co):

E1 E2 E1 D#2 E1 C2 E1 B2 E1 A2 E1 G2 E1 F#2 D#1 E1

Najlepiej brzmi na samplu cleanowych smyczkow, albo gitary elektrycznej przepuszczonej przez kanal przesterowany jakiejs Mesy Boogie czy chociazby przez kostke overdrive. Jak cos trza bedzie podpowiedziec lub wytlumaczyc to pisz. :)

PS.: Po powrocie do Polski ruszam z nowym projektem, do ktorego bede tworzyl sciezki z instrumentalnym deathmetalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Muzyka najlepiej bedzie brzmiala w formacie MP3 . Zawsze robie bitrate 320 wiec jest dobrej jakosci a pozatym w FL robie mastering kazdego instrumenty osobno :]

 

Mp3 to jest skompresowany dźwięk, więc nie brzmi najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.streemo.pl/piotrgano

Pierwsze co rzuca się w uszy to perkusja. Tak, wiem, że w muzyce elektronicznej jest to dość powszechne, ale to najzwyczajniej przeszkadza, nie nadaje sie na soundtrack. Dużo lepsze byłoby chociażby na przemian bęben, talerz, bęben, talerz(itd). Dodatkowo można dodać równe, szybkie pedały. Następna rzecz to reszta sampli. Na akompaniament proponowałbym jakiegoś hamonda, coś w ten deseń. Główny motyw najlepiej uzbroić w zwykłe pianino. Dodatkowo powiedzmy w połowie mogła by wchodzić gitarka z overdrivem i mogłaby grać tak, że raz by się pokrywała z pianinem, raz grałaby długi, podciągany dźwięk będący prymą aktualnego akordu na organach, a raz ogrywałaby szybkie arpeggio na akordzie granym przez organy. Wtedy mógłby być jakiś fajny soutrack z tego.

Do nauki proponowałbym zacząć od przesłuchania całej ścieżki dźwiękowej z gry "Crisis Core: Final Fantasy VII". Bardzo ciekawa ścieżka pojawia się m.in. w misjach: "50 Shinra Troops", "100 Shinra Troops", "200 Shinra Troops", "1000 Shinra Troops" oraz zaraz po poznaniu Cissnei(w tych wszystkich misjach jest ta sama ścieżka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...