Skocz do zawartości

[APP] MemExtractor


Snake

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To powinieneś się cieszyć, że nie można nic wyciągnąć z Twojej gry ;D

Po prostu nie było w pamięci takich plików, jakich szukałeś.

 

A teraz zobaczę jak w pamięci są trzymane sprite'y GM-a... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się teraz zabezpieczyć przed kradzieżą? Już widzę jak gm będzie sam tworzył grafike z samych skryptów, i muze też, ale by szybko gry działały XD.

 

 

Od początków istnienia gatunku ludzkiego nie istniało idealne zabezpieczenie przed kradziejstwem ;p

 

Zresztą kopiowanie to nie kradziejstwo, zatem technicznie rzecz ujmując lepiej by było napisać "Nieautoryzowane użycie materiałów objętych prawem autorskim" (tak wiem, czepiam sie ;p)

 

BTW: moim zdaniem można też zrobić dumpa pamięci procesu na dysk i pociągnąć hachoir-subfile - co prawda nie testowałem tej metody, ALE być może zadziała ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja:

  • Obsługuje dwa nowe typy plików: Obrazy - PNG i wideo - AVI.
Download: https://gmclan.org/up541_4_MemExtract11a.html

 

BTW: moim zdaniem można też zrobić dumpa pamięci procesu na dysk i pociągnąć hachoir-subfile - co prawda nie testowałem tej metody, ALE być może zadziała ;p

Hmm, trzeba by to sprawdzić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się jeszcze wyciąganie piosenek formatu mp3...

 

Program genialny ^,,^

 

I moim zdaniem powinieneś dodać wyciąganie skryptów.. bo przecież nawet jeśli coś zrobisz i umieścisz to chyba będzie wiadomo że ktoś plagiat zrobił.. a ci co się umieją zabezpieczyć to i tak się zabezpieczą jakoś.. ^,,^

 

5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem na Viście, ale możliwe że firefox chroni któreś regiony pamięci i specjalnie robi crash ;p

Ja przecież nie mam Visty :lol:

 

Może program się przydać do wielu rzeczy ale powinieneś dopracować ten błąd. Zaraz zobaczę co ten program robi z grami z GM.

 

EDIT: Wyeksportował dźwięki które były w exe, i 4 grafiki: 3x logo "Created with Game Maker" (- tutaj kłania się bezmyślność autorów game makera, jeśli gra zrobiona jest w wersji pro to po co dodawać ten obrazek? do tego 3 razy) i jeden obrazek, background pod show_message.

 

Daję 4/5 może się przydać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisieK-GM

Najlatwiej go uruchomic ;)

 

@Topic

Program jest napewno bardzo ciekawy i dziala to fakt ale w gruncie rzeczy nie jest jakos super przydatny. (przynajmniej nie dla mnie ;) )

Na plus zasluguje oprawa wizualna :) wszystko uporzadkowane i za pierwszym razem wiedzialem co gdzie jest.

 

Ogolnie program mnie nie zachwycil wiec 3+/5

EDIT: Ehh... dobra 4/5 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moim zdaniem powinieneś dodać wyciąganie skryptów.. bo przecież nawet jeśli coś zrobisz i umieścisz to chyba będzie wiadomo że ktoś plagiat zrobił.. a ci co się umieją zabezpieczyć to i tak się zabezpieczą jakoś.. ^,,^

Nie sądzę. Trzeba by było zwolnić je z pamięci bądź nadpisać wszystkie bajty każdego skryptu żeby to jakoś ukryć. No chyba, że ktoś będzie chciał wszystko chować w plikach i uruchamiać przez execute_file() lub execute_string().

 

Zastanawiam się po co Mark Overmars zrobił tak, żeby te skrypty zostawały w pamięci... pewnie po to, żeby wyświetlały się linijki kodu w razie wystąpienia błędu w gml ;p

 

A program robi to co powinien, choć i tak nie zawsze wyciągnie wszystko, gdyż nie wiadomo jak działają inne aplikacje...

Wyciąga wszystkie obsługiwane formaty plików... tylko oczywiście takie pliki muszą znajdować się w pamięci.

 

Może program się przydać do wielu rzeczy ale powinieneś dopracować ten błąd.

To raczej nie jest błąd programu tylko firefox tak na to reaguje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5/5 Program super ..Tylko teraz jak zrobię własny format plików do mojego języka skryptowego i dam zabezpieczenie ,to wszyscy łatwo sobie to zabezpieczenie złamią ..Wiec błagam nie rób wyciągania skryptów/textu z pamięci ,bo się zastrzelę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Dexarzowi chodzi o to, że każdy zobaczy jak te jego pliki są szyfrowane ;p W sumie to tak jak mówiłem - można dać locka na gry z GM.

Tylko że dzięki dekompilatorowi też łatwo złamią twoje zabezpieczenia ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekompilatora do mojego jeszcze nie ma ..Format ASE (Czyli format zapisywania danych w moim języku) posiada kilka zabezpieczeń przed podejrzeniem kodu ,no i jeśli teraz ty zrobisz obsługe np, wyciągania tekstu z procesu to wtedy łatwo podejrzyć kod bez łamania zabezpieczeń ...Już teraz można złamać 1 zabezpieczenie ,więc musze cos z tym zrobic ...A po co zabezpieczenia ??Język Argenta (bo tak sie nazywa) służy do kumunikacji z bazami danych i komponentaami delphi (można napisać łatwą aplikacje) no i inne takie ..Jeśli teraz ktoś zobaczy jakie jest hasło do serwera bazy to łatwo sie włamać ...Stąd zabezpieczenia ...Nie pomyślałem że przecież można wyciągać bezpośrednio z pamieci ,bo póki co widziałem tylko programy które wyciągaja z exe'ków ,a moj exec nic ciekawego nie zawiera ...

 

Sam Języka argenta jest podobny do Delphi i PHP ...Ale poco ja wam to pisze ...Nie chodzi mi tu o GM ,bo to nie jezyk w GM'ie ,tylko w delphi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snake a jaq dalej nie wiem jak wyszukac dany plik.. :( Chcialem sobie sprawdzic czy mi wyciagnie z mojego denieda grafiki i nie dalo rady nei moglem znalesc pliku.... nawet wrzucielem go na pulpit i dalej nic... jak ja mam dany plik wyszukiwac? Opisz jak sie to robi krok po kroku Plax!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...