Skocz do zawartości

Jaki był twój pierwszy komputer?


Darlix

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki był twój pierwszy komputer? Mój pierwszy komputer był z roku 1993 i miał 40Mhz procesor 4Mb ram, karta graficzna (nie wiem jaka, albo nawet nie wiem czy była...), miał czarno-biały monitor, słaby był ale jednym sie mogę pochwalić! Miał dysk SATA o pojemności 814MB! Hah to były czasy... działałby gdyby dysk sie nie zepsuł :crying: Zawsze zostanie w moim sercu :crying: Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj to byl: Atari. Modelu nie pamietam ale wygladal zupelnie jak 1040ST, tyle ze z czarno-bialym monitorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak.. nie pamiętam jaki był mój pierwszy komputer, ale wiem... że system operacyjny to Win 95 , monitor kolorowy (oczywiste :P ) , i 200-ileś Mhz.

@ Topic: Pierwsza gra w jaką grałem była 'survival-horrorem' ... pamiętam, jak uciekałem z pokoju i czekałem aż się intro skończy :lol2: , Był taki średniowieczny stragan, gadały jakieś babki, był tam jakiś chłopiec, i go jakaś czarna ciecz wciągnęła w lustro. Nie pamiętam dokładnie, a.. i w filmiku grali prawdziwi aktorzy (chyba). :P W grze chodziło się jakimś kolesiem i na początku się tłukło giga-mrówki, potem gobliny... a, na początku był jakieś światełko i miało głos jakiejś babki, a potem był czarny rycerz i ją pogonił... bałem się w to grać :rolleyes: . A, i była 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara dobra amiga ahh to były czasy najlepsze czasy mojego życia :)

a pierwszy PC był dość późno bo w październiku 2005 roku i to był IBM z 1998 roku 32 mB ram grafika 2 mB procesor 266 mhz a w 2007 kupiłem nowego kompa :) i to zara po tym jak dołączyłem do GMlanu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym komputerem była Amiga 500. Pamiętam te czasy jak się po dyskietki za 3zł latało do jakiegoś pirata xD Bardzo się wtedy interesowałem różnymi programami i kupowałem dyskietki z paczkami aplikacji... już wtedy bawiłem się edytorami HEX, grzebiąc w plikach i spolszczając aplikacje... dodatkowo zmieniając stringi zamiast jakiejś firmy na "Snake Games" ;D Aż się dziwie że sam do tego doszedłem, jak się edytuje binarki hmm... tęsknie za muzyczką z packera "Turbo Imploder 4" :D

Good old times...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2003 roku. Athlon 2000+ XP 1.6 GHz, win 98, 256 mb ddram, g-force 2 64mb, DVD i osobno CD-RW :P ponad 3000+ za niego dałem wtedy :P do tej pory na nim jadę, dokupiłem tylko ramu, wymieniłem karte grafiki 3 razy, wymieniałem dysk twardy 3 razy no i przeszedłem na winxp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Pecet?

 

Oprogramowanie: Windows 98 (!)

RAM: 64MB (albo i 32, nie pamiętam)

HDD: 512 MB

Stacja dyskietek, jakiś kiepski CD-ROM.

Procesor: AMD (nie pamiętam dokładniej jaki, bo mnie to wtedy nie interesowało... ;p)

 

Z gier miałem: Mario, Dyna Blaster, Bloobs (bloobs.com)... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego pierwszego PC to pamiętam tylko tyle, że o ile dzisiaj każdy PC ma guziczki POWER i RESET, to tamten miał przyciski TURBO i RESET oraz oraz taki włącznik wyglądający jak od jakiejś lampki. Zainstalowanego miał DOSa i Windowsa 3.11. Cóż, Wolfenstein 3D na nim chodził ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ja też miałem taki przycisk TURBO :) że jak grałem gre chicago to jak sie wcisneło ten przycisk to 2x szybciej chodził ale po 5 min sie resetował i właśnie nie wiem z jakiego powodu... :mellow: :]

 

nom ja też miałem taki przycisk TURBO :) że jak grałem gre chicago to jak sie wcisneło ten przycisk to 2x szybciej chodził ale po 5 min sie resetował i właśnie nie wiem z jakiego powodu... :mellow: :] Ale Wolfenstein 3D na niego by niewszedł... Pamiętam jak w DSJ2 grałem to wystartowałem skoczkiem i wyszedłem z pokoju, zjadłem coś i przyszedłem a skoczek jeszcze nie dojechał do progu... Na skoczni K250... mój rekord 281m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Ja przecież założyłem taki temat :angry:. Link ->> https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=10767&hl=. Poproszę moderatorów o zamknięcię lub połączenie tego tematu z moim ;). Konfiguracja mojego pierwszego kompa:

 

Highscreen Kompakt Serie III 386-SX (z Niemiec)

 

Procesor: Intel 80386 SX 25 MHz

RAM: 3 MB

Karta graficzna: OAK 256 KB

Karta sieciowa: brak :(

System operacyjny: MS-DOS 6.0 + Microsoft Windows 3.1

Myszka: Logitech Serial Mouse 6.0

Dysk twardy: 80 MB

 

Fajny do starych gier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy spaliłem po dwóch miesiącach był to celeron 466 128 mb sdram dysk 40 gb nagrywarka cd monitor z max rozdzielczością 640x480

karta dzwiękowa na stare wejście (niepamniętam jak się nazywało)

klawiatura ps sam na niego zarobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...