Skocz do zawartości

Zablokowane [M:TG] GMClan M:tG Set


dziadekkleofas

Podoba ci się ta inicjatywa?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Podoba ci si? ta inicjatywa?

    • Tak
      21
    • Nie
      1
    • Nie wiem
      3
    • Dziadekkleofas nie zna wordingów
      0
    • Dziadekkleofas nie wie ?e landy nie s? spellami
      2
    • Dziadekkleofas nie wie i nie zna niczego
      9


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To było umieszczone ileśtam stron wcześniej... I to jeszcze ta zła wersja.

 

K***a mać! Tak się nie da robić takiego projektu!

 

Wszyscy pchają to co chcą, nawet nie swoje prace, pytają się co robić i jak... a na stworzenie seta mamy jedynie ten jeden temat - podczas gdy na innych forach mają tam swoje dobrze zorganizowane podfora. Przygotowanie kart, selekcja, dobieranie materiału, balansowanie, konwersja do Magic Workstation, testowanie kart... Nie - jeden temat nam nie wystarczy.

 

Myślałem że będzie się dało zorganizować jakoś, że ludzie wrzucą, sklepię to i grać będziemy. Tymczasem ludzie używają sobie tego do strojenia sobie głupich żartów czy umieszczania kart przedstawiających śmierdzące gówno. Dopiero dwa dni minęły, ale już teraz mogę być pewien, że tak daleko nie zajedziemy. Jeśli nie nastąpi jakaś poważna zmiana w organizacji - projekt upadnie. Na pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu wyżej dobrze mówi, polać mu 3 razy.

 

Albo, żeby ktoś napisał skrypt, że każdy może uploadować kartę na serwer, i była by lista wszystkich kart( Oraz oddzielna lista na karty które, "przeszły" do kolejnego etapu),. Proste i skuteczne, przydała by się lekka strona i małe forum/podforum, co Wy na to ? :P Ułatwi to prowadzenie projektu. Jak widać dużo chętnych jest, nie to co w GMClan City.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark, puzzle to nic. Ale twoja liga jednak ma swoje podforum. :P Te karty to jest dość złożony projekt - na papierze prosty, ale jak widać burdel się robi. Żadnej organizacji. Ja bym to widział tak:

 

1. Mamy albo podforum - jeśli panowie Admini pozwolą, albo stawiamy swoje jakieś. To drugie ma taką wadę, że każdy by sie zaczął spierać o głupoty, jak np. umiejscowienie serwera czy moderatorstwo.

2. To byłoby tak zorganizowane:

 

> Forum

-> Przypięte tematy:

* Temat ogólny, objaśnienia itp.

* Tematy z przydatnymi materiałami.

* Tematy do umieszczania w nich GOTOWYCH, OSTATECZNYCH kart. Temat byłby dla kazego koloru, multikoloru, artefaktów i landów.

* Tematy z ankietami, do podejmowania decyzji.

-> Zwykłe tematy:

* Tematy dla każdego koloru (jw.) z pomysłami - tylko z pomysłami. Bez kart.

* Tematy zakładane przez userów w razie wątpliwości, pytań, rad na kartami itp.

 

3. Z pomysłów zbieramy i robimy karty.

4. Dajemy je do odpowiednich przypiętych tematów.

5. Sprawdzamy czy wszystkiego jest po równo - jeśli nie, robimy przetargi na robienie kart.

6. Ostateczne szlify itp.

7. Konwersja do Magic Workstation.

8. Testowanie gier. Jeśli wszystko dobrze pójdzie - pakujemy program z bazą i obrazkami i mamy GmClan TCG. (pod)Forum może iść w cholerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek, trochę zbyt wielkich rzeczy się spodziewasz od forumowiczów. Logicznym jest, że żeby coś zrobić, potrzeba ludzi, którzy wiedzą, o co w ogóle chodzi. Dodatkowym bonusem jest kilka osób, które się jako tako znają na temacie. Jeśli chcesz się zabrać za poważny design setu GMClanowego, którym dałoby się grać przez MWSa etc, to wypadałoby zebrać wpierw stosowną ekipę, zamiast rzucać luźne hasło i czekać, aż się zrobi.

 

Żeby nie być oskarżonym o gołosłowność, zgłaszam się na pozycję Lead Designera.

 

EDIT: Należałoby też wyznaczyć trzy grupy składające się z osób, które względnie poważnie podchodzą do sprawy:

Design - wstępne (i mniej wstępne) określenie celów seta, obmyślanie mechanik i poszczególnych kart

Development - wyrównywanie poziomu mocy, zapychanie dziur w designie

Creative - grafika, nazwy i flavor texty, ewentualnie jakaś fabuła dla całości, jeśli by się towarzystwu chciało.

 

Tak, pszę państwa, dodatki MtG przeważnie mają swoją fabułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadkleo:

Miałem na myśli to, że ze względu na znikomą dojrzałość psychiczną większości użytkowników, jest 97% prawdopodobieństwa, że projekt padnie. Na psyk, lub cokolwiek innego. Gdyby udało Ci sie sfinalizować robienie tego seta, to najpewniej twoje imię zawisłoby w jakiejś złotej ramce na stronie głównej. =p Nikomu nie udało się tutaj sfinalizować czegokolwiek. Ale oczywiście spróbować można. Walcie do administracji z prośbą o wydzierżawienie podfora. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się zabrać za poważny design setu GMClanowego, którym dałoby się grać przez MWSa etc, to wypadałoby zebrać wpierw stosowną ekipę, zamiast rzucać luźne hasło i czekać, aż się zrobi.

 

I co? "Stosowna" ekipa by miała ze... trzy osoby - mnie, ciebie i Kamrata. Ja grałem w to prawie rok, ty dalej grasz, a Kamrat grał trochę przez sieć. Ale Kamrat teraz gra w WoW'a i ma gdzieś GMClan. Zostają dwie osoby. W sumie lepiej, niż cała banda "opiekunów".

 

Ale z tego co zauważyłem, są osoby potrafiące zrobić fajną kartę, nie widząc gry na oczy. Już nie mówię o pisaniu rule textu - bo kto umie na 100%? Ważne żeby się świetnie bawić i coś zrobić przy okazji - ale teraz to co się dzieje można porównać do toczenia rozgrywek Airsoft czy Paintballa w szafie z ubraniami. Można i tak, ale większego sensu nie ma jeśli nie ma większego obszaru działania. I ubrania się burdzą.

 

Jeszcze te potknięcia małe, niedorobienia, nieznajomość tematu wybaczam i osobiście poprawiam, o tyle jak ktoś robi karty o jakimś superpotężnym bóg wie zombiaku któego nie da się zagrać czy karty z defekaliami - to się robi chaos, panie. Albo 5 razy wstawiają taką samą kartę, którą sami zrobili albo ktoś inny zrobił.

 

Ale żeby działać teraz w tej sprawie - to trzeba najpierw wszystko przedyskutować. Set o GMClanie powstanie i tyle, choćbym miał sam zrobić wszystkie karty na raz. Ale dla innych to żadna frajda by była. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wspominaniem w tym temacie o Kamracie bym sie jeszcze powstrzymał (bez obrazy - po prostu kilka partyjek na MWSie to za mało, żeby samemu się zabierać za współtworzenie).

 

Ewentualnie można spróbować zaciągnąć do roboty Sadama, jeśli jeszcze o GMClanie pamięta. Kolega jest prawdopodobnie najbardziej w temacie z całego forum, chyba że o kimś jeszcze nie wiem.

 

Że "stosowny" skład byłby mały, to ja doskonale zdaję sobie sprawę. Jednak wypadałoby się zastanowić, czy wolimy w takim razie dopuścić do ewentualnego projektu ludzi, którzy zupełnie nic nie wiedzą i tylko na chybił-trafił czasem zmontują coś nadającego się do publikacji (z punktu widzenia czystego designu, nie uwzgędniam nazw i grafik)?

 

Jeśli tylko dwie-trzy osoby posiadają odpowiednią wiedzę, to albo nie robić, albo robić w dwie-trzy osoby. Fin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadekkleofas, to może powiesz najściślejsze zasady, których powinni się wszyscy przestrzegać podczas robienia kart, których niektórzy nie robią. A i zauważyłem, że jedne karty są w języku angielskim, a inne w polskim. Ja bym wolał raczej, żeby wszystkie były po polsku, bo nie muszę ślęczec nad słownikiem :P

 

@Zaxxir: Czy czasem w cytowanym tekście, "from" nie powinno być na końcu wyrazu? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w szóstej klasie podstawówki zdałem FCE na ocenę B i przeczytałem Diunę w oryginale. Sam wiek niewiele znaczy. Poza tym jeśli nie czujesz się na siłach, to nie bierz w tym udziału. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...