Skocz do zawartości

System oceniania


Cekol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie ostatnio myślałem, nad tą tabelką oceniania czyjeś gier.

Mamy do wyboru od 1 do 5.

Według mnie, jest to mocno ograniczona ranga.

 

Bo na przykład, Gdy takiej Almorze online. damy ocenę np.4 (nie 5 bo przycina) to takiemu szitowi co zrobi początkujący, powinniśmy dać 0.17...

 

W sumie , to niema do czego porównywać tej oceny którą dajemy grze.

Gdybyśmy porównywali do Almory, by były same 1 i 2.

Gdy byśmy porównywali do średniej gry oceny były by 3 i 4.

 

Według mnie powinno być ocenianie w stylu:

Daje ci 4 z rangi gier słabych

albo 5 z rangi gier przeciętnych.

 

Co wy o tym sądzicie?

Czy możecie podać jakąś tabelę, czy coś, według której powinniśmy oceniać?

 

No bo co chwila są sapy w stylu "Dałeś mi jeden? żal..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem. Po prostu 1-5 to za małe pole manewru.

Sam chciałem zaproponować 1-10, ale jakoś się publicznie nie odważyłem.

 

A co myślicie o takim rozwiązaniu:

 

ghar6.png

 

Ogólnie ranga jest od 1-10, ale:

- jeżeli średnia znajduje się w szarym polu, to gra jest słaba;

- jeżeli średnia znajduje się w zielonym polu, to gra jest średnia;

- jeżeli średnia znajduje się w czerwonym polu, to gra jest naprawdę dobra;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem (jak wspomniałem) jest to, że nie nawet nie mamy jak oceniać. Bo jak? Według czego?

Powinno być taka tabela pomocnicza, w stylu:

 

Gra niczym we mnie nie zaimponowała, wręcz przeciwnie. Gra nie jest grywalna, i wymaga SPOREJ poprawy. ocena: 1.

--

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Tymona na GG o tym jakiś tydzień temu i się nie odezwał :D Napisałem głównie o

Powinno być taka tabela pomocnicza, w stylu:

 

Gra niczym we mnie nie zaimponowała, wręcz przeciwnie. Gra nie jest grywalna, i wymaga SPOREJ poprawy. ocena: 1.

--

itd.

Tchnąłem w ten system życie, więc jakoś spróbuję to naprawić. Poprawię jeszcze trochę pomysł Cekola:

1 - gra jest beznadziejna i nie da się w nią grać/przerobiony przykład itp.

2 - gra jest słaba, lecz jest w miarę grywalna. Popracuj nad nią

itd.

 

Albo zrobić skalę 1-10. W starych topicach głosy zwiększyłoby się dwukrotnie i wtedy ocenianie byłoby bardziej szczegółowe.

 

Lub zrobić pasek podobny do paska Sirluki tylko z tą różnicą, że możnaby było głosować od 1 do 100 a pasek byłby zielono-czerwony ze wskaźnikiem. Wiecie o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem (jak wspomniałem) jest to, że nie nawet nie mamy jak oceniać. Bo jak? Według czego?

 

Potrzebujesz pomocy w tym aby ocenic jak gra ci sie podoba?

 

Niezle...

 

Gra ci sie nie podoba - dajesz 1

gra ci sie podoba - dajesz 5

 

Proste.

Tak pozatym to, gadanie rzeczy typu 'Zrobiles super fajna gre, super sie w nia gra, dalbym ci 5 ale dostaniesz 4 bo 5 dalem Almorze a do niej jeszcze ci daleko' jest idiotyczne.

 

Nie robcie z Almory dziecka Boga, zachowujecie sie jak dzieci tibii. To tak jakbym ja grajac teraz w Crysisa, a powracajac do jednej z moich ulubionych strategii 'Settlers 1' mowil 'kurde lubie ta gre ale tak jej daleko do Crysisa jesli chodzi o grafe i wogole wszystko, ze juz jest strasznie przecietna.'.

Dla mnie Crysis jest na 4/5 za to Settlers1 jest na 5/5.

 

Oceniam na tyle na ile gra mi sie podoba, jak fajnie mi sie w nia gra i jak bardzo potrafi mnie wciagnac, a nie mysle o Almorze, ze jest taka i taka. Patrz na gre i ocen jak bardzo ci sie podoba, masz do tego ladna skale od 1-5 wiecej niepotrzeba.

 

Cos mi sie wydaje ze wiele gier na tym cierpi bo kazda jest porownywana do Almory.

Tworca gry: Zrobilem gre logiczna'

Typowy-czlonek-GMC: 'Do Almory ci daleko 2/5'

 

Ocenianie bedzie gowno warte jak ludzie beda oceniac tak jak dotychczas, czyli w skali 'Almorowej'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną sugestię. Wszystkie średnie, słabe gry oceniajmy normalnie - na normalnej skali. Ale dla naprawdę dobrych gier jest dostępny dodatek - 1-10.

 

Nie wiem, czy mnie zrozumieliście..... wszystkie gry oceniamy normalnie - w skali 1-5. Ale jeśli wystąpi naprawdę dobra gra, to możemy ją ocenić wyżej niż 5.

 

Nooby by się czepiały, że ich gra to np. 2/10 a nie 2/5, jednagże byłaby to ta sama ocena.

 

I jeszcze jedno:

No bo co chwila są sapy w stylu "Dałeś mi jeden? żal..."
Dzięki, że się zainteresowałeś moją sprawą :P

 

Edit: Jak się da - bo nie znam IPB do dajcie skalę 1-10 oraz skombinujcie (takie modyfikacje w sumie można samemu napisać...) blokadę oceniania samego siebie. Dochodzi problem, gdy są dwie osoby w jednym teamie. Tak jak gra funny escape UPDATE. Jeden zakłada temat, drugi ocenia na 5. I jeszcze ma do mnie pretensje, że mu niby 1 wstawiłem (bo nie oceniałem tej gry. ja oceniam gry, nie ludzi gwiazdkami. choć jakbym ceniał ludzi żeczywiście byłoby 1...(zachowanie ludzi)).

 

A może.... damyt upublicznioną listę głosów!?

 

Czyli każdy by widział, kto jaką ocenę stawiał. Wtedy byłąby niepotrzebna blokada - wszystcy by widieli, że ktoś oceniał swoją grę. Nie błoby niepotrzebnych pretensji o pały których nigdy nie wystawiałem....

pomyślcie nad tym. chociaż taka modyfikacja to już więcej roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oceniaj od 1 do 10 tylko wystawiając ocenę dziel przez 2.

 

Wiecie, sami sobie jesteście winni bo byle jaką grę oceniacie na 5.

Może nie koniecznie wy, ale nowicjusze. Ogólnie można by wprowadzić system jakiejś punktacji, ale to raczej już przy pojawieniu się nowej odsłony GMclanu.

 

Tak czy inaczej, nie liczcie teraz na jakieś zmiany.

 

Po za tym, im więcej ludzi ocenia grę tym ocena staje się bardziej obiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, jasne. Tym bardziej gnysiu jak będziesz tak do tego podchodził.

Jeśli uda mi się to będzie nowy layout, a jeśli będzie nowy layout to i nowa wersja się sama przyszykuje u mnie na localhoście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Tom Cruise - wszystko wynika z tego, że grę ocenia kto popadnie. Nie mamy żadnej grupy wybranych recenzentów, która mogłaby oceniać gry obiektywnie, według jakichś tam ustalonych kryteriów. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby wyświetlanie "oceny redakcji" i "oceny użytkowników". Ale na to trzeba poczekać.

 

 

Edit: Omg! xD Genialny ten myk z zamianą wyrazu "T ymon". ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oceniaj od 1 do 10 tylko wystawiając ocenę dziel przez 2.
No ciekawa interpretacja mojego tekstu...

 

Jeśli uda mi się to będzie nowy layout, a jeśli będzie nowy layout to i nowa wersja się sama przyszykuje u mnie na localhoście.
localhost jeszcze niewiele ci da :P

 

No mam nadzieje na jakieś zmiany :P

 

już przy pojawieniu się nowej odsłony GMclanu
Śmiem zapytać: a kiedy możnaby się spodziewać takiego "bajera" :P ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Ta, jasne. Tym bardziej gnysiu jak będziesz tak do tego podchodził.

Jeśli uda mi się to będzie nowy layout, a jeśli będzie nowy layout to i nowa wersja się sama przyszykuje u mnie na localhoście.

 

Nie, ja podchodzę tak do tego, że powstanie nowa wersja całej strony, a nie modyfikacje. Zresztą przeniosę tę rozmowę na gg, co będę zaśmiecał forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da wiele bo cały czas stoi na nim działająca kopia GMclanu.

Po za tym nie rozumiem o co Ci chodzi...

 

Pewnie doczekacie się jej jak opanuję Photoshopa na dobrym poziomie ew. załatwię coś u znajomego "projektanta stron". =P

 

gnysek, bo pewnie szybciej powstanie nowa. =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...