Skocz do zawartości

XenoN - Silnik 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zaprezentować wam silnik 3d nad którym pracuje. Narazie jest to wersja 1.0 prealpha, wiec nie ukazuje zbyt dużo.

 

link

 

sterowanie:

 

strzałki - kierunek

z, x - nachylenie kamery

enter - reset

* - zmiana czasu

+, - - latanie

 

 

Piszcie co o nim sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzenie (latanie raczej) to + i -

a jak wam sie podoba obrót kamery (jej nachylenie) ??

 

ps. ta podloga to tak zeby pusto niebylo, a niebo (chmury) to nie sufit. jak wam sie podoba poruszanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PsichiX przyszedłeś pochwalić się że uczysz się 3D i nawet ci idzie to gratulacje ale następnym razem przyjdź z czymś "ciekawszym" bo oglądanie takich rzeczy nie jest za ciekawe... (bez urazy, uff chyba dzisiaj narobiłem sobie wrogów :| )

 

Pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to jest wersja prealpha silnika, to nie ukazuje zbyt wiele, ale prace nad nim wciąż trwają i dochodzą nowe możliwości. Część graficzna jest tymczasowa i ulegnie zmianie w przyszłych wersjach, więc mam nadzieje, że po zapoznaniu się z nowszymi wersjami zmienicie zdanie na lepsze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A moim zdaniem ten silnik będzie bardzo dobrym dowodem na to, że w GM nie opłaca się robić niewiadomo jakich gier 3D. Ze screenów wygląda jak gra z czasów Windowsa 95 bądź 98, a będzie mieć wymagania Dooma 3 :) . Jak się ma ambicje związane z trzecim wymiarem to lepiej odejść od GM i zająć się czymś innym, np. Irrlicht z jakimś językiem pod który został przeportowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ten silnik będzie bardzo dobrym dowodem na to, że w GM nie opłaca się robić niewiadomo jakich gier 3D. Ze screenów wygląda jak gra z czasów Windowsa 95 bądź 98, a będzie mieć wymagania Dooma 3 :) .

 

Tym bardziej, że ludzie zrobili o wiele ładniejsze engine'y w GM'ie, z bloomingami i innymi takimi. Radzę zastanowić się nad jakimś dll'em jak już. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ten silnik będzie bardzo dobrym dowodem na to, że w GM nie opłaca się robić niewiadomo jakich gier 3D. Ze screenów wygląda jak gra z czasów Windowsa 95 bądź 98, a będzie mieć wymagania Dooma 3 :) . Jak się ma ambicje związane z trzecim wymiarem to lepiej odejść od GM i zająć się czymś innym, np. Irrlicht z jakimś językiem pod który został przeportowany.

Zwłaszcza że Irrlicht jest też dostępny pod GM ^^

 

A co do przykładu wiem że mój przykład samochodu był kiepski ale nie musiałeś iść w moje ślady ^^ mam wielką nadzieje zobaczyć ten engine w lepszej formie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, wybaczcie że was sprostuje, ale wszystkie wasze "oceny" tyczą sie bardzo starej wersji silnika zamieszczonej tutaj. Aktualna wersja jest zupełnie inna, bo robiona od nowa - zrezygnowałem ze spritowego silnika na rzecz spritowo-wektorowego (w przyszłości wektorowego). Wiem że do 3D gm nie jest najlepszy, dlatego uczę sie assemblera - więcej możliwości, ale i trudniejszy. Nie dałem na razie aktualnej wersji bo chciałem poczekać na pełną wersję wraz z narzędziami. Ale skoro temat został odświerzony to mam prośbę: napiszcie na jakich komputerach pracujecie (procesor, pamięć, grafika) bym mógł zoptymalizować kod silnika by można było go używać na w miare każdym pc.

 

Pozdrawiam :]

logo_mini.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mnie do c++ w tej chwili nie ciągnie, ale w pszyszlości... Puki co musze skończyć XenoN, jeśli efekty nie będą dobre to pomyśle nad c++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...