Skocz do zawartości

Super Mario Bratarsi


Jaklub

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Super Mario Bratarsi

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Tak. Wiem, że bardzo zniechęciła was nazwa, ale to projekt poważny. I - poraz kolejny, jak w przypadku JPuyoPuyo - proszę przeciwników fangame'ów o nie udzielanie się w tym temacie tylko w celu napisania czegoś rodzaju "Oryginalność nie ma, mało roboty , bla bla bla".

Przechodzę do gry. Jest to fangame Mario, jak już zdążyliście odgadnąć. Nie jest to jednak prosty klonik pierwszego Super Mario Bros, czy nudnawy klon Super Mario Bros 3. Mianowicie to jest MIKS. Miks 3 części Mario (SMB2, SMB3, SMW). Oprócz miotania ognistymi kulami, deptania i zbierania grzybów (których w tej grze jest na razie dość mało), będziecie rzucać przeciwnikami, wyjmować warzywa z ziemi, wspinać się itp. W tym demie są 3 levele (cały 1 epizod). Dwa długie, jeden krótki, ale trochę trudny. Jak już się przemożecie i pobierzecie tą demówkę, poszukajcie tajnego przejścia w pierwszym levelu. ;)

Fabuła - Bowser oczywiście porywa księżniczkę Peach i bracia Mario lecą ją uratować.

PS. Może wystąpić jeden nieprzeszkadzający bug w poruszaniu, który będzie poprawiony.

 

Download: Mirror GMClan (wkrótce więcej)

Rozmiar pliku: 3293KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Jaklub, Miles Lombardi zaprogramował okienka z dialogami i monologami

Fabuła:
Nintendo

Grafika:
trochę ripów i customów, wszyscy autorzy grafiki w readme

Muzyka:
z Super Mario All-stars, New Super Mario Bros

Screeny:

mala1to0.jpgmala2oo6.jpgmala3mh9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Blad!

Poprawię. Łatwe do poprawienia.

 

Hmm... tylko mi tak wolno chodzi?

Gra ma duże wymagania sprzętowe.

 

ja domagam się screenów

Jeśli Ci się nie wyświetlają miniaturki, P. Gnysku, to klikaj na czerwone krzyżyki.

 

Okropne dźwięki

Które dźwięki tak bardzo ci się nie podobają? Mogę je zmienić.

 

Brzydkie sprite'y (mysz, bomby)

O ile z bombami się nawet zgodzę (są z pierwszego bombermana), to z myszą nie wiem, czemu tak uważasz. Które sprity są jeszcze brzydkie? (Tylko nie mówcie mi o braciach Mario, bo bym musiał baaardzo duże zmiany zrobić)

 

Jaklub jaki trzeba mieć sprzęt żębeby pograć w tę grę? Bo mi się zawiesiła i zacięła mi kompa tak że musiałem go resetować...Oo

1GHZ, dużo ramu i w miarę dobra karta graficzna wystarczą do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które dźwięki tak bardzo ci się nie podobają? Mogę je zmienić.

 

Szczególnie te głośne okrzyki wszystkich postaci.

 

O ile z bombami się nawet zgodzę (są z pierwszego bombermana), to z myszą nie wiem, czemu tak uważasz.

 

Sama mysz nie jest najgorsza, ale animacja - gdy dostanie - już bardziej. Bomby mi się kompletnie nie podobają, łącznie z eksplozjami; nie pasują do stylu gry.

 

Co do silniku: przydałyby się maski na platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie te głośne okrzyki wszystkich postaci.

Sciszę je. Zmieniać nie ma na co.

 

ale animacja - gdy dostanie - już bardziej

Innej nie mam, ta jest oryginalna.

 

Bomby mi się kompletnie nie podobają, łącznie z eksplozjami; nie pasują do stylu gry.

Zmienię je, już mam oryginalne sprity z SMB2.

 

Co do silniku: przydałyby się maski na platformy.

Są! Pewnie niektórym objektom trzeba będzie poprawić maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol ja mam Celeron 2gh 1024mb ramu i karte grafiki Radeona 128mb i mi sie zawiesiła - gratz

!!! Ja mam jeden słabszy komp (słabszy od twojego, z drugiego - mocniejszego - piszę) i gra na nim działa. Powyłączaj trochę programów, żeby nie obciążały zbytnio kompa, może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Duron Athlon 1.8Ghz 512 ram gra działa świetnie, jest fajna. Co do grafiki, trzeba było do mnie, dzwięków, grafiki i okrzyków mam kilka gigasów xD.

 

A tu najlepsze źródła online

http://www.spriters-resource.com/

http://mfgg.net/

 

hm.. żeby było 3.5 to tyle bym dał, dam 3 dla motywacji i czekam na pełną wersję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo: Nie myl ludzi. Te triki pochodzą z Gameboy-owego Donkey Konga. Tam pierwszy raz pojawił się Triple Jump i Side Jump i to z niego czerpałem inspirację, robiąc te ruchy, z Mario 64 tylko częściowo. Być może zmieni się formułka Triple Jumpa na tę z GBDK i dojdą dwa nowe ruchy - wysoki skok z SMB2 i Wall Jump.

 

pogubilem sie.. jak przejsc 1 lvl?

A próbowałeś wskakiwać na gałęzie? Wejść do drzwi? Masz zebrać wszystkie czerwone monety i wejść do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wskakiwać na gałęzie? Wejść do drzwi? Masz zebrać wszystkie czerwone monety i wejść do drzwi.

skakalem po galeziach najwyrazniej umknela mi jakaś moneta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... i te gó... Odchody wmagają procesora, który mój komputer prześciga o zaledwie 0,800 Ghz, tak? Wywalam tego śmiecia z kompa, i nie chcę go więcej widzieć!!!!! AArrghhh!!

 

Jaklub, robisz dobre gry, ale to-to dostaje ode mnie 3 gwiazdy... I to srebrne, nie złote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego donkey konga, i którego gameboya

Donkey Kong '94, pierwszy Game boy, data wydania DK94: 1994. Dwa lata starsze od Mario 64.

 

cyberdog: A Ram-u pewnie masz malusieńko. Nie doczytałeś, gra zżera duużo ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja "MAM" duuuużo ramu. My komp prześcia nawet te wymagania! Ale 1 Ghz wymaga MARIO w 2d. No nie wytrzymam... Człowieku... Jak hitman ma o połowę mniejsze wymagania (dosłownie) i jest 100 razy lepsze!!! Wymienić ci więcej takich gier?

No właśnie - "masz". "Mieć" nie równa się Mieć. :] Cudzysłów sprawił, że potraktowałem twoje "mam" jako ironię. A Hitmanem to ja się nie interesuję. Jeśli ci się tnie, to znaczy, że masz słaby komp (czytaj dalej), bo jak ja mam tylko 1GhZ na jednym kompie i mi tylko zwalnia, to znaczy, że coś z twoim jest nie tak... Masz najprawdopodobniej za dużo programów w tle, albo za mało ramu, ale problem w takim razie procesora (jego szybkości) nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...