Skocz do zawartości

HTML TEKST


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znam bardzo podstawowe zagadnienia z HTML, ale chciałem zrobić szablon na allegro i go sprzedawać. Tworzę w Word 2013, posiadam też 2010 - i w obu jest problem. Word kompresuje wszytko na obrazkach jako obrazek, a chce aby można było edytować tekst na obarazku, bez zmiany obrazka. Jakoś da się to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szukałem tam, tylko nie wiem jak zrobić tekst na konkretnym x i y. Najlepiej jeszcze jak bym mógł określić szerokość i wysokość pola. Ale bez tego dam radę. Word 100x przyśpiesza tworzenie, to tak jak GM vs normalne języki - GM łatwiejszy i szybszy(znaczy wolniejszy, ale szybciej się pisze), choć mniej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Word niczego nie przyśpiesza. Tak się po prostu nie robi! To jak budowanie domu z klocków Lego. Będzie stał, ale jak?

Gdy wyślesz komuś stronę zrobioną w Wordzie zostaniesz wyśmiany. Tak jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to już jest w tym świecie że na pieniądze trzeba się napracować. Ludzie uczą się technologii latami, uczą się designu, poznają rynek, wymagania klientów i w końcu zaczynają coś zarabiać.

Z czegoś takiego będziesz mieć same problemy, uwierz nam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Word nie robi stron w HTMLu, a zwłaszcza nie w prawidłowym HTMLu, tylko dodaje jakieś swoje znaczniki nie obsługiwane przez większość przeglądarek, lub zbędne do wyświetlenia treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek naprawdę jesteś programistą?

Wystarczy użyć opcji przefitrowane HTML i zarówno 2010 jak i 2013 tworzy zwykły html.

Threef ok, ale jak rozpoznasz w czym to robiłem? Zresztą, jaka to różnica?

To tak jak gdzieś powiesz że gra z GM-a to cię wyśmieje, a jak nie wspomnisz to bd zajefajna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnysek pracuje właśnie w firmie robiącej sklepy internetowe. :) Wie o czym mówi. MS Word jest edytorem tekstu, nie magicznym narzędziem do robienia stron www. Poza tym jak chcesz komuś zainstalować szablon na Allegro? Przecież nikt Ci nie da dostępu do konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie kodowanie tej strony zrobionej w Wordzie na pewno masz Windows-1250 czy coś takiego. I na pewno robienie gier w GM jest bardziej profesjonalne niż robienie stron WWW w Wordzie. ;P

 

Poza tym od kiedy to HTML jest językiem programowania jak napiszesz mi w nim program który obliczy sumę dwóch liczb to Ci uwierzę i trochę szacunku do administracji GMC bo oni robili gry w GM jak ty robiłeś w pieluchę. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem nic o języku programowania, a wiem że gnyska wyrzucili z firmy od game makera.

A jak instalujesz szablon? Wiesz w ogóle o co chodzi? Każdy na allegro robi tak, że tylko daje kod ew. instrukcje jak użyć.

Większość osób które kupują szablony się w ogóle nie znają, a po za tym co to za różnica? nawet po kodzie nie umiał bym poznać czy to word czy samemu pisane. Wracając do tematu - jak tekst dać w wybrane x,y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiecie (lub nie) od lutego tego roku pracowałem w YYG jako programista. Niestety, nasze wizje niektórych rzeczy trochę się różniły i w związku z tym zrezygnowałem z pracy tam

Nasze wizje się różniły = wyrzucony.

 

myślę, że jako użytkownicy GM / GM:Studio sami dobrze wiecie, gdzie firma nawala i nie muszę tego nawet komentować.

Udaje, że jest lepszy dobry i nie ma sensu tam pracować.

 

Topic: jak w HTML wstawić text w dane X i Y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem nic o języku programowania, a wiem że gnyska wyrzucili z firmy od game makera.

A jak instalujesz szablon? Wiesz w ogóle o co chodzi? Każdy na allegro robi tak, że tylko daje kod ew. instrukcje jak użyć.

Większość osób które kupują szablony się w ogóle nie znają, a po za tym co to za różnica? nawet po kodzie nie umiał bym poznać czy to word czy samemu pisane. Wracając do tematu - jak tekst dać w wybrane x,y?

I to przez takich ludzi freelancing w Polsce jest baaardzo słabo rozwijającą się forma zarobkową. :(

 

Jeżeli ktoś oszukuje klientów tym, iż wie co robi chociaż nigdy nie miał z tym styczności - co gorsza, określasz siebie profesjonalistą - wprawdzie jest tylko łgarską dziwką :D

 

Co do wybrane X,Y. Można użyć 'position' rodem z CSS. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...