Skocz do zawartości

Kasa


Hobik

Rekomendowane odpowiedzi

lol, jak by nie bylo hop siup? to chyba najmniej wymagajacy od szarych komórek pomyśł. Wymagań tez to raczej nie zwiększy.Dlaczego tak się boisz dodać nowego obektu? mówisz o 5 autach... ja mam w gierce ponad 1000 obiektów i jakoś się nie tnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nasuwa mi się na myśl:

 

Jak matematycy gaszą ogień? Otóż mając dany stół, wiadro z wodą na stole i ogień, biorą wiadro ze stołu i używają wiadra na ogniu. Ale co będzie, gdy wiadro znajdzie się pod stołem? Matematyk weźmie wiadro, położy na stole i otrzyma problem, który potrafi już rozwiązać.

 

na niektóre żeczy po prostu trzeba wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chdozi o kase to zrobiłem tak:

Stworzyłem niewidzialeny objekt (bez spritesa) nazwałem go Kasa i w tym objekcie dałem Create a w nim code: global.Kasa = 1000

potem dałem w nim też Draw i w nim Draw a text (klocek z litrą A) i w tym kolocku text: 'Kasa-' + string(global.Kasa)

Puźniej żeby sprawdzić Player Collision ObjAuto1 i tu dałęm code Kasa-=10 Oczywiscie dopaliłęm gre włączyła się ale kiedy player "zderzył się z Autem1 to nic kasy nieodjeło nadal w lewym górnym rogu było 1000 (albo wyskakuje error i psize że w tej linijce jest błąd Kasa-=10)wytłumaczyłęm to najaśniej jak się da i prosze o najprostszą djagnoze przedewszystkim czy to ma prawo dizałać? czy zrobiłem błąd czy poprostuy jest wszytko ok ale niedizłąła bo mam głupiego kompa?????????? dzieki

A co do etgi iż room niechce podążać za tym jednym samochodem to chdoziło mi o to ż ejak podąza za pozopstałymi 4 bez ceregieli i niepotrzebnej roboty to poeewnie za tym 5 będize też podążać i chdozi o jakiś drobiazg ale widze jże już was zmęczyłęm tym pytaniem i puki co będę sam kombinował. ja w mojej geirce mam narazie tylko 165 i 14 roomów objektów ale zmaierzam skończyć i mieć ejszcze ejdno zero na końcu

 

PS. BP Ultimate to co widzisz niedziejej się naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra trudno pogodziłęm się że nikt mi niepomoze z tą ksą i niebędiz emi ona działać jeśli chdozi o code a więc postamowiłem pokombinować z klockiem: set the value of a verables no i wpisywałem w nim wszystkie kombinacje nadal mam niewidzialeny objekt na mapie o nazwie kasa a w nim globalną i chciałem użyć tego klocka tylko przy odejmowaniu i dodawaniu siana ale niestety nic czy tak będzie dobrze? czy moze mam użycć tego klocka równierz do stworzenia lgobalnej kasy (1000) czy mogę go używac tylko do + i - ? bo jak już 10 razy napisałem mam niewidzialeny objekt i niewiem nadal czy tak jest dobrze? co mam w tym klocku napisac aby od kasy globalnej (1000) odjeło mi 49? co wpisać w variable i value prubwaoęłm wszystkich kombinacji i niestety zawsze wysakkiwał error z tą linijką i czy mam zaznaczyć object?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micanser brawo jako jedyny potrafiłes mi to napsiać wszyscy poprzednicy tacy wielcy twurcy i mi pisali żę ma m pisać Kasa-=49 a ty mi wreście pwoiedziałeś że muszę dodać przed tym global! a więc dałem global.Kasa-=49 działą no to przyczyniłeś się do SIM LIfa'a ;) narka dizękiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micanser brawo jako jedyny potrafiłes mi to napsiać wszyscy poprzednicy tacy wielcy twurcy i mi pisali żę ma m pisać Kasa-=49 a ty mi wreście pwoiedziałeś że muszę dodać przed tym global! a więc dałem global.Kasa-=49 działą no to przyczyniłeś się do SIM LIfa'a ;) narka dizękiiii

 

:o :o :o :boxed: :boxed:

Powiem ci tak, napisałeś koda, prawo. Ale jeśli nie zrozumiesz po co jest ten global (a z faktu ze nie przyczailes sam bledu wnioskuje ze nie wiesz) to z twojego SIM Lifa może być kupa. Chyba że będziesz co chwile zadawał pytania a my będziemmy kminić gdzie mogłeś błąd zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebardzo rozumiem i nieiwme czy ty mnie dobrze zrozumiałem chcę aby było tak: player ma 1000 idzie do sklepu i klika na samochód który kosztuje 5100 zł i odziwo kupuje go! za to w lewym górnym rogu psiz eże mam -4100 chcę aby wyświetlił się komunikat: Niemozesz kupić tego produktu bo niemasz tyle piniędzy. klikasz ok i wraca do gry. Tego code co mi podałeś zrobiłęm tak:

 

global.Kasa-=5100

if global.Kasa >5100 {wydarzenia}

 

tak moze by czy moze peirwsza linijke mogę wykreślić w takim razie? dałem to w create.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wszyscy wkurzyli i wy myśłicie ze mnie wkurzycie tymi swoimi (conajmniej) dennymi tekścikami hano trudno napsiałem prawde Micanser mi wytłumaczyłwszystko łądnie pięknie z emi działa wam się to nieudało cuż narka i pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

nikt nie miał zamiaru cię wkurzać, jedyne co to ty nas zdenerwowałeś. Zobacz jakby wyglądał Twój post, gdybyś napisał go prawidłowo i bez błędów:

 

Przed

Ale się wszyscy wkurzyli i wy myśłicie ze mnie wkurzycie tymi swoimi (conajmniej) dennymi tekścikami hano trudno napsiałem prawde Micanser mi wytłumaczyłwszystko łądnie pięknie z emi działa wam się to nieudało cuż narka i pozdro ;)

 

Po:

Ale się wszyscy wkurzyli. I wy myślicie ze mnie wkurzycie tymi swoimi (conajmniej) dennymi tekścikami? No trudno, napisałem prawde, Micanser mi wytłumaczył wszystko, łądnie, pięknie, wszystko mi działa, a wam się to nieudało. Cóż - narka i pozdro ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teskty z latkami? jeżeli ma 7 to rozumiem... post Dark Maximal tekst Matthew_Kane nieudawajcie ze niechcielisci mnie podkur** NAJNOWSZY TEKST wielkiego LOL Dark Maximal już był żałosny więc go niewymieniam. (o teraz miałęm na celu odegranie się na Dark Maximal) temat zamienia się w kłutnie i chyba każdy to widzi chyba należąłoby go zamknąć, jak będę miał jakis problem zkasą to napsize nowy i będę uważał na błędy ale niestety na tyle ile mnie stać niebędę się tłumaczył dyslekcją i innym dysgównem :D pozdro

 

 

No ot jeszcze się o coś zapytam co do tematu tylko proszę aby wypowiedziała się osoba mająca chęci mi pomuc niechcę odpowiedzi w stylu "dziaciak nieumie, nierozumie, najpeirw naucz się robić gry 1d (żart dla niewtajemniczonych)" Micanser dzieki za tego code rozumiem go fajnie go opisałes teraz tak kombnowałem z słówkami lookłem do helpa napewno jest to gdzieś na wierzchu ale ja niezaówarzyłem tego. Chodzi mi o to jak mam napsiać

{

//co ma sie stac, jesli masz mniej - Tutaj aby wyświetliło się okienko typu display a messege a w nim niestać cię aby kupić ten samochód.

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Ci los, znowu mało co rozumiem... No ale trudno, moze jakoś przeżyję, nie czytając tej zapewne błyskotliwej treści posta.

 

EDIT: Kod Mincasera jest dobry, wystarczy przerobić:

//sprawdza czy masz kasy powyżej 1500
if global.kasa >1500
{
//co ma sie stac, jesli masz powyzej
global.kasa -=1500;
}
else
{
show_message("Nie stać Cię!")
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

{

//co ma sie stac, jesli masz mniej - Tutaj aby wyświetliło się okienko typu display a messege a w nim niestać cię aby kupić ten samochód.

}

Chodzi o to, żeby wyświetlało komunikat informacyjny jak jest za mało pieniędzy?

 

Chyba tak, nie siedziałem w GM sporo czasu ;P

if global.kasa < 1500
{
show_message(blabla)
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...